Тимошенко, на відміну від Ющенка, правильно тримає ноги

11 березня 2008, 14:02
Під час офіційних зустрічей перших осіб держави протокольна зйомка триває всього лише 3-5 хвилин. Проте навіть протягом цього малесенького проміжку часу політики примудряються порушити правила протоколу, прописані ще у ХVІІІ столітті німецьким естетом Йоганном Зульцером.

Так, помилка президента Віктора Ющенка, на думку одного з найбільш авторитетних українських протоколістів, у тому, що він закидає ногу на ногу. До того ж, глава держави, пише "Сегодня", єдиний, хто серед українських політиків грішить такими вольностями. Причому перейняв він цю шкідливу звичку у своїх західних колег.

Взагалі, у багатьох арабських країнах така поза вважається величезною неповагою до співрозмовника. Більше того, якщо партнер дозволяє собі закладати ногу на ногу, і при цьому видна його ступня, це вважається великою образою. Тож така от поза може стати основою для припинення переговорів.

Перехрещені ноги у розслабленому стані - це своєрідний сигнал захисту або наявного невдоволення, пояснюють психологи. Ця поза демонструє, що людина намагається відгородити себе від співрозмовника.


Ющенко відгороджується і захищається від Путіна, а той розслабився і хоче завоювати увесь простір

Положення рук знову ж таки демонструє легкий або навіть середній захисний бар'єр. У поєднанні з положенням ніг створюється враження захисної, оборонної реакції і негативного ставлення до того, що відбувається.

В результаті Віктор Андрійович має свою тверду "3" за дотримання протоколу.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, навпаки, знаходиться серед відмінників протокольної сфери. При посадці вона дотримується протоколу і дуже любить кокетливо перехрещувати ноги в області щиколоток.

На конкретній фотографії поза Юлії Володимирівни в напрямку до партнера по перемовинах каже про рішучу позицію, нерозслабленість та зібраність прем‘єра.

Зібрана леді Ю - відмінниця протоколу

Ледь нахилена голова каже про зацікавленість, традиційну впевненість у собі й у тому, що каже леді Ю. У цілому Тимошенко намагається не виходити за встановлені рамки, що говорить про цілеспрямованість та самодисциплінованість людини. Оцінка - "5".

Натомість колишній прем‘єр Віктор Янукович поступається своїй наступниці. Соратник біло-голубих при посадці припускається помилок і не зовсім правильно тримає ноги. Відповідно до протоколу, ноги потрібно тримати або разом, або паралельно, не виставляючи одну вперед.

Також "шкутильгає" в екс-прем‘єра і рукостискання - воно невпевнене і слабке. На фото Віктор Федорович нахилений уперед трохи більше, ніж Кондоліза Райс, а це свідчить про меншу впевненість у контролі над ситуацією.

У Віктора Януковича, як і в Ющенка, проблема з ногами, хіба що трошки інша

Співрозмовники досить далеко одне від одного, що означає підкреслено, демонстративно формальні відносини.

А от пані Райс ніби впирається, схрещені ноги говорять про бар'єр, протест, протистояння. З іншого боку, вона ніби дозволяє з собою спілкуватися. Якщо відкинути жіноче кокетство, то маємо формальну доброзичливість і конструктивність на тлі прихованої ворожості і протистояння.

Тож у цілому Януковичу можна поставити в заліковку "4".

За матеріалами "Сегодня"

Фото "Сегодня" та з офіційного сайту Юлії Тимошенко

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів