Подарунки Януковичу: шкіра цілого крокодила та стародрук від Ющенка

18 квітня 2014, 15:48

Як відомо, незабаром усі предмети, які вивезли з резиденції екс-президента Віктора Януковича, стануть експонатами виставки "Скарби Межигір’я", яку покажуть у Національному художньому музеї.

Значна частина вивезених "скарбів" - подарунки Януковичу від можновладців та державних органів.

Як пише "Чесно", для подарунків президенту Януковичу були свої стандарти. До дарів мало додаватись описання - від кого саме та у чому цінність.

Зустрічатиме відвідувачів виставки сам Янукович. Автор – поки невідомий

Одним із найцікавіших дарів екс-президенту виявилася шкіра цілого крокодила. Хто її подарував – невідомо.


Хтось дуже вигадливий подарував Януковича шкіру цілого крокодила

Візитівка голови контрольно-ревізійного управління України Петра Андрєєва лежить на книзі "Мінея", виготовленої у 1789-му році.

В описанні пояснюється цінність цього подарунку: "Книга є письмовою пам'яткою і занесена до каталогу особливо рідкісних слов'янських стародрукарських книг".

"Мінея" від Андрєєва

Попередник Януковича - Віктор Ющенко подарував своєму тезці видання "Гайдамаків" Шевченка за 1886-й рік.

Ющенко подарував Януковичу стародрук Шевченка

Примітно, що зробив такий подарунок Ющенко ще в статусі Президента України тодішньому представнику опозиції Януковичу. Про це свідчить напис на аркуші. Цитата з привітання Ющенка до Януковича: "Ціную ваш багатий політичний досвід, професіоналізм та внесок у розбудову держави".

Привітання Ющенка Януковичу

Колишній генпрокурор Віктор Пшонка подарував разом зі своєю візитівкою амфору італійської фірми "Baldi". Схожі амфори в Інтернеті коштують 8-10 тисяч доларів.

Амфора від Пшонки - у стилі його палацу

Сергій Тимченко подарував Януковичу самого Януковича – статуетку

З найкращими побажаннями та глибокою повагою", – підписав Сергій Тимченко. Людина з таким ім'ям та прізвищем була призначена за президентства Януковича Головою Державної агенції земельних ресурсів України. Тимченко обіймав цю посаду з 2011 по 2014 роки.

Депутат Володимир Макеєнко подарував Януковичу набір "Лебідь" – підставку під горілку та ікорницю зі срібла 925 проби вагою у 1 кілограм 222 грами.

Срібний лебідь від Макеєнка

Це лімітований випуск. Копія оригіналу, створеного компанією Faberge у 1890 році для родини Романових.

Як нагадує "Чесно", вітчизняні урядовці могли брати подарунки не дорожче, ніж за 609 гривень.

Депутати Європарламенту, наприклад, подарунки зазначають у своїх деклараціях і додають фото. Вони звітують про усі лобістські зустрічі, які проводять.

Оскільки у нас поки нічого такого немає, про подарунки українських високопосадовців наші громадяни дізнаються з виставки, яку найближчим часом має показати Національний художній музей України.

Фото з сайту "chesno.org"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів