Герман замість поратися на городі сиділа на печі й ганяла на мотоциклі
Про те, якою була мотонаїзниця Ганя Герман, розповіли її подруга дитинства і мама.
У рідне село Колодруби, що на Львівщині, заступниця адміністрації президента Ганна Герман приїжджає нечасто. Втім, як розповіла "Сегодня" тітка політика пані Ольга, минулої неділі її племінниця з родиною приїжджала на малу Батьківщину.
"Заїхала до матері побачити буквально на годину по дорозі з Карпат, поспішала у Київ. Вона не приїжджала в Колодруби більше року. Перед цим була у червні минулого року на святі села, і в той же день відбулася та страшна трагедія з її молодшим сином", - розповіла тітка Герман.
Герман приїжджала у рідне село на його свято |
Нагадаємо, 15-го червня 2009-го 16-річний Роман Герман загинув в автокатастрофі.
Мама Ганни Герман, Катерина Григорівна у свої 74 роки досі завідує сільським клубом або, як його ще називають, "народним будинком". Там жінка організовує художню самодіяльність, гуртки і дискотеки для молоді.
За словами Катерини Григорівни, її дочка з дитинства була передовою, у шкільних виставах завжди грала головні ролі, а на ялинці була Сніжною королевою. Роботою ж на землі юна Ганя Герман гребувала - надавала перевагу тому, аби на печі із книжечкою посидіти.
"Вона не дуже любила займатися домашнім господарством, це було не її. Замість цього забиралася на піч і читала книжки допізна з лампочкою, проковтнула всю закордонну літературу із сільської бібліотеки - Стендаля, Ґете, Драйзера. Казала: не буду я в землі копатися, краще книжку прочитаю", - розповідає мати Ганни Миколаївни.
У 13 років, за словами Катерини Герман, її дочка сама вперше поїхала у місто. Там Ганя знайшла гурток для юних журналістів і надрукувала свою першу статтю "Моя найдорожча людина", присвятивши її матері.
Мама Герман "здала" любов дочки відсидітися на печі |
Втім, коли дочка пішла у журналістки, мати хвилювалася, щоб з нею нічого не трапилося.
"Наприклад, про голову колгоспу, за яким грішки водилися, писала правду, а не хвалила. Я їй: "Галюню, тебе ж вбити можуть". А вона: "За правду вмру нині", - зітхає мати, яка ледь не героїзує свою доньку.
Як пише видання, хата матері Ганни Герман виглядає скромно, без "євроремонтів". А у рідному селі, що славиться вирощуванням хряків, Катерині Герман через дочку в політиці довелося натерпітися.
"Найтяжче було відразу після Помаранчевої революції. Сільським хлопцям радили не ходити на заняття у мої гуртки. Анонімні листи негарні надсилали. Відкрито нічого не казали, але могли під вікнами крикнути "Ющенко!". Або позаочі Галю "москалихою" обізвати", - бідкається жінка.
Водночас, за словами Катерини Григорівни, щойно Янукович вийшов у президенти, ставлення змінилося:
"Тепер до мене постійно звертаються по допомогу і наші місцеві, і з сусідніх сіл - по дві-три машини на тиждень приїжджає, просять доччин телефон. Галя передає гроші на церкву, кращим учням, нашим жінкам до 8 Березня. Коли дочка прилетіла на вертольоті на свято села, деякі подумали, що це її особистий гелікоптер. А вона летіла у справах з Івано-Франківська і просто вирвалася нас побачити".
Герман вдома і "москалихою" називали, і гелікоптер їй особистий приписували |
Між іншим, як розповіла подруга дитинства Ганни Герман, вчителька Любов Єзерська, мати Галю ніколи й не сварила особливо.
"Взагалі, мама ніколи її не сварила за бажання бути не такою, як усі. У 10-му класі на випускний Галя сама намалювала ескіз сукні, а її бабуся пошила - такої ні в кого не було. На танцях вона завжди виділялася - усі кращі залицяльники були її", - розповідає жінка.
Нагадаємо, і сама Герман якось розповідала про свої дизайнерські й швацькі таланти.
"Одного разу Катерина Григорівна дала їй гроші на зимові чоботи, ми поїхали за ними у місто. І раптом побачили поляків, що вивантажували з машини джинси, щоб продати з-під поли. І вона з ними домовилася (польську сама вивчила по журналах) і купила модні брючки. Вдома їй за це трохи дісталося, мовляв, будеш тепер у туфлях взимку ходити, але потім однаково купили чоботи", - розповідає колежанка Герман.
Галя Герман відривала кращих залицяльників й імпортні джинси |
За словами Єзерської, Герман у молодості була такою собі бунтаркою:
"Раніше люди у селі були ще консервативнішими, ніж зараз: дівчина зобов'язана була носити спідницю, і жодних штанів, коси мали бути акуратно заплетені. А Галя ходила у штанях, з розпущеним хвилястим волоссям середньої довжини, навіть ганяла на мотоциклі. Пересудів ніколи не боялася. Стояла на своєму: "А мені подобається так!"
Нині ж, схоже, люди вже втомилися точити ляси стосовно біло-блакитної односельчанки. Як пише газета, у рідному селі Герман вже не лають, "перелаяли", заспокоїлися.
Фото "Сегодня", "Телекритики"