Мельниченко в Києві. Перші фото

30 листопада 2005, 22:35

Микола Мельниченко по прильоту до Києва опинився в руках СБУ. Ні, екс-майора не затримано – йому надали охорону спецпідрозділу "Альфа" Служби безпеки України, який займається особливо важливими свідками. У супроводі цих людей Мельниченко і поїхав з аеропорту до міста в мікроавтобусі "Фольксваген".


Після приземлення літака з Москви Мельниченко понад годину не виходив до журналістів з приміщення терміналу С для VIP-делегацій. В цей час він вирішував питання своєї охорони та спілкувався зі слідчими Генпрокуратури в справі Гонгадзе Романом Шубіним і Юрієм Грищенком. Мельниченку було виписано повістку для надання свідчень. Екс-майор, за словами депутата-соціаліста Івана Бокого, пив каву, бо "дуже стомився".

Під час виходу до преси Мельниченко не відповів практично на жодне запитання. Замість нього говорив колишній депутат Олександр Єльяшкевич, який разом з Миколою прилетів до Києва. Він же пояснив про мету їх повернення до України: "Щоб Кучма та його злочинне угруповання понесло заслужене покарання".

"Ми ще 2000 року просили, щоб нам дали змогу зробити телеміст з Варшави, де б ми обговорили всі деталі щодо резонансних справ, але ті, хто сьогодні при владі, не захотіли цього. Вони не надають повної інформації ні про записи Мельниченка, ні про те, що відбувається навколо цих записів, ні про те, чому не розслідуються резонансні справи", - сказав Єльяшкевич.

Водночас він повідомив, що вони скличуть спеціальну прес-конференцію не раніше понеділка або вівторка. "Ми дуже стомилися, ми 24 години в дорозі. Дайте нам відпочити, ми наступного тижня все розповімо", - сказав він.

Єльяшкевич також повідомив, що вони не привезли з собою жодних документів, які б могли допомогти у розслідуванні справи Гонгадзе, адже всі матеріали вже передані до Генпрокуратури.

З Москви Мельниченка і Єльяшкевича супроводжував депутат Андрій Шкіль. Він заявив, що полетів із власної ініціативи, тому що вважав, що може дати Єльяшкевичу "хоча б словесні гарантії, що в нього не буде жодних проблем". Як відомо, спочатку охорона обіцялася тільки екс-майору.

На запитання, чому Єльяшкевич з Мельниченком поверталися транзитом через Москву, Шкіль сказав, що в них не було польських віз, щоб летіти через Польщу – а напряму до України вони не хотіли повертатися з причини відсутності охорони. Слід сказати, що пояснення більш ніж дивне, бо для транзитного перельоту через будь-яку країну віза цієї території не потрібна. Щоправда, за умови, якщо пасажир не виходить за межі митного і прикордонного контролю. Чи ходив кудись Мельниченко у Москві – невідомо.

Фото Анни Андрієвської, "Українська правда"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів