Український альпініст увійшов до Книги Гіннесса

Вівторок, 8 серпня 2006, 16:19

Святкувати дні народження можна не лише за столом у широкому колі друзів, але й так, щоб потрапляти до Книги рекордів Гіннесса, приносячи всесвітню славу і собі, і своїй країні.

Так, після чотирьох днів підняття на вершину Ельбрусу зійшов 80-річний українець, майстер міжнародного класу Володимир Моногаров, пише "Сегодня".

Ельбрус не всіх пускає на свої вершини

За словами найстарішого українського альпініста, на вершині він відсвяткував своє "40-річчя, помножене на 2".

Результат поважного громадянина України буде зафіксований Книгою рекордів Гіннесса, де йтиметься приблизно про наступне: "Володимир Моногаров – найстаріша людина на планеті, що піднялася на гірську вершину".

Також представники Книги рекордів зафіксують і факт сну Моногарова на двох вершинах гір. Виявляється, українець – перша людина у світі, яка дозволила собі відіспатися на Ельбрусі.

Дідусь у тілі і здоровому дусі

Тут слід нагадати, що висота Ельбрусу, який є найвищою вершиною Кавказького хребта, складає 5642 м.

У гори Моногаров пішов не один, а у супроводі лікаря та ще п'ятьох альпіністів. При цьому українець ніс на собі 15 кілограм речей та їжі і не користувався кисневим балоном.

За його словами, температура повітря складала мінус 21 градус, а у палатках вона підіймалася до мінус 6 градусів.

Згадка про попередні сходження

На вершині Ельбрусу скелелаз-рекордсмен встановив український прапор, при цьому сказав, що зовсім не жалкує, що не зміг відзначити свій ювілей із шампанським.

"Навіть якби цей напій не замерзав у горах, все одно б не взяв його. По-перше, я категорично проти алкоголю, а по-друге, зайву поклажу на собі нести погано", - сказав Моногаров.

TabloID


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів