Вакарчук: Важливіше, аби люди мені вірили, а не голосували за мене

28 серпня 2014, 14:19

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук наполягає на тому, що не збирається лізти у політику. Своїм головним завданням він називаю зміну свідомості людей та навіть готовий бруднитися, лише б це було ефективно.

Перед концертом у Львові на День Незалежності в інтерв’ю "ТСН" Вакарчук розказав, коли востаннє плакав та чому вирішив читати лекції студентам.

Багато пісень, написаних Вакарчуком, мають патріотичне забарвлення. Їх можна було назвати гімнами спротиву ще до революції. Однак сам автор запевнив, що цього не прагнув ніколи.

"Думаю, що всі справжні гімни пишуться не на замовлення або на злобу дня. Вони пишуться від Божої іскри, яка спалахує чи горить через події, які відбуваються навколо. Я не думаю, що написані на замовлення пісні стають улюбленими піснями народу…" - заявив Святослав.


Славік запевнив, що ніколи не ставив собі за мету писати гімни

На запитання, коли він востаннє плакав, музикант відповів, що сльози на його очах з’являються досить легко.

"…Але в мене всі сльози, як правило, пов’язані з персональними, дуже інтимними почуттями. Тобто, щось приємне у мене викликає сльози набагато частіше, ніж неприємне. Від неприємного я майже ніколи не плакав", - зізнався він.

Утім, трагічні події Майдану все ж таки викликали сльози Вакарчука.

"…Коли зранку зайшов в новини і побачив, що на Майдані загинула перша людина, цей вірменський хлопчик, Сергій Нігоян. Люди страшно реагують на перші смерті. Потім вони починають до цього певним чином звикати. І це найстрашніше у війні. Перша смерть - її сприймаєш як трагедію своєї родини. А коли вже лік іде на сотні і тисячі, починаєш віддалятися. Це психологія будь-якої людини, сидиш і думаєш, коли вже воно закінчиться", - поділився Святослав.

Вакарчук плакав, коли дізнався про смерть Сергія Нігояна на Майдані

Під час подій на Майдані Вакарчук взявся читати лекції студентам у регіонах. Це була його власна ініціатива.

"Я просто вважаю, що студенти - це в Україні те волосся, за яке Мюнхгаузен може витягнути себе з болота, якщо країна - це Мюнхгаузен. Студенти мають вже достатньо широкий кругозір, вони - найуспішніша частина молоді… Є багато розумних дорослих людей, з якими я говорю, але переконати дорослу людину значно важче", - поділився музикант.

Через активну громадську діяльність під час Майдану Вакарчуку постійно закидають бажання стати політиком. Однак він наполегливо відмовляється від цієї думки.

"Я не хочу займатися політикою. Найбільший страх для мене - перестати займатися творчістю. А я відчуваю, що вона (політика) забере в мене найдорожче. Дехто каже, що потрібно жертвувати, потрібно себе віддавати. Можливо, станеться колись такий етап, що я б пожертвував чимось найдорожчим заради чогось іншого", - зізнався лідер "Океану Ельзи".

"Я своїм завданням бачу не в політику іти, а цей суспільний запит змінювати. Тому що всі хочуть іти в політику, але ніхто не хоче змінювати свідомість людей", - додав він.

Своєю діяльністю Славік прагне змінювати свідомість людей

Вакарчук також підкреслив, що довіра людей для нього важливіша, ніж їхні голоси на виборах.

"Я можу сказати, що мої інвестиції, все що я маю, я вкладаю в довіру до себе. Мені важливіше не те, щоби люди проголосували за мене на виборах, а щоб люди у важливий момент, коли їм скажуть щось важливе, мені повірили. Я готовий бруднитися, лиш би це було ефективно. А зараз це неефективно. І можу зробити значно більше і для країни, і для свого оточення, для близьких, для друзів, для шанувальників, роблячи те, що я зараз роблю", - заявив Святослав.

Нагадаємо, минулого тижня "Океан Ельзи" виступив для бійців 79-ї аеромобільної бригади. На концерті був присутній президент Порошенко.

Фото прес-служби "1+1" з сайту "Viva!", з Facebook "Океану Ельзи"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів