Вакарчук: Буду щасливий, якщо політика обійде мене стороною

9 грудня 2014, 15:07

Музикант Святослав Вакарчук заявив, що свого часу пішов у парламент, аби показати, що з нього можна вийти будь-коли і за власним бажанням. Це був жарт артиста, і ТаблоID щиро перепрошує за те, що не підкреслив цього в першому варіанті статті.

Також Святослав наголосив, що повертатися у політику не прагне. Ба більше, він буде щасливий, якщо вона обійде його стороною.

Про свій політичний досвід та про те, якою хоче бачити Україну, лідер "Океану Ельзи" розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Як відомо, Вакарчук був депутатом Ради з 2007 по 2008. І коли його запитали, навіщо він туди пішов, Славік пояснив це жартома:


"Хочете жарт? Основною метою потрапити в парламент для мене було вийти з парламенту. Я думаю, принаймні, люди тепер знають, що хоч хтось може стати членом парламенту і покинути його без всяких зобов'язань, просто тому що таке його бажання. Наскільки я знаю, я нині єдиний член парламенту, який покинув його за власним бажанням, а не через специфічні причини".

Вакарчук пожартував про своє депутатство

"Для мене це було питання принципів. Я прийшов туди не для того, щоб отримати трибуну або брати хабарі - я не такий. У мене було три варіанти: стати, як більшість. Другий - залишитися в меншості… Ну і третій варіант був - просто піти і продовжувати робити те, що я роблю, але більш ефективно і поза стінами парламенту. Я вибрав третій варіант і досі вважаю, що це було найкраще рішення", - заявив Святослав.

Вакарчук вже неодноразово казав, що може повернутися до політики, якщо побачить необхідність.

"Я буду щасливий, якщо політика обійде мене стороною. Тобто, якщо політика мене не закличе, це означатиме, що суспільство і так орієнтується на цінності, які я поділяю, і йде в правильному напрямку", - зауважив музикант.

"У мене часто запитують: яка ваша мрія щодо України? Я відповідаю, що я достатньо розумна людина і у своєму житті Україну такою ж процвітаючою і багатою, як, наприклад, Франція, не побачу. Але якщо я у своєму житті (а я все-таки збираюся довго жити) побачу, що Україна встала на той шлях, який мені подобається, і цей шлях буде незворотнім, я буду щасливий", - зазначив Вакарчук.

"Ну а якщо я побачу, що зміни не є незворотними і потрібна моя допомога, куди я піду? Поїду на передову", - додав він.

"Я буду щасливий, якщо політика пройде повз мене", - зізнався Святослав

На запитання, чи дає він концерти на передовій, Славік відповів:

"Ви думаєте, це те місце, де треба давати концерт? Там свистять кулі. Наприклад, аеропорт Донецька. Щось я не уявляю собі, щоб там хтось давав концерти. Ми допомагаємо, чим можемо, іноді й фізичною присутністю, але давати концерти трошки рано. Ми підтримуємо українських солдатів як тільки можемо: і матеріально, і морально. Якщо ви маєте на увазі концерти для українських солдатів взагалі, то ми їх робили, робимо і будемо робити".

Також Святослав розповів про своє ставлення до росіян сьогодні.

"Я ніколи не поділяю людей за паспортами. Я думаю, що це принизливо і це не європейський спосіб мислення. А я намагаюся бути європейцем. У мене є друзі з російськими паспортами, які народилися в Росії. Потрібно судити про людей за їхніми словами і вчинками", - підкреслив музикант.

Нагадаємо, незабаром Вакарчук зіграє сольну концертну програму 2008-го року. Гроші від продажу квитків підуть на обладнення лікарні.

Фото з Facebook "Океану Ельзи"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів