Порошенко "з дитинства пухкенький, пампушка пухнаста"

28 липня 2011, 17:33

У дитинстві екс-міністр та мільйонер Петро Порошенко був "пампушечкою пухнастою" і надував губки.

Про це старі знайомі родини Порошенків розповіли "Сегодня".

Порошенко виріс на Одещині, у районному містечку Болград, що майже на кордоні з Молдовою.

Цікаво, що мати Петра Олексійовича, Євгенія Сергіївна, якось зізналася, що хотіла народити дівчинку - адже син Мишко у них з Олексієм Івановичем вже був. Про це газеті розповіла Катерина Федорівна Фазли, яка знайома з родиною Порошенків понад 40 років. Втім, оскільки другий син, як і перший, були як дві краплі води схожі на батька, останній цим дуже пишався.


Батьки Порошенка працювали керуючим Болградською сільгосптехнікою та головним бухгалтером в управлінні сільського господарства. У Болграді їхня сім'я жила у двоповерховому будинку, з незвичайним, на манер одеського, двором.

Мама Порошенка хотіла двчинку, а народився Петя

Колись у цьоиму будинку жили батьки Порошенка і він малий

Сьогодні у трикімнатній квартирі на першому поверсі, де близько 10 років мешкали Порошенки, живуть їхні колишні сусіди - подружжя Фазли.

За словами сусідів, у родині Порошенків в домі господар був однозначно батько - Олексій Іванович. Він був чоловіком жорстким, тож сини і дружина йому намагалися не суперечити.

"У дворі була альтанка, де ми збиралися всім двором. Порошенко - люди активні, організовували сусідів на свята, бо збиралися всі разом, збирали стіл. Олексій виносив магнітофон", - згадує колишня сусідка.

"Жінки всі бігли вибирати баранчика, а потім робили з нього шашлики. Ще готували коверму - баранину в казанку, Порошенко-батько це дуже любив. Чоловіки приносили вино. Прибирали двір і територію навколо теж всі разом - і діти, і дружини, і чоловіки", - веде далі Фалзи.

"Тож Петя мітлою махати привчений. Під магнітофон та пісні радянської естради", - додала колишня сусідка нинішнього мільйонера.

Подружжя Фазли розповіло про дитинство мільйонера Порошенка

За словами колишнього колеги Олексія Порошенка, Миколи Степановича Мошула, його дружина Євгенія Сергіївна теж "любила вимагати і керувати".

Інша сусідка Порошенків, Марія Іванівна Узун, навіть деякі секрети сімейний їхні знала.

"Ми з Женею добре дружили. Я не знаю, звідки родом Женя, але вона розповідала, що в неї був хлопець. А як познайомилися з Олексієм, то він відбив її у того хлопця", - розповідає жінка.

"І ще, знаю, як Олексій на домочадців гримав! Вся сім'я його побоювалася. Він читав їм моралі. Женя мені не раз казала, що настільки він з хлопчиками суворий, що вона багато чого батькові й не казала - боялася їх видати. Мама не витримувала цієї словесної прочуханки і виходила з кімнати", - веде далі Марія Іванівна.

"А пустували хлопчаки як? Та билися іноді. Мишко дуже добре вчився, він був старший за Петю аж на 8 років, але й Петя теж старався. Але хлопчики були дуже живі", - стверджує жінка.

"Порох" у дитинстві був жвавим хлопчиком

У школі № 1.Петро Порошенко запам‘ятався своїм однокласницям пампушечкою.

"Він з дитинства такий ось - пухкенький. Пампушка пухнаста. Такий же кучерявий, чорненький. Губки надуті злегка і чомусь вигляд сумно-ображений. Вилитий П'єро!" - сміється однокласниця шоколадного зайця Людмила Єременко.

"Так, абсолютно зворушливий хлопчисько був. Дуже добрий і ділився. Ми всі одне з одним ділилися, особливо бутербродами, які нам мами клали замість обіду", - каже інша однокласниця Порошенка Лариса Нанкова.

При цьому, як стверджує жінка, Порошенко, який наразі солодощі не вживає через хворобу, у дитинстві їх обожнював:

"Але Петя був страшенний ласун! Він завжди носив із собою різні цукерки та інших пригощав, тож недарма у нього тепер шоколадний бізнес. На 8 березня, на 23 лютого нам накривали столи батьки - пам'ятаю, були завжди тістечка безе, цукерки, ми все це любили, але Петя - особливо".

"А коли ми збирали макулатуру, то найбільше коробок з-під цукерок ми виносили з двору, де жили Порошенко ", - згадує його однокласниця.

Порошенко "з дитинства такий ось - пухкенький, пампушка пухнаста", ділився бутербродами і бився за дівчат

Були в малого Порошенка, якому 26-го вересня стукне 46 років, і симпатії. За партою з ним сиділа Ольга Симко на прізвисько Альонка, а ще його сусідкою встигла побувати Таня Слєпцова.

За спогадами однокласниць, саме Таня найбільше подобалася Петі - "дуже вже він на неї задивлявся і зітхав". А на восьме березня дарував сусідці по парті власноруч зроблені листівочки з кольорового паперу.

Кажуть, Петя був "дуже поступливим і спокійним", але, незважаючи на це, разом з друзями весь час бився із задираками, захищаючи дівчат. Вчився добре ,а ще грав у хокей - навіть улітку.

"Хлопчаки грали в хокей, причому, влітку. Від гаража до воріт у двір ганяли шайбу, ламаючи ключки об каміння і траву. А взимку ходили на каток, на Лиман і теж грали в хокей", - розповідає Степан Іванович Фазли.

"У Порошенка був гараж, де він ставив свою "Волгу", а дах у нього - похилий, то хлопці стелили ковдру і спали влітку просто на даху, під зірками. А вдень - там же засмагали", - веде далі чоловік.

"Грав маленький Петя в індіанців, а ще самі собі хлопчаки ліпили солдатиків з пластиліну. Але заводієм у дворі Порошенко-молодший не був, там вистачало інших лідерів...", - додає колишній сусід Порошенків.

Петро Олексійович малим грав у хокей влітку

Була у сім‘ї Порошенків у темна історія, в результаті якої вони виїхали з Болграда у Молдову. За спогадами друзів родини, Порошенки змушені були поспіхом виїхати з країни через старшого брата Петра - Мішу.

Після закінчення школи Михайло Порошенко буцімто сильно побився з якимось хлопцем. З чуток, старший брат Петра, якому тоді було років 8, навіть у в'язниці сидів.

"Тільки от побив того хлопчика сильно. Забрали його до міліції, довелося батькові залагоджувати цю справу, причому, тяжко. Тато на посаді, це могло дуже негативно позначитися на його кар'єрі і на майбутньому Міші", - каже Катерина Федорівна Фазли.

"Ось сім'я і переїхала до Молдови, де Олексій Іванович став заступником директора якогось технікуму", - каже екс-сусідка Порошенків.

Різні версії ходять серед колишніх друзів родини і про загибель Михайла, який за допомогою батька і створив велику корпорацію "Укрпромінвест". За однією версією Михайла через бізнес отруїв партнер. За іншою, нібито зі слів матері братів Порошенків Євгенії Сергіївни, Міша загинув в автокатастрофі.

Нагадаємо, статки Петра Олексійовича Порошенка журнал "Форбс" у 2011 році оцінив у 866 мільйонів доларів.

Фото з сайтів "Сегодня" та mediabusiness, фото Kievgrad, а також світлина з архівів "Української правди"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів