Скрипка не розуміє "Євробачення" і не вірить у повернення Криму

2 травня 2016, 11:15

Лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка не рветься до політики, а "Євробачення" вважає конкурсом для домогосподарок.

Про те, чому він не вірить, що Крим знову стане українським, та про своє ставлення до колег, які досі їздять з концертами до Росії, співак розповів в інтерв'ю "Лайму".

Скрипка зізнався, що якось думав про те, аби взяти участь у пісенному конкурсі "Євробачення".

"Безумовно, якісь такі думки бували. Але тут мене завжди зупиняє, що "Євробачення" – поп-проект. Цей світ чужий для мене. Я його не розумію, і мені важко в ньому розібратися. Крім того, я не азартна людина і взагалі не люблю змагатися", - сказав Олег.


Скрипка заговорив про політику, "Євробачення" та Крим

Лідер "ВВ", який був упевнений, що на "Євробачення" поїде саме Джамала, не надто вірить, що "політична" пісня колеги буде цікава глядачам:

"З одного боку, дуже добре, що Україну представляє кримськотатарська виконавиця. Але, з іншого боку, не впевнений, що наші політичні чаяння цікаві глядачам "Євробачення"… Я не розумію психологію домогосподарок, які переважно дивляться цей конкурс. Це – цільова аудиторія "Євробачення", яка дуже своєрідно обирає переможців. Політика може спрацювати в негатив".

Скрипка запевняє, що не рветься й у політику.

"По-перше, треба любити цим займатися. А по-друге, вміти. Здається в мене ні перша, ні друга позиція не присутні. Тому я цим не займаюся. Когось може спонукати до політики бажання заробити грошей. Але я думаю, скоро часи бізнес-політики минуть. Демократія рано чи пізно візьме гору. А великі гроші підуть геть з політики", - зазначив він.

Співак вважає "Євробачення" поп-проектом

До слова, фронтмен "ВВ" не вірить, що півострів Крим колись повернеться до складу України.

"Я дуже хотів би, щоб він повернувся, але не бачу об’єктивних причин, як це може статися. Певні аспекти заважатимуть інтеграції Криму в нову українську реальність. Значна частина кримчан зробила стратегічну помилку", - почав своє пояснення Скрипка.

"А якщо міркувати з юридичного боку, то сепаратизм – це злочин. Значна частина кримчан стали співучасниками цього злочину. А його жертви – тисячі мешканців Криму, які поєднують своє майбутнє із Україною. І серед них – весь кримськотатарський народ, який вже вдруге відчуває жорстокі репресії", - додав він.

На думку артиста, навряд чи ті кримчани, які раділи анексії, колись зможуть вибачитися перед кримськими татарами й Україною:

"Я допускаю, що настане момент, коли Крим зможе повернутися до України. Але не уявляю, аби кримчани, які радо вітали зовнішню агресію та анексію півострова, вибачилися би перед кримськими татарами і всією Україною. Хіба Росія колись вибачалася за злочини комунізму…".

Олег щось не надто вірить у повернення Криму

Що ж до скандалів навколо українських артистів, які залюбки їздять на заробітки до Росії, в Олега також є своя думка:

"Подібні дискусії виплескують суспільну енергію у неконструктивне русло. Вони не наближають нас ані до закінчення війни, ані до побудови українського простору, ані до розвитку цивілізації в Україні. Якщо вважаєте, що виконавцям недобре їздити на певні території, то ігноруйте їхні концерти в Україні, не подавайте таким людям руки".

"Хтось вважає нормальним їздити з концертами до Росії, хтось – воювати на боці сепаратистів проти України. А для декого – ненормально розмовляти російською мовою, бо кожне російське слово – куля в тіло української культури…" - додав він.

Співак не приховує, що сам він - радикальний максималіст, але водночас – романтик та ідеаліст.

"Я – за ідеальну Україну, із високою планкою моральної та культурної якості. За україномовну Україну, високі економічні потужності і тому подібне. Я певен, що це можливо. Якби ми разом встановили країні цю планку, то швидко б її сягнули", - пояснив він.

"Звісно, у кожного артиста і взагалі громадянина – своя точка зору. Але вважаю, вона не має проходити мутацію до бажання воювати на боці сепаратистів. А хочете виступати – ваша особиста справа. Але потім не треба скаржитися, якщо ігноруватимуть ваші концерти в Україні…" - зауважив Олег.

Нагадаємо, нещодавно Скрипка на власному концерті спалив пам'ятник Леніну.

Фото прес-служби Олега Скрипки

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів