Черномирдін зізнався у крадіжці і розповів про голубів Януковича

9 квітня 2008, 11:47
У середу колишній прем'єр-міністр Росії і джерело афоризмів Віктор Черномирдін святкує ювілей. Надзвичайному і повноважному п ослу РФ в Україні виповнюється 70.

Напередодні цієї чималенької дати Черномирдін розповів про голубів екс-прем‘єра Віктора Януковича і свої стосунки з президентом Ющенком. А також про свої звірині пристрасті та про те, як здійснив крадіжку.

"Хлоп'ячі витівки! Навіть не згадаю, скільки мені років тоді було. Здається, у шостому класі вчився. Мама мого друга охороняла склад, ми залізли туди, на всяк випадок закрутили двері сторожки дротом і потягли мішок", - розповів Черномирдін про крадіжку з колгоспної комори мішка зерна.

Черномирдін вкрав зерно і міняв його на голубів

"Потім ціле літо ходили за сім кілометрів і вимінювали у знайомих хлопців голубів за зерно. Дуже мені подобалися тоді ці птахи. Та й зараз теж", - зізнається у скоєному Віктор Степанович в інтерв‘ю "Фактам".


Проте справжнім голуб‘ятником Черномирдін себе не називає - так, аматор. А є ж, каже він, і справжні профі.

"Наприклад, Віктор Янукович. Голубів, як у нього, більше ніде не бачив. Краса невимовна! Деякі екземпляри ледве не з курку розміром", - захоплено згадує посол. Проте на смак, запевняє Черномирдін, він голубів не пробував.

"У житті не їв голуб'ятину, хоча в деяких ресторанах така страва включена до меню. Не можу. Виключено", - відрізає любитель урбаністичних пташок. Їсти не їсть, а от постріляти Віктор Степанович любить.

"Уперше на полювання мене затягли, по суті, силоміць. Довго пручався! Вже працював директором заводу, сильно втомлювався на службі, а відвернутися, зняти напругу не міг. От мені і запропонували: "Поїхали, розвієшся", - ділиться своєю історією посол.

Віктор Степанович голуб'ятину не їв ніколи, але постріляти любить

"Вирішив, гірше не буде, а коли зловив себе на думці, що третю годину сиджу в засідці і навіть не згадую про роботу, вразився. Зрозумів: щось у полюванні є. З ходу написав заяву і по рознарядці обкому партії одержав дефіцитну на той час тульську п‘ятизарядку МЦ-21", - додає він.

При цьому Черномирдін зізнається, що от до риболовлі, приміром, ставиться спокійно:"...Не можу довго сидіти і ворожити, що риба думає, чи клюне, чи ні. Полювання - інша справа. Регулярно беру в руки рушничку... Засмоктало!" - пояснює посол.

З-поміж найбільших своїх російських трофеїв Віктор Степанович називає лося. А в Африці, за його словами, він "ходив на лева, підстрелив носорога вагою у дві із зайвим тонни".

А от щодо історії про нібито підстрелених ним ярославських ведмежат із скандалом з обвинуваченнями в браконьєрстві Черномирдін відрізає:

"Не повторюйте чужу дурницю! По-перше, ведмежата були дворічні, по-друге, у барліг же не зазирнеш, не перевіриш, хто там сидить".

Черномирдін заперечує, що він браконьєр

Окрім того, Черномирдін назвав себе автолюбителем із шістдесятирічним стажем. "Адже батько був шофером, я, можна сказати, виріс у кабіні полуторки, навчився керувати машиною, ледь почавши діставати ногами педалі".

Черномирдін також розповів, що поєднує його із Кучмою, і які у нього стосунки із Ющенком.

"З Віктором Андрійовичем завжди можу зустрітися, якщо є потреба. І з прем'єр-міністром, і з лідерами опозиції. Тут немає проблеми. А дружба - штука така, вона не від посади залежить", - починає свою оповідь Віктор Степанович.

Причому Черномирдін одразу додав, що найбільше спільного у нього з колишнім президентом України Леонідом Кучмою:

"З Леонідом Даниловичем у нас багато спільного. Ми однолітки, обидва працювали директорами великих заводів, очолювали уряди своїх країн, наші дружини з Уралу, щоправда, моя Валентина Федорівна - українка, а Людмила Кучма - росіянка".

З Кучмою у Черномирдіна - багато спільного, у їхніх дружин теж

А з Ющенком, за його словами, він "по-справжньому познайомився, коли у Київ переїхав". "У Віктора Андрійовича склад зовсім інакший. Хоча не скажу, начебто ми антиподи. Може, і різниця у віці дається взнаки..."

Та до особливо товариських стосунків дипломат, схоже, не надто й прагне. Та й навіщо. Сам сказав: "У принципі, час вже додому, у травні буде сім років, як працюю послом в Україні".

За матеріалами "Фактів"

Фото "Московского комсомольца", фото з сайту Фонду Віктора Пінчука, а також з сайтів www.payer.de, 2003.novayagazeta.ru та liveinternet.ru

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів