Луценко прикупив "Словник жаргонів"

18 вересня 2006, 13:18

Вибір на XIII Форумі книговидавців у Львові сподобався б навіть найвибагливішому бібліофілу: були представлені книги 584 видавництв.

Центр міста через це виявився заблокований автомобільними пробками. Навіть міністр внутрішніх справ Юрій Луценко ледь пробився до Палацу мистецтв.


"Я вже вчетверте на цьому ярмарку і завжди купую нові книги. Сьогодні збираюся придбати їх на 2 тисячі гривень", - цитує слова міністра "Комсомольська правда" в Україні".

У супроводі представників місцевої влади й охорони Луценко оглянув ледь не кожну торгівельну точку. І купив кілька десятків книг, здебільшого на історичну та краєзнавчу тематику. Імовірно, що в нашій країні це міністр, який читає найбільше за інших своїх колег.

Розмовляючи з видавцями, Луценко сипав прізвищами сучасних українських письменників - Романа Іванчука, Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Юрія Винничука - і купував їхні здобутки.

Потім висловив наближеним побажання, що треба було б спеціально для міліціонерів скласти книжковий мінімум, який повинна прочитати кожна освічена людина.

Міністру також намагалися ще подарувати книгу еротичних віршів, але він чемно відмовився.

Крім того, Луценко придбав "Енциклопедію ортодокса, що хуліганствує", "Словник жаргонів", а от сучасними детективами не зацікавився.

Побував на виставці і лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук: "Бажання читати повинне стати такою же необхідністю, як дихати і їсти".

"Особисто я маю намір допомогти з виданням дитячої літератури і виступив ініціатором соціального проекту, зверненого до молоді. Іноді мені просто страшно від того, як мало ми знаємо. Любов до читання - перший крок, щоб змінити це", - вважає співак.

Уже в листопаді Вакарчук з'явиться на телеекранах у повномасштабній рекламній кампанії, що закликає молодь стати начитаною.

Однак на питання, чи не збирається він сам написати книгу, Святослав відповів: "Ні. Я вважаю, треба робити те, що вмієш найкраще. Я вмію співати і на цьому поприщі ще мало зробив". Зараз Вакарчук, за його словами, читає Біблію.

У той день у Львівському університеті Святослав проникливо продекламував вірші Івана Франка зі збірки "Зів'яле листя". Одягнений у чорний костюм, з акуратною зачіскою, співак виглядав як гідний син ректора Львівського університету.

Фото "Киевград" та з офіційного сайту "Океану Ельзи"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів