Голова Наглядової ради НСТУ дала роз'яснення щодо голосування Федишин на Євробаченні-2022

16 травня 2022, 17:12

Голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа пояснила, як насправді проголосувала членкиня українського журі на Євробаченні Ірина Федишин. Виявляється, зірка не поставила 10 балів Польщі, як казала, а дала їй 10-те місце із 24.

Як відбувалося голосування, Остапа розказала "Детектор медіа".

Вона підкреслила, що члени журі - Ірина Федишин, Вадим Лисиця, Андрій Капраль, Лук’ян Галкін та Андрій Яцків - не мали права обговорювати і домовлятися про спільні оцінки конкурсантів. Перед ними стояло завдання розставити всіх виконавців (крім представника України) на відповідні місця, яких було 24. Потім під наглядом нотаріуса це заносилося у бланки, які відправили в EBU.

 
Схоже, Ірина просто не розібралася, як правильно голосувати. Співачка показувала свій бланк, де поставила 10 навпроти Польщі
фото з instagram федишин

"У EBU ці всі оцінки перетворюються на бали, які й оголошуються під час прямого ефіру. І якщо учасників було 25, то бали оголошують для десятьох (1—8 і 10 і 12, дев’ятого і одинадцятого місця немає). І нібито автоматично виходить, що якщо країна не отримала жодного балу, то вона отримала нуль. Але ж насправді це не так. Тому що українське журі проголосувало за Польщу так само, як і переважна більшість країн, й експертна оцінка нашого журі збіглася з більшістю журі інших країн Європи", - зазначила Остапа.

"Тобто українське журі поставило польського виконавця загалом посередині турнірної таблиці. Воно не ставило нулів", - додала вона.

Зі слів Світлани, жоден із членів журі не знав, як голосує інший.

"І також нагадаю, що найкращий виступ ставився на перше місце, найгірший, на думку члена журі, на 24-те. Тому виправдання пані Федишин, яку теж вчора захейтили, що вона поставила 10 балів, є просто виправданням. Членкиня журі поставила польського виконавця на 10-те місце з 24", - пояснила вона.

 
Федишин дала Польщі не 10 балів, а 10-те місце

Остапа підкреслила, що журі голосувало абсолютно незалежно, а будь-які вказівки згори напряму суперечили би тим цінностям, які Україна, зокрема, і відстоює у війні з росією. Також вона припустила, що цим скандалом хтось навмисне підливає олії в вогонь, щоби вбити клин між Україною і Польщею.

На наступний рік Суспільним розглядається можливість створення журі для Євробачення шляхом публічного голосування.

Нагадаємо, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що поставити 0 Польщі та Литві - це соромно.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Від українського народу - 12 балів: флешмоб на підтримку представника Польщі на Євробаченні-2022

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів