"Я 20 років читаю по губах": лідер рокгурту Foo Fighters зізнався, що він глухий

23 лютого 2022, 16:30

Американський рокер Дейв Грол, ексбарабанщик Nirvana та лідер гурту Foo Fighters розповів про втрату слуху. Як зізнався музикант, він уже 20 років читає по губах.

До лікарів 53-річний Дейв не звертається.

Про це він розказав у шоу Говарда Стерна, повідомляє People.

"Я вже давно не перевірявся - тобто я знаю, що мені скажуть: "У вас пошкодження слуху, тинітус (дзвін або шум - ред.) у лівому вусі сильніший, ніж у правому вусі", - сказав Грол.


 
Дейв уже 20 років читає по губах
фото з instagram foo fighters

Рокерові надзвичайно важко розуміти, що говорять, коли він перебуває в людних місцях. І ще складніше стало в часи пандемії, коли губи співрозмовників приховують маски.

"Якщо ви сидите поряд зі мною за вечерею, я не зрозумію жодного, бл*дь, слова, яке ви мені кажете, впродовж усього, бл*дь, часу. Ніяк. У залюдненому ресторані ще гірше. Найгірше в цьому пандемійному гівні те, що люди носять маски. Я 20 років читаю по губах, тож коли хтось підходить до мене і отак (мурмотить)... я такий: "Я - рокмузикант. Я, бл*дь, глухий, я не чую, що ви говорите", - поділився Дейв.

Та, попри все це, музикант не полишає улюбленої справи. Зі слів Дейва, його вуха досі налаштовані на певні частоти, і він здатен чути навіть трохи фальшиві ноти й інші недосконалості. Вушні монітори на концертах Грол не використовує.

 
На концерті Foo Fighters

"Я хочу чути публіку перед собою, хочу повернутися і чути Тейлора (Гокінса, барабанщика) ось там, підійти туди і чути Пета (Сміра, гітариста), і підійти он туди і чути Кріса (Шіфлетта, гітариста) і все інше. Вони (вушні монітори) заважають просторовому розумінню, де ти на сцені", - пояснив він.

Як зазначає видання, проблеми зі слухом мають і інші відомі рокери, що роками піддають свої вуха нещадним навантаженням. Зокрема це Піт Таунсенд та Роджер Долтрі з The Who, Ніл Янг та Ерік Клептон.

"Я дуже, дуже глухий. І я раджу вам - усім фанатам рок-н-ролу - беріть із собою на концерти ваші довбані затички для вух. Якби ж ми лише знали про це, коли були молоді... ми читаємо по губах", - цитують Долтрі.

Як відомо, Стінг не приховує, що він уже "добряче глухий". Та носити слуховий апарат артисту не подобається - бо люди довкола верзуть "багато лайна"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів