Німцям показують Тимошенко на нарах із цигаркою в зубах

26 вересня 2006, 12:38

Уявіть собі таку сцену: лежить Тимошенко на нарах з цигаркою в зубах і мріє про прем’єрське крісло. Ні, це не черговий злий анекдот про Леді Ю і навіть не її кошмарні сни. Цей епізод з життя української екс-прем'єрки матеріалізували німецькі режисери та актори на сцені потсдамського театру Ганса Отто.

На прем'єру вистави "Юлія Тимошенко", присвячену до відкриття нової будівлі театру, за вік-енд прийшла рекордна кількість глядачів – 11 тисяч. У числі відвідувачів - президент ФРН Горст Келлер, низка великих політичних діячів Німеччини.


'Такою

Такою Тимошенко побачили німці. Особливо вражають ноги героїнь і невідома бабуся у
національному вбранні. Але явно не українському. Фото "Бліка"

Режисер вистави Адріана Альтарас каже, що такого аншлагу в театрі не було з дня створення. Усі квитки на виставу про Юлію Тимошенко, найдешевший з яких коштував 7 євро, а найдорожчий – 29 євро, були розкуплені за два тижні до прем'єри...

Акторка Анне , яка грає Тимошенко

Акторка Анне Лебінскі,
яка грає Тимошенко. Фото з
сайту театру

Історія ж із самою виставою трохи скидається на фарс. Справа в тому, що за іронією долі автором п’єси опинився Максим Курочкін. Це ім’я відоме чи не всій Україні завдяки міністру внутрішніх справ Юрію Луценку. Але насправді Курочкін, який написав "Юлію Тимошенко", не має жодного стосунку до сумнозвісного "Макса Бєшенного".

Чимало курйозів виявилося і в сюжеті п’єси. Центральним персонажем, звісно, є "Юлія". Проте у виставі є й чимало інших українських політиків: Віктор Ющенко, Віктор Пінчук, який у постановці носить прізвисько "Пузир", а ще якийсь безіменний "організатор Майдану".

Є серед діючих осіб і Леонід Кучма. За словами Адріани Альтарас, екс-президент України представлений як негативний герой.

"Він є одним з головних ворогів амбіційної Тимошенко, який постійно плете проти неї інтриги", – розповідає Альтарас.

А от Ющенко з'являється перед глядачами як "Бджоляр".

А це... Ющенко. Моложий хлопець із голубими очима

А цей молодий хлопець із
блакитними очима грає... Ющенка

"Чесно кажучи, як театральний персонаж Ющенко нам здався нецікавим. А Юлія – особлива: як поп-зірка, як революційна ікона, як людина, з якою виборці пов'язують свої надії", - каже режисер Ансеві Кьоніг.

Роль Тимошенко виконує акторка Анне Лебінскі.

Дія починається ще на вулиці, перед будинком театру. До нього під'їжджає машина, з якої виходить Юлія Тимошенко, вона підходить до мікрофону. У цей момент по стінах будинку театру розгортаються помаранчеві полотнища, з неба летять помаранчеві кульки.

Юля виголошує промову, потім заходить до приміщення театру, де розгортається основна дія.

Вистава, як уточнила Адріана Альтарас, не розбита на акти, а йде одною дією протягом 2 годин. При цьому використовується все приміщення театру, дія відбувається в одному кабінеті, потім переміщується на оглядовий майданчик будинку.

Чоловіка Тимошенко явно недооцінили. Його грає цей дідусь

Чоловіка Тимошенко явно
недооцінили...

Фінал – у новому, круглому фойє будинку театру, що символізує український парламент.

"За нашим задумом усі події у виставі починаються в період помаранчевої революції. А потім у ретроспективі ми показуємо глядачем весь життєвий шлях леді Ю: як вона починала своє кар'єрне сходження, як заробила перший мільйон, як їй вдалося вистояти в жорстокому світі чоловіків", – розповіла Адріана.

Але найцікавішими у виставі є епізоди з особистого життя Юлії Володимирівни. В одному з них її донька Женя вночі дзвонить з Лондона, щоб почути голос матері. Також розповідається про гармонійні відносини Тимошенко з її чоловіком Олександром.

'А

А такий добрий дідусь грає
"тирана" Кучму

Втім, відомий німецький постановник Георг Жено, який перекладав п'єсу на німецьку мову, поскаржився, що твір Максима Курочкіна в театрі Ганса Отто трохи порізали і, крім того, дописали цілий акт. У ньому, за словами Георга, є сцена, де Юлія Тимошенко... лежить на нарах і мріє про те, як стане прем'єром.

"Просто німці намагалися розповісти публіці, хто така Юлія Тимошенко із самого початку, і дали всю її біографію в епізодах, всі інтриги. Там є і тиран Кучма, який саджає її до в'язниці, і пан Бджоляр (Ющенко), який відправляє її у відставку з посади прем'єра", - розповів Жено.

У рецензії до вистави, розміщеній на сайті потсдамського театру, Тимошенко описано як "сучасну казкову героїню", а хто вона насправді – "принцеса, відьма або королева - вирішувати самим глядачам".

За матеріалами "Блик", "Сегодня", "Газеты по-киевски"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів