Елвіс Преслі зробив Чапкісу презент, а Ів Монтан з ним їв

21 січня 2008, 13:01
Легенда танцю Григорій Чапкіс зізнався, що колись носив фіксу. Окрім того суддійська зірка "Танців з зірками" згадав про свої зіркові рандеву з Івом Монтаном та Елвісом Преслі.

Григорій Миколайович, визнав, що мода часом робить з людьми дивні речі.

"Коли мені було 14 років, я теж начепив мідну фіксу і щодня знімав її, драїв, натирав, щоб блищала. Тоді це було дуже круто!", - вдався він у спогади в інтерв‘ю "Фактам".

У 14 років Чапкіс носив фіксу

Та не лише така крутизна траплялася в житті Чапкіса. Виявилося, що Григорій Миколайович мав нагоду якось посидіти за столиком із знаменитим французьким актором Івом Монтаном


"На самій верхотурі Ейфелевої вежі у ресторані я сидів з Івом Монтаном і його дружиною", - каже він.

За словами Чапкіса, він був знайомий з багатьма знаменитостями, які приходили до артистів за куліси.

"Свою платівку мені особисто подарував Елвіс Преслі. Не кажучи про те, що у кожній країні нас приймали керівники партій та уряду: у Китаї - Мао Цзедун, дотепер не мию руку (сміється), Хо Ши Мін - у В'єтнамі, Фідель Кастро - на Кубі. Всі були від Фіделя у захваті. Він міг говорити три години поспіль, і народ стояв, слухаючи його. Оратор неперевершений!" - ділиться спогадами танцмейстер.

З Івом Монтаном Чапкіс посидів на Ейфелевій вежі, а Елвіс Преслі презентував йому платівку

Одного разу Чапкіс навіть ледь не лишився за кордоном назавжди - два роки прожив в Італії з дружиною, але повернувся.

"Не зміг, хоча ми там купалися в розкоші... Приїхали туди голо-о-одні. Це був 88-й рік. У нас, щоб купити пакет молока, потрібно було о шостій ранку ставати в чергу. Я працював тоді заступником директора Театру драми і комедії на Лівому березі, і ми по п'ять місяців не отримували зарплатню. Усі торгували!" - згадує він.

"От я і виїхав до дочки, яка там (в Італії) жила. Саме тоді женився на Аллі. В Італії ми вже мову майже вивчили, мали вийти на роботу. Об'їздили всю Європу - у день приїзду зять купив мені "Мерседес". Він дуже заможна людина - у нього фабрика ювелірних виробів і оптовий магазин. Але сильно захотіли додому і вирішили повернутися", - каже він далі..

Донька хотіла забрати Чапкіса в Італію

Однак таки замучила Чапкісів ностальгія. Якось спіймавши по радіоприймачу українську хвилю, почули "Говорить Київ":

"З дружиною сталася істерика, зі мною теж. Була така істерика, що дочка сказала: "Їдьте до дідька, щоб я вас не бачила! Ниєте і ниєте тут..."

І вони сіли в "Мерседес", за два дні проскочили Югославію, де тоді йшла війна. Швидкість - 200 кілометрів на годину. Приїхали у Львів, а тоді в Київ. І відразу ж - на Хрещатик.

"Зайшли на "Бессарабку", у якоїсь бабки купили огірки, у гастрономі - "Докторську" варену і "Український" хліб. Сіли на Хрещатику на лавочці і давай наминати, запиваючи молоком. Це був найліпший банкет у моєму житті!.. Ходили по місту, плакали, ридали, що вдома. Хоча були безробітними", - додав Чапкіс.

Після ностальгійної істерики артиста з дружиною відрядили з-за кордону

Що ж до дітей, то їх у Чапкіса двоє: 40-річна дочка від першого шлюбу та 28-річний син від другого. "Вони обоє відкрили хореографічні школи. Ліля - в Італії, Грег - у Сан-Франциско", - додав танцюрист.

При цьому Григорій Миколайович зізнався, що був проти, аби донька була балериною. Батьки мріяли побачити дівчину піаністкою, купили інструмент, з п'яти років найняли вчителів.

Тож у хореографічне училище Ліля поступила потай від батьків, коли ті були за кордоном. Дівчина, за словами Чапкіса, була солісткою в Одеському оперному театрі, потім вийшла заміж за італійця.

"А син закінчив естрадно-циркове училище. Виїхав до мами в 17 років, коли у нього були повні кишені повісток в армію. Моя колишня дружина вийшла заміж за старого мільйонера. Син поїхав на сім днів, і от десять років уже там", - розповідає Чапкіс.

Син поїхав від Чапкіса на сім днів, а й досі за кордоном - вже десять років

З тих пір син із батьком не бачилися, хоча й телефонують одне одному час від часу. Зараз Чапкіс-молодший вже має ресторан, бар, чотири балетних зали, два будинки:

"Я телефоную, запитую: "Гришко, то ти що, мільйонером став?" - "Тату, ти знаєш, що таке американський мільйонер? Це коли ти маєш мільйон, а винен півтора. І я вліз у борги на п'ятдесят років наперед".

Між іншим, за кермом Чапкіс, за його словами, вже 50 років. "Машин у мене було десятки три. Спершу "Победа", потім "Москвич", "Волга" 21-ої моделі. Я на ній проїздив 17 років. Останнім часом були "Мерседес", "Опель-Омега", "Тойота-Королла", "Шевроле-Лачетті". А нещодавно купив джип "Міцубісі". Ще місяця немає машині, а вже зад протаранили", - викладає Григорій Миколайович.

Чапкіс за кермом вже 50 років і мав десятки зо три автівок

А сьогодні окрім танцювальної діяльності, Чапкіс користується популярністю ще й як "весільний генерал".

За матеріалами "Фактів"

Фото Дмитра Амідова, "Комсомольської правди в Україні", "Інтернет-Репортера", а також з сайтів www.france-chanson.com та batzbatz.com

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів