Українська американка їстиме у космосі макарони і курку

Вівторок, 8 серпня 2006, 18:11

TabloID вже писав про американку українського походження Хайді Стефанишин-Пайпер, яка збирається провести у відкритому космосі майже 13 годин.

Тепер же стало відомо, що на орбіту Хайді відправиться 27 серпня у складі екіпажу шатлу "Атлантіс", пише "Блик".

Також пресі розказали, що астронавти будуть їсти на космічному кораблі. У кожного з членів екіпажу буде своє особисте меню, де список страв щоденно змінюється.

Зокрема, Хайді у перший день польоту їстиме на сніданок чорничний йогурт, свіжу чорницю, апельсиновий напій та каву з вершками і цукром.

На обід американці пропонують мексиканську страву фахітос із телятини, яблучний соус, мигдаль та лимонад.

Вечеря Хайді на орбіті буде досить вишуканою: для неї зготують коктейль із креветок, смажену курку, макарони із сиром, гриби чи зелені боби, шоколадні цукерки, лимонад та чай з лимоном та цукром.

Народилася Хайді у Штатах у місті Сент-Пол 7 лютого 1963 року. Після закінчення у 1985 році факультету машинобудування Массачусетського технологічного інституту вона вступила на службу до ВМС США.

Через одинадцять років Хайді стала лейтенантом-коммандером і була відібрана в якості кандидата в астронавти NASA. У 2003 році американка була удостоєна звання коммандера ВМС США.

Виходячи заміж Хайді не стала відмовлятися від свого українського прізвища, а лише додала до нього американську половинку, що дісталася від чоловіка Глена Пайпера.
Зараз у подружжя росте 16-річний син.

Тато Хайді Михайло Стефанишин був, як кажуть, "чистим" українцем із маленького села Новий Яричів, що на Львівщині.

За словами двоюрідної сестри американської астронавтки Марії Бабій, Михайло поїхав до Німеччини одразу після Другої Світової війни, а звідти – в Америку.

Одружився на молоденькій, 18-річній німкені, хоча був старший за неї аж на 30 років, додає Марія.

Родичі сподіваються, що після повернення на Землю Хайді приїде в Україну. На це, власне, сподівається і сама астронавтка. При чому приїхати в Україну хочуть і її брати.

TabloID

Фото з сайту "Блик"


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів