Білоруські ведмеді відмовляються лягати в спячку

20 грудня 2005, 20:44

Білоруські ведмеді відмовляються лягати в спячку, тому що передчувають настання відлиги.

"Незважаючи на те, що через кілька днів наступить астрономічна зима (22 грудня ), білоруські ведмеді не залягли в спячку, тому що їхні біологічні барометри підказують, що до настання справжньої зими буде ще відлига", - повідомив молодший науковий співробітник Державної природоохоронної установи "Березинський біосферний заповідник" Ігор Медведєв.

На думку зоолога, "до настання Нового року ведмеді в білоруських лісах у спячку не заляжуть".


Медведєв відзначив, що ведмеді наділені унікальними біологічними барометрами і тому ніколи не помиляються з термінами залягання на зимову спячку.

Він розповів, що "у лісах, де традиційно живуть самі великі хижаки Білорусії, повно ведмежих слідів - звірі готуються до зимової спячки, шукають корм, але зовсім не агресивні".

Зоолог підкреслив, що за останні роки в республіці не було відзначено "агресивних проявів ведмежого характеру щодо людини". "За 25 років роботи я не пам'ятаю жодного випадку нападу ведмедя на людину", - сказав молодший науковий співробітник.

У Білорусії наразі нараховується близько 120 особин бурого ведмедя, що занесений у Червону книгу. В основному ці тварини живуть у Березинському заповіднику, а також на північному сході республіки.

Дорослі особи ведмедів, що живуть на території Білорусії, важать у середньому 120-150 кг, і вважаються не самими великими серед представників свого виду, відзначив Медведєв.

Традиційно період зимовою сплячкою у ведмедів триває з кінця листопада по березень. Крім ведмедів, зі ссавців у лісах Білорусії на зимову спячку залягають барсуки, єнотовидні собаки, а також їжаки.

"Інтерфакс-Україна"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів