Добкін назвав Бродського гадом, а той відправив мера на розстріл

22 червня 2009, 13:48
Троє веселих, а головне примітних хлопців українського політикуму стали майже кінозірками. Йдеться про екс-міністра і спортсмена Нестора Шуфрича, матюкливого мера Харкова Михайла Добкіна та дієтичного екс-главу "Яблука" Михайла Бродського.

Ця VIP-трійця взяла участь у зйомках фільму "Дау" про радянського фізика Лева Ландау.

Робота над фільмом триває у Харкові, буквально на окраїні міста у залі дослідницького інституту "Енергосталь", пише "Комсомольська правда в Україні".

Добкіна, Шуфрича і Бродського, як і належить акторам, загримували і перевдягли в одяг 1930-х років: строгі френчі, "шпали" у петличках, галіфе...

Бродський написав у себе в ЖЖ: "Другий праворуч - перший секретар Харківського держкому. Я його двічі "поставив до стінки".

Бродський, Шуфрич і Добкін здійснили стрибок у часі

За задумом режисера картини Іллі Хржановського, непрофесійні актори мали працювати без сценарію. Те ж, що мало відбуватися перед камерами, режисер бачив як експромт.


Власне, Шуфричу і Ко лише виклали суть ситуації. Дія фільму відбувається у Харкові 1937-го. В картині зображено партійні збори, на які запросили Ландау та його колег. Річ у тому, що вчені-фізики "фактично саботують підготовку до війни, що от-от почнеться". Тож члени партії ухвалили майже половину з них розстріляти.

"Я змушений був Добкіну зробити зауваження: як же він допустив, що у нього в місті вчені влаштували саботаж!" - із задоволенням розповідав Бродський. Схудлий вільний демократ на екрані з‘явиться у ролі секретаря ЦК КПУ.

"Я його двічі присудив до розстрілу і сказав, що йому таку ж міру потрібно дати, що й фізикам. А він мені у відповідь написав на папірці: "Радянський гад", - регоче Михайло.

У перервах Бродський тулився до Добкіна у підтяжках

Взагалі ж, за словами Бродського, у кіно він знімався вперше і спершу боявся, що буде якась провокація.

"Але ідея виявилася дуже гарна. Величезні декорації, кожному з нас за півтора місяці до зйомок пошили на замовлення одяг і взуття. Правда, потім мій костюм довелося терміново ушивати - я схуд на один розмір!" - хвастається політик.

"Як з'ясувалося, мундир мені личить", - написав Бродський у своєму блозі

Водночас харківський мер про свій кінодосвід говорити багато не став. У фільмі Добкін виконав роль першого секретаря харківського міськкому КПУ, того ж таки градоначальника тільки 80-річної давності.

"Мені дісталася роль скромна. Але на знімальному майданчику я переконався, що актори їдять важкий хліб", - лишень сказав він.

Шуфрич та Добкін вжилися в ролі

Більш говірким був у цьому плані регіонал Шуфрич. Йому дісталася "шкура" наркома важкої промисловості.

"Мені було цікаво - адже я грав людину, близьку мені за характером, - але не зовсім просто. Ми зіграли стільки дублів! І сподіваємося, що хоч щось залишиться у фільмі", - зізнався Нестор Іванович після свого кінодебюту.

Бродський підписав це фото у себе в ЖЖ: "Це один з моїх підлеглих, нарком важкої промисловості. Шуфрич, здається, його прізвище"

"Від гонорару я відмовився. Максимум, що прийму, то це одну гривню з автографами знімальної групи!" - також уточнив він.

А ще Шуфрич зазначив, що в епізоді, де герой Бродського присуджує Добкіна до розстрілу, слова "розстріляти" або "поставити до стінки" так і не пролунали.

"Ми з Михайлом Добкіним потім ще жартували, що Бродському навіть у кіно не можна давати владу", - сміється екс-міністр.

Новоявлені актори

Також повідомляється, що у зйомках "Дау" взяли участь відомий російський звідник Петя Лістерман, український видавець і телеведучий Дмитро Гордон. А ще пишуть, що мав зніматися у фільмі і столичний мер Леонід Черновецький - та нібито відмовив через давній конфлікт із Бродським.

Зйомки стрічки закінчаться через рік а от коли фільм вийде на екран, поки ще невідомо.

Фото "Комсомольської правди" та з ЖЖ Михайла Бродського

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів