Українці генетично ближчі до європейців

9 лютого 2006, 11:21

Братніми українцям народами є скоріше чехи, хорвати та німці, а не росіяни. Це довели результати досліджень Харківського медико-генетичного центру. У дослідженні брали участь двісті сорок родин, усі вони українці як мінімум у другому поколінні.

Вчені вивчали гени мітохондрій, так званих "атомних електростанцій клітин". Саме вони відповідають за всі процеси в організмі.

Гени мітохондрій протягом декількох років вивчали у Європі та Україні. Мутації саме цього гена викликають складні захворювання серцево-судинної і нервової систем, опорно-рухового апарату, а іноді й раптову смерть.


Результати досліджень наштовхнули науковців на думку, що навіть історію людства треба переписати.

Так, перші люди, що переселилися в Америку, як показав генетичний аналіз, були з Західного Сибіру. Ще один висновок: у всіх народів, включаючи і європейців, є спільні африканські гени.

Особливості українського гену - у суміші генів європейців та азіатів.

"Істотна азіатська домішка, вона, очевидно, накладає свій відбиток і на наші зовнішні особливості, і на нашу поведінку, в такій самій мірі, як і "європейські" гени", - вважає директор медико-генетичного центру Олена Гречанина.

А голова Північно-Східного наукового центру Володимир Семиноженко тепер боротиметься за надання Харківському медико-генетичному центру нового статусу: "На цьому рівні центр не може залишатися. Він повинен тільки розвиватися".

"Його розвиток має бути пов'язаний з його статусом. Мінімум – Академія медичних наук. Або Національна академія наук. Це є місце прописки, від цього буде вигравати і Харків, і Харківщина, і генетична наука, і сам центр", - переконаний Семиноженко.

Завдяки новим відкриттям українських генетиків, вітчизняним лікарям буде легше лікувати цілий ряд складних захворювань.

Більше того, впродовж наступних трьох років вчені обіцяють створити філогенетичне дерево - своєрідну таблицю генетичних хвороб українців. І обіцяють навчитися їх лікувати.

за матеріалами "Медіа-групи "Об'єктив"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів