Рейтинг найскандальніших міністрів Януковича

24 жовтня 2007, 10:30

Хоча друге прем’єрське життя Віктора Януковича ще не закінчилося, а коса Юлії Тимошенко поки не зав’язалися тугим вузлом навколо вулиці Грушевського, все ж таки після парламентських виборів міністерські крісла під їхніми власниками почали хитатися.

У зв’язку з цим ТаблоID вирішив згадати урядовцям Януковича все хороше, що вони зробили за своє міністерське життя. А точніше, поворушити минуле на предмет скандалів, на які спромоглися міністри за цей час.

№5 - Василь Цушко

На останньому місті у рейтингу найскандальніших міністрів Януковича опинився міністр внутрішніх справ Василь Цушко, який встиг за своє недовге міністерське життя втрапити у кілька цікавих історій.


До "отруєння" Цушко бігав крос

Під час політичної кризи він, озброївшись бійцями "Беркута", почав ламати двері Генпрокуратури. Після цього на нього заводили і закривали справи, звинувачували у перевищенні службових обов’язків. Натомість сам Цушко вважав себе справжнім героєм.

Цушко став парканним героєм

"Я врятував країну від громадянської війни", - заявляв він.

На парканах по всій країні раптом почали з’являтися написи "Цушко - герой", від яких сам міністр довго відхрещувався.

Апогеєм скандальності Цушка стала історія з його нібито отруєнням. Спочатку міністр потрапив до німецької лікарні з діагнозом "інфаркт", а потім поповзли чутки про якесь неприродне втручання у його організм.

Вийшовши зі шпиталю, Цушко відкинув усі ці заяви про отруєння. Проте за кілька днів до виборів міністр раптом зрозумів, що його таки отруїли. Він продемонстрував довідку про свої аналізи.

У крові Цушка нібито виявили несумісну з життям дозу теофіліну (препарат, який раніше застосовувався для лікування астми та хронічних обструктивних захворювань легенів).

Проте цей хитрий хід так і не допоміг соціалістам потрапити до наступного парламенту.

№4 - Микола Азаров

Незважаючи на, здавалося, свою нескандальну сутність, міністр економіки Микола Азаров надовго запам’ятається своїми витівками.

Про популярність цієї фігури свідчить блог в інтернеті, присвячений Миколі Януковичу. Там йде жваве обговорення усіх сфер міністерського життя Азарова.

Найбільше Азарову вдалося оскандалися під час одного з засідань Верховної Ради, на якому уряд представляв свій бюджет, нарощений м’язами ВВП.

Проте тоді "помаранчева" опозиція не так оптимістично сприйняла головний фінансовий документ країни, як того бажав міністр фінансів. Коли пристрасті розжарилися, Азаров не витримав і вигукнув: "Да пашлі ви!".

Цей вислів облетів усі телеканали та Інтернет-сайти, а відтоді Азарова інакше, як "Микола Янович Дапашліви" не називають.

Взагалі Азаров відомий своєю мовою, більше схожою на білоруську.

Микола Янович Дапашліви

Ще Азаров встиг оскандалитися на зниженні інфляції і боротьбі з дорогим м’ясом. Інфляцію, яка відбилася від його рук, Азаров пояснював засухою і нестабільною політичною ситуацією.

А коли з магазинів стало зникати дешеве м’ясо, Азаров заявив про перенасичення українського ринку м'ясопродуктів.

№3 – Микола Рудьковський

Скандальне життя Рудьковського розпочалося тоді, коли він відмовився від посади мера Чернігова на користь мандата народного депутата. Його також називали одним з сірих кардиналів Мороза, який нібито підштовхнув лідера СПУ на коаліцію з Партією регіонів.

Рудьковський в "Астон Мартіні"

Прославитися ж по-справжньому Рудьковському допомогло кілька аварій на залізниці.

Зокрема, аварію "Столичного експресу" він пояснив гучним словом "теракт", натякаючи при цьому на дії опозиції. Пізніше, щоправда, з’ясувалося, що причиною аварії стала банальна халатність робітників залізниці.

Наступною в історії керування транспортною галуззю Рудьковським стала масштабна "фосфорна аварія" на Львівщині, після якої міністра намагалися звільнити через Раду нацбезпеки і оборони.

Проте і це не зупинило опального голову Мінтрасу. Він продовжував нариватися на скандали.

Перед виборами він зробив ще кілька гучних заяв про те, що секретаріат президента готує теракти з масовими людськими жертвами. Коли працівники СБУ попросили міністра підтвердити таку інформацію, він надав їм роздруківки з невідомого Інтернет-сайту, в якій до того ж нічого не було сказано про теракти.

Ще Рудьковський відомий своєю любов’ю до шикарних автомобілів. У 2005 році журналісти побачили його за кермом автомобіля “Астон Мартін Ванквіш” вартістю 200 тисяч доларів.

№2 - Янукович

Прем’єр Віктор Янукович не втомлюється веселити громадськість своїми ляпсусами. Він більше не пише слово "проФФесор" з двома літерами "Ф", проте з часів першого пришестя Віктора Федоровича на посаду голови уряду мало що змінилося. Зокрема, у його грамотності.

Серед останніх "перлів" Януковича – помилки, яких він наробив, переписуючи побажання до книги почесних гостей ПАРЄ у Страсбурзі зі шпаргалки.

Мало того, що прем’єр не посоромився заглядати у папірець на очах у здивованого президента ПАРЄ Рене ван дер Ліндена, так він ще й зробив дві описки – слово "Європа" написав з літерою "Е", а також за традицією неправильно написав свою посаду.

Замість того, щоб вивести "прем’єр" через апостроф, Янукович поставив у слові м’який знак, а замість літери "е" написав "є".

Всі також пам’ятають, як Янукович приїхав до Страсбургу у страусових туфлях, мабуть, вирішивши справити незабутнє враження на європейську еліту.

Українців же Янукович веселив впродовж усього року.

Так, одного разу, коментуючи вимогу опозиції звільнити скандальних міністрів, він видав:

"Я вспомнил, знаете, фильм "Место встречи изменить нельзя". Слышали как там, как там его? Высоцкий... (пауза) Жеглов! Да. Как он сказал: "Баранку от бублика вам, а не Шарапова..." Или как? "Дырку от бублика". Так и это. Мы понимаем, что это политиканство".

Останнє ж одкровення від Януковича мало вразити усіх без винятку. Він зізнався, що вже 10 років живе, пардон, у лайні.

"Працював, очолював підприємства. І от уже десять років як став чиновником і, так сказати, вліз у "дерьмо", - поскаржився прем’єр на свою долю.

Ще за останній рік прем’єрства Янукович явно покращив життя. Щоправда не для всього народу, як обіцяв, а поки лише для себе. Так, у ЗМІ з’явилося чимало матеріалів про нову дачу, яку Віктору Федоровичу зводять у Нових Петрівцях.

До грандіозного будівництва залучають навіть студентів київських ВУЗів. А сам прем’єрський комплекс включає у себе штучне озеро, підземний тунель, вертолітний майданчик і спорткомплекс.

№1 – Нестор Шуфрич

У чому тільки не звинувачували міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича. За унікальну здатність потрапляти у центр скандалу його називають "містер катастрофа".

А багато хто і насправді вважає, що "Шуфричмен" – сам по собі надзвичайна ситуація. Мовляв, там де він з’являється, - обов’язково щось рване, запалає або потоне.

Так, Нестор Іванович допомагав своєму другу-скандалісту ліквідовувати "фосфорну" аварію на Львівщині. При цьому він ходив у спецівці, жив у військовому наметі і буквально не сходив з екранів.

Шуфричмен і Ющенко гасять пожежу

Потім Шуфрич опинився в центрі палаючої Херсонщини. При цьому поки міністр рапортував про те, що все вже в порядку, Україна ледь не лишилася без заповідних лісів.

В результаті Шуфричу вдалося вивести з себе самого президента Віктора Ющенка, який не витримав і розвернув свій літак, прилетівши на місце пожежі. На наступний ранок уся країна побачила, як Ющенко з лопатою у руках тушить вогнище, а потім у компанії з тим самим Шуфричем штовхає пожежну машину.

Президент і Шуфрич штовхають пожежну машину

Ще один скандал, з якого довелося викручуватися Шуфричу – звинувачення у використанні літаків МНС для передвиборчих потреб Партії регіонів.

Затятий ворог Нестора Івановича міністр оборони Анатолій Гриценко у розпал виборів заявив про використання Віктором Януковичем у своїх поїздках техніки, що належить міністерству Шуфрича, а також у безкоштовному використанні аеропортів.

Шуфрич на це відповів, що МНС надає вертольоти охороні Януковича, а сам лідер Партії регіонів, мовляв, як і будь-який громадянин, може взяти в оренду вертольоти МНС, які "не знаходяться на завданні".

Після усіх цих історій Шуфрича наполегливо намагалися звільнити. Спочатку президент висловив своє незадоволення роботою "катастрофічного" міністра, а потім виніс це питання на засідання Радбезу, яке у свою чергу рекомендувало Януковичу звільнити Шуфрича.

Здавалося, це був апогей його скандального міністерського життя. Але ні. На нього ще чекала трагедія у Дніпропетровську. Там Нестор Іванович теж відзначився.

Шуфрич рятує котів у Дніпропетровську

Поки працівники МНС розбирали завали зруйнованого будинку і витягали з-під них людей, Шуфрич рятував котів.

Так, міністр власноруч витяг з-під уламків двох кішок - черепахову Мусю і чорну Соню.

Взагалі тема тварин переслідувала Шуфрича впродовж його міністерського життя. Чого варта лише історія з маріупольським крокодилом, якого досі шукають МНСники поблизу маріупольської ТЕЦ.

Востаннє крокодила, якого загубив цирк-шапіто на пляжі ще на початку літа, МНСники бачили живим і задоволеним життям. Той спокійно грівся на сонечку.

При цьому злі журналісти приписали цей інцидент саме особистій нефартовості Шуфрича.

Ще Шуфрич відомий своєю любов’ю до розкоші. Годинники ціною у віллу в Анталії підтверджують суперскандальність міністра.

Фото Дмитра Амідова, Анни Андрієвської, Олексія Шатохіна, прес-служби президента, УНІАН

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів