Ротару: Не буду проти, якщо Путін подарує мені російський паспорт

14 вересня 2014, 14:28

Співачка Софія Ротару оговталася після того, як на День незалежності виклала фото з українським прапором та раптом "заспівала" про те, що вона поза політикою і однаково любить Росію, Україну, Молдавію та Узбекистан.

Таку позицію артистка почала просувати після того, як її концерти скасували у Томську, Кемерово та Хабаровську.

Про це пише "Super.ru".

Фото Софії Михайлівни з жовто-блакитним прапором у мережу виклав її син Руслан. Однак сама співачка була не проти.


"Я була в курсі. У України було свято - День незалежності. Україна - країна, в якій я живу велику частину свого життя. Я привітала жителів з ​​цим святом - що в цьому поганого? Точно так само, як я вітала Росію багато разів або Узбекистан, і інші країни колишнього Радянського Союзу. Тут немає ніякої політики. У мене навіть було бажання сфотографуватися з двома прапорами - Росії та України і написати: "Я за дружбу народів", - пояснила свій вчинок Ротару.

Це фото потішило багатьох українців та дало надію, що не всі артисти бояться заявляти про свою позицію. Утім, зарано радувалися...

Судячи зі слів артистки, її громадянська позиція нейтральна та глобальна.

"Я за мир у всьому світі! Я молдаванка, народжена в СРСР, ми були однією сім'єю, і мені боляче дивитися на що відбуваються конфлікти між нашими країнами", - заявила співачка.

На запитання про те, чому вона зараз не дає концерти у Криму чи в Україні, Ротару зазначила:

"За сорок років своєї творчої діяльності я влаштовувала величезну кількість турів і в Україні, і в інших країнах колишнього Радянського Союзу. Так, в Криму я давно не виступала. Зізнаюся чесно чому: я багато років прожила в Ялті, і якщо зберуся влаштувати там концерт, то я повинна буду запросити всіх своїх друзів. Розумієте, а якщо я кого-небудь забуду? З'являться образи, і організаторам буде не зручно - заберу у них дев'яносто відсотків залу контрамарками".

"Знаєте, я краще виступлю в Ялті колись на площі безкоштовно, наприклад, на дні міста. Думаю, тоді точно ніхто не образиться. Мені, до речі, дзвонили з управління культури Ялти цього року з такою пропозицією, але я була на лікуванні в Німеччині, тому домовилися на наступний рік", - додала співачка.

"Я за миру в усьому мирі", - каже Ротару

Що ж до оформлення російського громадянства, то Ротару не проти мати паспорт Росії.

"…Насправді, в російській пресі написали, що я нібито відмовилася від російського громадянства. Зрозумійте, це неправда. Я десять років була прописана в Києві. Коли ж жителі Криму отримували російські паспорти, мені за законом не належало, так як я мала прописку в Києві. Але, з іншого боку, якщо Володимир Володимирович подарує мені російський паспорт, як Депардьє, я б не відмовилася. Не треба буде дозвіл на роботу оформляти", - сказала артистка.

А на запитання, чи поїде вона з концертами на Схід України, Ротару відповіла розмито:

"Я готова виступати там, де мене чекають. Луганськ це чи Донецьк, Рига це чи Москва - неважливо. Я люблю кожного свого глядача і вдячна Богу, що любов ця взаємна".

От і виплило: Софія Михайлівна абсолютно не проти російського громадянства

Далі Софії Михайлівні запропонували звернутися до росіян, яких розлютило її фото з українським прапором.

"Хотіла б я прокинутися в один день і почути по телевізору новину: війна між Росією і Україною закінчилася. Хотіла б, щоб Україна не перешкоджала російським зіркам виступати у себе, а Росія - українським. Я сама ніколи не лізла в політику, хоча мені це і приписує преса, і не люблю, коли політики втручаються в творчість", - запевнила співачка.

"Я дуже була засмучена, коли уряд Латвії заборонив в'їзд моїм російським колегам - Олегу Газманову, Валерії та Йосипу Кобзону. Чесно кажучи, якби я виступала в Юрмалі, я б вийшла на сцену під пісню Валерії. За весь цей час я не бачила жодного висловлювання Валерії проти України. Мабуть, вона, так само як і я, стала розмінною монетою однієї політичної гри", - заявила Ротару.

Ротару назвала себе та заборонених у Латвії Валерію, Кобзона і Гамзанова розмінними монетами у політичній грі

"Я хотіла б звернутися до своїх глядачів зі словами: "Дорогі мої! Я народна артистка СРСР, і мені дорогий кожен глядач на всьому пострадянському просторі! Я вдячна Богу за вашу любов, за вашу підтримку, за ваше визнання. Я буду рада кожному, хто любить музику, хто любить пісню і хто любить мою творчість!" - закінчила промову Ротару.

Фото "7 Дней", з Instagram та з сайту Ротару

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів