Як виглядатиме набережна Дніпра у 2015 році

7 вересня 2006, 18:54

Якщо в політичному житті в найближчі три роки прогнозують затишшя, то киянам і гостям столиці варто напружитися і не спускати очей з того, що відбуватиметься у Києві.

У місті активно продовжуються всілякі будівництва, кажуть, що реконструкція очікує Андріївський узвіз і, як виявилося, не обійдеться без "пластичної операції" столична набережна.

На фінансування проекту вже визвалися три великих інвестори, пише газета "Сегодня". Серед них компанія "ХХІ век", Київська інвестиційна група і First Ukrainian Development.

Варіант ретро від Сусської і Бабушкіна

Задача – забудувати відрізок від Пішохідного мосту до мосту Метро (довжина – 3 км, площа – 18 га) із запуском транспорту в тунель, створенням зони для прогулянок, уздовж якої будуть розташовані кафе, ресторани, апартаменти, офіси і торговельні приміщення.

Поки що на круглий стіл свої пропозиції принесли тільки три архітектурні майстерні. Зокрема, першою проект представила Марія Сусська з "Архітектурного союзу", що очолює колишній головний архітектор столиці Сергій Бабушкін.

А це варіант модерн - нічого не розібрати

На суд публіки вона представила два варіанти: ретро, де будинки нагадують старі замки, і модерн – зі скляними космічними "тарілками".

Наступними виступили представники громадської організації "Ландшафтна організація Києва". Вони бачать набережну з парками, зонами відпочинку, розважальними центрами, що створюються за допомогою штучного ландшафту – будівлі будуть "вбудовані" у природні схили уздовж набережної.

Триярусний варіант набережної

Недалеко від "ландшафтників" пішли архітектори, що запроектували набережну 3-рівневою, з малоповерховими спорудженнями розважальних закладів і офісів, а також шикарним яхт-клубом.

Ще кілька майстерень зі своїми ідеями на засідання круглого столу не з'явилися. За словами представників компанії "ХХІ век", усього від вітчизняних і закордонних архітекторів було отримано 7 варіантів забудови.

За словами віце-президента компанії "ХХІ век" Андрія Миргородського, це буде найграндіозніший і найунікальніший проект реконструкції за всю історію Києва.

Пішохідна зона прямо посеред Дніпра, плюс яхт-клуб

"У нього будуть вкладені мільярди доларів (за деякими даними "Сегодня" – три мільярди). Ми обіцяємо зберегти природний ландшафт міста", - зазначив він.

За словами всіх інших інвесторів, незабаром вони планують провести конкурс на кращий проект реконструкції набережної.

Кажуть, всі ескізи архітекторів зможуть побачити і прості городяни, а потім на громадських обговореннях висловити свою думку – мовляв, зауваження киян, безсумнівно, будуть враховані. Забудувати ж берега Дніпра хочуть до 2015 року.

Фото з сайту "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів