Ющенко з сім'єю опинився на церковній бані. Наступний - Янукович?

24 вересня 2010, 10:18

Село Верин Львівської області тепер має шанси підвищити наплив до себе туристів. У тамтешній щойно відремонтованій церкві Архистратига Михайла зобразили колишнього президента Віктора Ющенка та його родину на ряду зі святими.

"Не дивуйтесь, малювати світських людей на стінах храму - цілком звична річ в українському іконописі. Якби наші прадіди, які розписували храми свого часу, не намалювали гетьманів у церквах, то ми б і досі не знали, який на вигляд був Хмельницький!" - посміхається художник Микола Гаврилів, пише газета "Електронний експрес".

Усе східне склепіння храму розписане ангелами та історичними персонажами.

Як пише газета, на ніжно-синьому тлі неба та хмарок намальовані постаті Богородиці з Ісусом на руках, а під її покровом - Віктор, Катерина і Тарас Ющенки, Іван Павло ІІ, митрополит Української греко-католицької церкви Андрій Шептицький та теперішній глава греко-католиків Любомир Гузар.


Ющенка зробили сусідом Богородиці
Ющенків поставили поближче до святих

Усі вони вималювані до найменших деталей в одязі, руках міміці.

Сім‘ї Ющенків відведено нібито символічну роль - вони прототип української родини.

"Ющенко з дружиною та молодшим сином символізують українську сім‘ю, святе сімейство. Ющенко - кращий президент, який був у України. Якщо Янукович буде таким або кращим, то й для нього місце під банею знайдеться", - каже настоятель церкви, отець Василь Говгера, пише "Сегодня".

У Януковича є шанси "переїхати" за Ющенком?
Ющенко з дружиною Катериною і сином Тарасиком символізують українську сім‘ю, святе сімейство

Провідна ідея розпису показати триєдність Матері Божої, матері земної та Матері-Батьківщини. Тож біля Богоматері Катерина Ющенко - це образ земної матері зі своєю родиною. Образ Матері-Батьківщини - земля довкруг людей.

"Світських осіб чи засновників храму часто малювали у церквах. Навіть в іконах на євангельські сюжети нерідко можна побачити світські обличчя. Такі образи були ще у ранньому середньовіччі в європейському та українському малярстві. Тож ми і вирішили повернути давно забуті українські традиції", - пояснює художник церкви.

Улюблені Ющенком вулики теж видніються на склепінні

Є на розписі і Київська Лавра, і краєвиди навколо села Верин, і козацькі степи, і навіть вулики з бджолами.

Також на склепінні зображені янголи у довгих сорочках з елементами вишивки, Вони грають на українських народних та інших інструментах: кобзі, цимбалах, сопілці і скрипці.

Власне, розпис склепіння східної бані майже завершено. Тож незабаром можна буде знімати риштування та насолоджуватися видом Ющенків, задерши голову до склепіння.

Втім, "переїзд" Ющенка на церковні бані мало чим здивував. Адже ще у 2007-му році греко-католицький священик з Донецька замовив львівському художнику Оресту Хоркавому картину із зображенням революційного Майдану.

Врешті полотно дуже скидалося на іконописне. Та й священик планував повісити його у своєму офісі при церкві.

Скани газети з ЖЖ, фото прес-служби президента та "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів