"Підрахую" Ківалову поставили пам'ятник

7 лютого 2007, 17:34

У тому, що після президентських виборів 2004 року Сергій Ківалов назавжди залишиться у пам’яті українців у якості головного "підрахуя", не сумнівався ніхто. Проте відтепер Сергій Васильович нагадуватиме про себе всім – "і мертвим, і живим, і не народженим".

Прижиттєвий пам'ятник головному "підрахую" країни звели в Одесі. І це зовсім не жарт.

На п'ятій станції Великого Фонтану в Одесі шостого лютого у день п'ятиріччя Міжнародного гуманітарного університету відбулося відкриття пам'ятника зовні як дві крапі води схожого на екс-голову Центрвиборчкому Сергія Ківалова.


Як видно з фото, обличчя монументу має дивовижну схожість з обличчям "регіонала".

Причини такого широкого жесту збоку одеситів довго шукати не довелось. Адже МГУ, заснований у 2001 році, входить до структури Одеської національної юридичної академії, ректором і почесним президентом якої є Ківалов.

Фото УНІАН

А, за словами керівництва вузу, в університеті навіть існує гасло, яким нібито керується і сам Сергій Васильович – "Досконалість у всьому", пише "Інформаційний сайт Одеси".

Фото УНІАН

Тому, в принципі, не так вже й дивним є те, що пам'ятник якимось чином набув рис обличчя народного "підрахуя": вузький видовжений овал обличчя та ніби поламаний і увім'ятий ніс.

Проте, з самим монументом все хитро задумано. Мабуть, щоб не здіймати скандал, фанати Ківалова назвали пам'ятник скромно: "Пам'ятник засновникові". Мається на увазі збірний образ усіх засновників університету, одним з яких є Ківалов.

Сама скульптурна група, як повідомляють "Українські Новини", складається з двох частин. На задньому плані - барельєф, на якому зображені люди, чиї думки і дії нібито уособлюють спрямованість у майбутнє, згідно з гаслом університету.

А на передньому плані стоїть у повний зріст фігура "засновника", який тримає в руці стилізований будинок університету.

Під час помпезного відкриття монумента від керівництва вузу звучали слова в дусі:

"Ми вдячні Сергію Васильовичу Ківалову - засновникові нашого університету, який перетворив університет і змістив центр до району 4-5 станції Великого Фонтану".

Фото Наталії Дихтеренко

Однак ректор МГУ Микола Коваленко запевняє, що це аж ніяк не пам'ятник "підрахую".

"По-перше, як можна ставити пам'ятник живій людині? А по-друге, якщо хтось впізнає у цій скульптурній групі Сергія Васильовича, то це його особиста справа", - виправдовується ректор МГУ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Фото Наталії Дихтеренко

Однак в такі слова віриться слабо. Якщо припустити, що монумент справді мав уславити усіх засновників одеського університету, то Ківалову пощастило найбільше. Бо саме його ніс, очі і підборіддя найбільше надихнули скульптора.

Водночас, як виявилося, автором скандальної скульптурної композиції, на яку пішло близько тонни бронзи та граніту, є заслужений художник України Олександр Князік.

Сам скульптор в інтерв'ю "Комсомольской правде в Украине" на питання , кому належить ідея зведення такого монументу, зізнався:

"Мені та Сергію Ківалову. Цій роботі я присвятив більше року. Ківалов на декількох сеансах особисто позував".

Фото Наталії Дихтеренко

А на питання журналістів, чому раптом екс-голова ЦВК надумав замовити на свою честь таку композицію, Князік відповів досить оригінально:

"Він вважає, що в народу слабка пам'ять, видатні люди швидко забуваються, як і їхні вчинки. Тому слід увічнювати їх у такий спосіб".

Фото Наталії Дихтеренко

Цікаво, що саме Олександр Князік колись на замовлення того ж самого Ківалова зробив бронзові вставки на ворота храму великомучениці святої Тетяни.

Ця церква, побудована у формі пасхального яйця, розташована на території згаданої вище Національної юридичної академії.

І все б нічого, але пікантним є один цікавий факт. Так от, жіночі обличчя на іконах храму мають дивовижну схожість з донькою Ківалова Тетяною.

У той же час сам народний "підрахуй" поки що уникає будь-яких коментарів. А його прес-секретар Інна Мудрак запевняє, що Сергій Васильович надто зайнятий робочим візитом президента Міжнародного кримінального суду Філіпа Кірша.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів