Політики забули про день народження Кучми?

Середа, 9 серпня 2006, 12:28

Раніше в цей день на урядовій дачі Криму з'являлися величезні черги для того, щоб привітати тодішнього президента Леоніда Кучму.

Всі, хто хотів засвітитися перед головою держави, стояли, чекаючи на дозвіл зайти, і з тремтінням придумували слова.

Кучмі дарували колекційні сервізи, яхти і чотирикілограмових золотих левів. "Есдеки" завжди презентували колективний подарунок від фракції, наприклад, колекційні речі - сервізи і посуд.

Тепер про день народження Кучми пам’ятають лише члени соціал-демократичної партії та "регіонал" Ян Табачник.

А ось Янукович, який на посаді прем'єра в 2002 році разом з Кучмою відзначав його іменини, в 2003 рано-вранці один із перших йому телефонував, щоб висловити найкращі побажання, а в 2004 особисто вітав тодішнього президента, цього разу вирішив залишити Кучму без уваги.

Янукович вітає Кучму з днем народження в 2004 році

Принаймні "регіонал" Ганна Герман повідомила: "Віктор Янукович торік його (Кучму) не вітав. І я не думаю, що з минулого року щось змінилося".

В тому ж 2004 році про день народження президента не забув і тодішній спікер Володимир Литвин

Однак не всі забули про день народження колишнього прем’єра, а тепер просто пенсіонера.

Наприклад, есдек Нестор Шуфрич обов’язково подзвонить екс-президенту. "Я його буду вітати. Телефоном", — розповів він.

Побажає Шуфрич Кучмі здоров'я, а якщо вийде зустрітися особисто, то і символічний подарунок вручить.

"Якщо ви зараз напишете, що я подарую екс-президенту, то для нього це вже не буде сюрпризом", — відповів Шуфрич і натякнув, що "цей подарунок буде пов'язаний з Україною".

Черга, щоб привітати Кучму. Разом з президентом Володимир Бойко. Позаду Медведчук, Пустовойтенко й Литвин

Не забув про екс-президента і Табачник. Він збирається надіслати Кучмі великий букет з темно-бордових троянд і телеграму. Раніше його подарунки були менш скупими. "Раніше я дарував йому його портрет із бурштину і картини сучасних українських митців", - розповів він.

Кучму також привітає і інший есдек Ігор Шурма. "Буду намагатися дзвонити, але не знаю, чи візьме він слухавку. Минулого року взяв, і мені приємно, що Кучма відгукнувся", - сказав Шурма.

Серед вірних Кучмі есдеків і тодішній міністр освіти Кремень. Він теж не забув про свято президента в 2003 році

Колишній депутат також пригадав, як раніше відбували дні народження Кучми.

"Щороку на веранді стояв президент у присутності свого онука. Для нього це був важкий день — тому що величезний потік людей йшов до нього. Але він завжди був у доброму гуморі і посміхався", — поділився враженнями Шурма.

Кучма зі своїм онуком у свій день народження в 2003 році

За його словами, святкування в президента виглядало так: "Це символічне стояння навколо святкового столу. Одні вітали, відходили, і приходили інші", — говорить Шурма. Депутати згадують, що навіть у "балакучих депутатів" на прийомі в президента в Мухалатці з'являлося тремтіння в колінках, коли вони вимовляли тости.

Сам же Кучма цього року вирішив утекти зі столиці. Як повідомили в його прес-службі, свій день народження він зустріне поза Києвом. "Скоріш за все, за кордоном", — сказали там.

TabloID за матеріалами Сегодня і Дело


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів