Скрипка: Зараз треба бути готовим взяти в руки зброю

12 травня 2014, 14:55

Музикант і культурний діяч Олег Скрипка чи не вперше докладно висловився з приводу подій у країні. На його думку, ситуація на Сході і у Криму назрівала давно, і це гурт "ВВ", лідером якого є Скрипка, відучував на собі постійно.

В інтерв’ю "Українській правді. ЖИТТЯ" Олег заявив, що зараз треба бути готовим взяти в руки зброю, і він сам готовий.

Скрипка заявив, що не очікував того, що сталося в Одесі. А от Київ, на думку музиканта, заслужив.

"Я дуже переживаю за Одесу. Ми, кияни, по-перше, заслужили нашу історію, а по-друге, ми навіть звикли вже до військових дій. Але ніколи б не міг подумати, що в Одесі таке трапиться", - сказав лідер "ВВ".


На запитання, чому ж Київ заслужив ці події, Скрипка пояснив:

"Київ заслужив, бо для своєї свободи нічого не робив досі. Активність піднялася тільки в 2004 році і зараз, через десять років. Підсумок нинішнього Майдану показує, що відповідальність з себе знімати не можна. Якщо знову ми сподіваємося, що прийде якийсь добрий "папік" і "вирішить" наші проблеми, то цього не буде. Зараз потрібно бути готовими взяти в руки зброю".

Скрипка вважає, що Київ заслужив таку історію

"Я готовий", - відповів Олег на запитання, чи готовий він сам взяти зброю.

А от до Нацгвардії записуватися музикант не стане.

"Я 20 років перебуваю на фронтах української культури, що в мирний час вкрай важливо. Оскільки раніше суспільство цим ефективно не займалося, то тепер ми змушені стріляти. Цього можна було б уникнути. Якби ми всі разом були українцями, знали мову, власну історію, слухали хорошу музику, ходили на українські концерти, читали українські книги - неможливо було б створити п'яту колону і спиратися на російськомовних людей, щоб знищувати країну і вбивати патріотів на вулицях", - зауважив Олег.

"Треба було стати культурними людьми, що знають свою власну мову і не прикривати власну лінь і безграмотність - святенницькою толерантністю до мов. По собі знаю, мова вчиться два місяці. Була б Україна українська, як Франція французька або як Чехія чеська, - цих проблем би не було", - додав він.

"Була б Україна українською - цих проблем би не було", - упевнений Олег

Скрипка переконаний, що дві мови – це святенництво.

"Це слабкість - прикривати свою безграмотність, лінь і неповагу до історії та культури якоюсь псевдодемократією. У результаті створюється п'ята колона, і це дуже хороший аргумент завойовувати території і вбивати людей на вулиці", - сказав музикант.

Саме через ставлення Сходу до української мови для "ВВ" завжди проблематично влаштувувати там концерти.

"Взагалі, схід України - це аудиторія, яка з 2004 року практично закрита для мене, для "ВВ". А Крим завжди був закритий, неможливо було туди пробитися. Давно було зрозуміло, що ці регіони відпадуть або стануть проблемними точками. Якщо ти співаєш українською мовою і тому там ти ізгой, значить, це реально проблема", - обурився Олег.

Крим завжди був закритий для Скрипки

На зауваження про те, що протягом Майдану він майже не висловлював свою громадянську позицію, Скрипка зауважив:

"Як не висловлював, дуже навіть висловлював! Просто моя позиція не популярна сьогодні.

Кілька разів на Майдані я озвучував: агресія - це дуже небезпечно. І не майте зла у серці, тому що проти нас все це обернеться".

"Треба, щоб кожен зрозумів: якщо тобі хтось не подобається, треба побороти свою ненависть і нелюбов - через усвідомлення, чому це тобі не подобається. Не подобається, тому що тобі хотілося б, щоб було по-іншому? Так займайся безпосередньо тим, що потрібно вирішити, а не намагайся боротися проти людей, з якими ти не згоден", - заявив музикант.

"Потрібно бути конструктивним, а не деструктивним… Ми зараз у стані війни. Давайте перестанемо розігрівати і без того розжарену обстановку, займатися конструктивом і давати людям надію", - зазначив Скрипка.

Нагадаємо, не так давно Олег показав свою дебютну колекцію одягу у Донецьку та сказав, що там його прийняли краще, ніж у Києві.

Повне інтерв’ю з артистом читайте на сайті "Українська правда. ЖИТТЯ"

Фото з сайту Скрипки та з сайту "Культурометр Одессы"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів