Борис Колесников: З Крутим мене познайомив Ахметов. Ринат був дружком на його весіллі

5 травня 2006, 14:00

TabloID продовжує проект "Буржуа". Його нинішній гість – друга за впливовістю людина в Донецькій області – Борис Колесников, найближчий соратник Рината Ахметова, який минулого року кілька місяців провів у СІЗО, бо проходив по справі торгового комплексу "Білого лебедя".


Колесников був свідком вкритого туманом сходження Ахметова на бізнес–олімп, а зараз він іноді навіть виконує функції водія президента "Шахтаря". З травня 2006 року Колесников переїжджає до Києва, оскільки він став народним депутатом України. Не виключено, що у випадку створення коаліції "Нашої України" і Партії регіонів він очолить одне з "жирних" міністерств.

Борис Колесников. Народився 25 жовтня 1962 року в Маріуполі.

– Розкажіть, які у вас хобі по життю?

– Я із самого дитинства люблю футбол і цукерки (зараз Колесников є віце-президентом "Шахтаря" та власником кондитерської компанії "Конті"). Мені більше за все подобається "Мишка косолапый". Але головне хобі – футбол, хоча професійно займатися я ніколи не пробував: мене б туди просто не взяли, адже треба мати певні спортивні якості. Тому футбол я люблю як уболівальник, а грав я тільки в дворових командах.

У дитинстві, коли ми ще училися в школі, грали вечорами на шкільному стадіоні. І одного разу Ринат Ахметов розбив вікно у шкільній їдальні. Познайомилися же ми з Ахметовим просто – навіть не згадаю зараз... Жили в одному селищі, на одній вулиці...

– А що ви можете сказати про кримінальне минуле Ахметова?

Багато говорять, що в Рината кримінальне минуле... Говорять, розборки були... Які розборки? У восьмому класі за голубів? Я як людина, яка знає його 24 роки, заявляю: у Рината Ахметова немає кримінального минулого, немає кримінального сьогодення, і немає кримінального майбутнього.

Ми знайомі майже все життя, але в кожного свій бізнес. Тільки десь наприкінці 1990–х років у нас з'явилися точки дотику в бізнесі.

Колесников і Ахметов на стадіоні про минуле воліють забути

– Ваша улюблена книга?

– Зараз читаю тільки політичну літературу. Але в ранні роки мені подобався Брехт, "Емігранти", "Золоте теля", "Дванадцять стільців". Мені дуже подобаються історичні книги...

Захід намагається давати поради Україні. Але для цього вони повинні прочитати, наприклад, "Ревізор" Гоголя, зрозуміти його, і потім давати поради.

Колесников на хрестинах своєї дочки. У хустці - дружина Колесникова Світлана

– Ваша улюблена музика?

– Bon Jovi, Queen, Rolling Stones, Макаревич, ДДТ, італійські виконавці початку 1980–х років.

– У вас є улюблений фільм, режисер, актор?

– Фільм – "Москва сльозам не вірить". Я люблю комедійні фільми. Мені подобається і Гайдай, і Данелія, і Рязанов. Подобався Євгеній Леонов, Євстигнєєв.

– Улюблений художник?

– Мені подобається Айвазовський і Шишкін, хоча їхні картини я не збираю.

– Кого ви вважаєте своїми друзями?

– Ринат Ахметов. З політиків – Раїса Богатирьова, брати Васильєви, Тетяна Бахтєєва, Сергій Ларін, колишній футболісти Ігор Петров, Віктор Грачов, композитор Ігор Крутой. З Крутим мене познайомив Ахметов. Ринат був дружком на його весіллі.

Богатирьова намагається поцілувати Колесникова за гратами. У черзі на поцілунок - Бахтєєва

– А хто ваші куми?

– Це друзі дитинства – люди, зовсім невідомі громадськості.

– Якої марки у вас мобільний телефон?

– "Моторола" v3.

– Які у вас машини?

– У мене "Мерседес" і в дружини "Мерседес". Взагалі в нас три машини – один джип і два "Мерседеси" S500.

"Мерс" Колесникова

– Де ви живете?

– У мене будинок у центрі Донецьку. Землі небагато, 20 соток... Там навіть площадку для настільного тенісу не зробиш.

– Улюблений курорт для відпочинку?

Дубай, Об'єднані Арабські Емірати.

– Улюблена марка одягу?

– Я люблю широкий спектр – від Hugo Boss до Zilli. У тому числі і Brioni. До речі, з приводу Brioni – серед керівництва України є людина, прес–секретар якого сказав, що цей політик Brioni не носить. Я можу вам показати плівку, і ви побачите – він одягнений в усе від Zilli. А це в два рази дорожче ніж Brioni! Він і не збрехав, і не сказав усієї правди. Навіщо ж лицемірити?

Дорогі костюми Колесникова видає бездоганна тканина

– Який у вас годинник?

– A. Lange und Soehne. Коштує він близько 80 тисяч гривень, я його купив після того, як мене випустили зі слідчого ізолятора, а попередні годинник повернути забули.

Колесников звіряє час за німецьким годинником

– Який подарунок вам найбільше запам'ятався?

– Найкращий подарунок, який мені подарували – це футбольний м'яч з автографом Марадони від Вадима Писарєва. Ще мені подарували м'яч з автографами футболістів збірної Франції–чемпіонів світу, причому через п'ять днів після їх перемоги.

Про свої подарунки говорити неетично. Скажу, що особисто я дарував ветеранам війни поїздки в Європу, а школярам – у Діснейленд.

– Ваші доходи за минулий рік?

– 16 мільйонів гривень.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів