ТОП-100 найвпливовіших жінок: Мама Арбузова посунулася до Тимошенко

30 листопада 2012, 13:27

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, хоч і ув'язнена, але продовжує лідирувати у списку найвпливовіших жінок. А новачком рейтингу стала... мама глави Нацбанку Сергія Арбузова.

Свою версію ТОП-100 найвпливовіших жінок України опублікував усьоме журнал "Фокус".

Як і колись, учасниць рейтингу оцінювали впливові чоловіки країни. Їм треба було обрати 100 найвпливовіших дам у політиці, бізнесі, науці, спорті, шоу-бізнесі і медіасередовищі.

Експерти оцінювали жінок за п'ятьма критеріями: 1 - близькість до ухвалення державних рішень, 2 - бізнес-вплив, 3 - вплив на громадську думку, 4 -особиста популярність, 5 - родинні зв'язки.


Чим більше балів отримували номінантки, тим вищим виявлялося їхнє місце у рейтингу.

Як і Юлія Тимошенко (№1), свої позиції у рейтингу зберегли Ірина Акімова та Олена Пінчук, які посідають 2-е і 3-є місце відповідно.

В цілому, перша десятка порівняно з минулим роком змінилася незначно. А новачком топ-10 стала Валентина Арбузова, мати нинішнього глави Нацбанку. Вона потрапила до рейтингу вперше і відразу на 8-е місце.

Стрімкий зліт Арбузової пояснюється не лише тим, що вона очолює Всеукраїнський банк розвитку, власником якого є старший син президента Олександр Янукович. Грають роль і її родинні зв'язки - з головою Національного банку Сергієм Арбузовим.

Отже, перша десятка найвпливовіших жінок України у 2012-му році виглядає так:

1. Юлія Тимошенко, лідер ВО "Батьківщина"
2. Ірина Акімова, перший заступник глави адміністрації президента, представник Януковича у Кабінеті міністрів
3. Олена Пінчук, засновник фонду "Антиснід", голова Наглядової ради телегрупи Star Light Media
4. Тетяна Бахтєєва, депутат Верховної Ради VII-го скликання і особистий лікар віце-прем'єр-міністра інфраструктури Бориса Колеснікова
5. Раїса Богатирьова, віце-прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я
6. Олена Лукаш, радник президента, представник президента в Конституційному суді
7. Олена Притула, головний редактор інтернет-видання "Українська правда"
8. Валентина Арбузова, голова правління Всеукраїнського банку розвитку і мама голови Нацбанку Сергія Арбузова
9. Юлія Льовочкіна, депутат Верховної Ради VII-го скликання і сестри глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна (ліворуч)
10. Лідія Ізовітова, заступник голови Вищої ради юстиції. Торік вона обіймала 17-у позицію

Як зазначає видання, з 17 нових учасників рейтингу третина - новообрані депутати.

А якщо враховувати партійну приналежність учасниць рейтингу, то більшість у списку найвпливовіших жінок належить Партії регіонів.

А от лідерка політичної сили "Україна - вперед" Наталія Королевська, яка мала мрію, після програшу на виборах опустилася з 11-го на 28-е місце.

Як зазначає журнал, в цілому серед найвпливовіших жінок найбільше бізнес-леді. Кожна четверта учасниця володіє або керує якоюсь справою.

Фото Олександра Прокопенка з сайту tymoshenko.ua, tourdnepr.com, "Медіаняні", "Киевград", "Киевград", стоп-кадр з відео взятий з сайту "Генштаб", фото Shutterstock з сайту "Коментарі. Дніпропетровськ", "Української правди", з сайту loresh.com.ua

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів