Кучма хотів виколоти олігарху око, але вирішив відрізати тільки ніс

17 квітня 2006, 11:47

Колишній голова ЮКОСа Михайло Ходорковський, що знаходиться в ув'язненні, став жертвою внутрішньокамерного конфлікту.

Молодий сусід-розкрадач на прізвище Кучма, з яким екс-олігарх ділив пайку, нари і навіть місце в карцері, спробував відрізати йому ніс заточкою.

"Приблизно на початку п'ятої ранку (п'ятниці) Михайло Борисович прокинувся від різкого болю в області обличчя", – розповіла адвокат Ходорковського Наталя Тєрєхова.


Він доторкнувся до обличчя руками і, відчувши, що воно мокре, увімкнув світло і подивився в дзеркало. Побачивши кров, Ходорковський розбудив загонового завгоспа, а той уже викликав оперативного чергового по колонії.

Пораненого відразу відправили до медпункту, де фельдшер знайшов у нього "неглибоку, але досить довгу" рану, що йшла від лівого крила носа до щоки.

Тут же поріз зашили трьома стібками капронової нитки, поверх шва наклали пов'язку з антисептичною маззю і відправили пораненого в загін досипати.

Слідство встановило, що 23-річний сусід Ходорковського на прізвище Кучма, засуджений за дрібне розкрадання, зізнався, що це він напав на екс-олігарха, і видав знаряддя злочину – черешок від ложки з гострозаточеною гранню.

Водночас з матраца нападника витягли ще два заборонених предмети – саморобний шевський ніж, зроблений з автомобільної ресори, і лезо від бритви.

За словами Кучми, заточкою він хотів виколоти сусіду око, але в останній момент "здригнулася рука".

Пояснюючи мотиви свого вчинку, нападник заявив, що пішов на злочин, піклуючись винятково про власну безпеку.

Справа в тому, що у зека Кучми останнім часом ускладнилися відносини з групою "авторитетних" в'язнів – молодого чоловіка нібито оббрехали, повісивши на нього якийсь неіснуючий "косяк".

У зв'язку з цим виходити з розташування загону на загальну територію, де знаходяться їдальня і виробничі цехи, для молодика стало смертельно небезпечно.

Сховатися від розправи в такій ситуації арештанту можна тільки в бараку посиленого режиму, куди відправляють злісних порушників.

Але виявилося, що нічний інцидент може допомогти не тільки Кучмі, але і вплинути на подальшу долю Ходорковського.

У березні його адвокати подали скаргу в Європейський суд з прав людини. З огляду на завантаженість цього суду, її можуть розглянути через кілька років.

У випадку ж, якщо суд одержить докази того, що життя засудженого Ходорковського знаходиться в небезпеці, клопотання розглянуть у пріоритетному порядку.

За матеріалами Комерсант-Україна

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів