ТОП-5 політиків-"джентльменів": від Януковича до Ландіка

8 березня 2012, 09:00

Святкувати 8-го березня чи ні - право й вибір кожного. А от ставитися до жінки, як і до будь-якої іншої людини, з повагою - необхідність щоденна і в українському суспільстві проблематична.

Що казати про "рядових" чоловіків, якщо перші особи держави часто-густо не приховують брак поваги до жінки.

ТаблоID наводить ТОП-5 представників української влади, які за останній рік вирізнилися у питанні ставлення до жінки.

№5. ВІКТОР ЯНУКОВИЧ.


У січні 2011-го року з президентом Віктором Януковичем під час виступу в Давосі на українському ланчі трапився конфуз.

Янукович не зміг вимовити гасло промо-кампанії України "Увімкни Україну" та розповів світові, що чудово побачити, як роздягаються українські жінки, щойно заквітнуть каштани.

"Для того, щоб увікнути Україну, достатньо подивитися на неї власними очима, коли почнуть квітнути каштани в Києві. І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово", - сказав Янукович.

Пізніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов попросив не спекулювати навколо висловлювань Януковича. Адже, за словами Єфремова, подібні висловлювання "слід відносити до приємного гумору".

"Мені як чоловіку приємно, що весною у нас розквітає природа і (приємно) дивитися на наших жінок. Для того, щоб зрозуміти цей гумор, необхідно жити в Україні", - сказав він, відповідаючи на репліку про некоректність з точки зору європейців слів президента щодо українських жінок.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

№4 МИКОЛА АЗАРОВ.

Не ліпшим чином відгукнувся про жінок і чинний прем‘єр-міністр Микола Азаров. Минулого року у березні він заявив, що "не жіноча це справа - проводити реформи в Україні".

"Одні кажуть, що наш уряд великий, другі, що в уряді немає жінок, ні на кого подивитися під час засідання Кабінету міністрів. Самі нудні особи. За всієї моєї пошани до жінок – не жіноча справа проводити реформи", - сказав Азаров.

Слова Азарова викликали обурення громадськості. Зокрема речниця з питань України фракції "зелених" у Бундестазі Віола фон Крамон-Таубадель заявила, що слова українських політиків про те, що жінкам не місце в уряді, неприпустимі.

"З ними не можна миритися. Такі висловлювання неприпустимі не тільки з моєї точки зору, як представниці партії "зелених", але й з моєї точки зору як жінки. Для цивілізованого суспільства – це просто удар в обличчя", - сказала вона в інтерв’ю Німецькій хвилі.

У відповідь на це дуже скоро відреагувала і прес-служба Кабміну. Так, у прем‘єра заявили, що інформація про те, що Азаров вважає реформи не жіночою справою, не відповідає дійсності.

"Це абсолютно не відповідає дійсності і є перекручуванням позиції прем’єр-міністра", - йшлося у заяві прес-служби Кабміну.

Азаров гадає, що краще за всіх знає, що жіноча справа, а що - не жіноча

№3 ВОЛОДИМИР ЛИТВИН.

Більш свіжим є скандал із жінками, який розгорівся навколо постаті спікера парламенту Володимира Литвина.

Так, голова Верховної Ради перед 8 березня вказав жінкам, де їхнє місце. Литвин висловив сумніви у доцільності законодавчого визначення квот представництва жінок в органах державної влади.

"Цю проблему не вирішити законодавством. Ви ж прекрасно розумієте, що у нас сьогодні є близько 30 проектів законів на розгляді, які переважною мірою стосуються представництва жінок в органах влади", - сказав він.

При цьому він висловив сумнів у тому, що суспільство буде виконувати відповідне законодавство в разі його прийняття.

"Але суспільство не буде виконувати, якщо ми не позбудемося того, що у нас є вже традицією і, в принципі, воно входить у християнську ментальність, згідно з якою чоловік - це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому щаблі", - сказав Литвин.

Того ж дня, коли Володимир Михайлович вказав на нижчість жінки перед чоловіком, жінки Ради почали вимагати вибачень від спікера. Заяву від імені міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості" озвучили співголови - народні депутати Ірина Геращенко (НУ-НС), Олена Кондратюк (БЮТ Батьківщина) та Юлія Ковалевська (ПР).

Литвин відправив жінку на нижчий щабель

І за кілька днів, у приватній телефонній розмові, але Литвин все ж вибачився за свій довгий язик. Ірина Геращенко на своєму Facebook повідомила, що спікер в особистій телефонній розмові вибачився за свої слова про те, що "жінка стоїть на нижчому щаблі".

"Володимир Михайлович зазначив, що його інтерв'ю було перекручене і неправильно сприйняте, що навпаки, він говорив про те, що потрібно ламати суспільні стереотипи щодо присутності жінок в політиці і не пояснювати брак жінок в політиці якимись там історичними чи іншими передумовами", - зазначила Геращенко, пише "Українська правда".

За її словами, Литвин вибачився також перед іншими жінками-депутатами.

"Погодився з тим, що і сам як голова ВР має жорстко реагувати на будь-які дискримінаційні заяви по відношенню до жінок в політиці. Каже, що підготував статтю про необхідність залучення активного жінок в політику, де буде викладена його справжня позиція", - додала Геращенко.

№2 ВАДИМ КОЛЕСНІЧЕНКО.

Та найсвіжіший наразі є скандал, який влаштували у телестудії депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко і одна з лідерів руху "FEMEN" Олександра Шевченко. Ці двоє побилися просто у прямому ефірі програми Савіка Шустера.

Замість розповісти про акцію феменівок під час виборів президента Росії, Шевченко заявила, що всі політики мають покинути студію, бо вони ганьблять Україну і накинулася на Колесніченко. Останній назвав "позором" саму Шевченко.

Захищаючись, Колесніченко вишукано назвав активістку "проституткою" та "п’яною бабою".

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

№1. РОМАН ЛАНДІК.

Але найбільш довгограючим скандалом і найбільш резонансною залишається модель поведінки з жінкою від луганського депутата Партії регіонів Романа Ландіка.

Як відомо, історія побиття Романом Ландіком Марії Коршунової розпочалася влітку 2011-го. Тоді, у ніч 4-го липня син депутата ВР Володимира Ландіка жорстоко побив 20-річну Машу у луганському ресторані "Баккара".

Дуже скоро в інтернеті з'явилися відеозаписи з камер спостереження ресторану, у яких видно хто кого і як бив.

Ландік, який вирішив, що жертва його вибачила, з вагітною дружиною втік у Росію, але його затримали і передали Україні. Та скоро і сама жертва мажора, Коршунова підписала мирову угоду з родиною Романа Ландіка.

При цьому Маша заявила, що не може сказати нічого поганого щодо сім'ї депутатів Ландіків, а сам її кривдник має не в тюрмі сидіти, а дітей виховувати.

У свою чергу батько Романа регіонал Володимир Ландік заявив, що Коршунова "робила замах на життя Роми". А Марія у суді зізналася, що мажор хотів розбити об її голову з десяток пляшок.

Втім, Роман Ландік - син депутата Верховної Ради стверджує, що мав право тягнути Машу, "мав право навіть прибити, і ноги (їй) переламати".

Завершилося все тим, що Рому Ландіка засудили умовно і відпустили просто у залі суду. А наостанок мажор ще й ляпнув, мовляв, не здивується, якщо побиту ним Коршунову тепер уб'ють, а на нього повісять.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

Відео з YouTube. Фото "Мукачево.net", "Голос України"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів