Співкамерниця Тимошенко розповіла, як мастила їй спину та носила на собі

11 липня 2014, 16:46

Співкамерниця Юлії Тимошенко Юлія Абаплова, яка вийшла з в’язниці у травні за амністією, вирішила "очистити власне сумління" та розповісти "правду" про те, як їй сиділося в одній камері з Юлією Володимирівною у Качанівській виправній колонії.

Жінка, яку у 2012-му році називали підсадною стукачкою, зізналася "Фактам", що відмовлялася стежити за Тимошенко та навпаки їй допомагала.

За словами Абаплової, їй доводилося носити хвору Леді Ю на собі та щодня мастити їй спину на ніч.

"...Прийшов начальник оперчастини і поставив мене перед фактом, що я буду сидіти в камері з Юлією Володимирівною і це не обговорюється. Я запитала, що буде входити в обов'язки. Мені сказали: нічого такого складного, тільки допомагати. Людина хвора і не ходить, потрібно подати-принести", - почала свою "захопливу" розповідь Юлія.


Жінка уточнила, що спочатку їй пообіцяли не примушувати стежити за Тимошенко. Однак потім умови змінилися.

"30-го числа (2011-го) привезли Юлію Володимирівну. Не знаю, як її везли з її спиною, але думаю, що не в дуже комфортних умовах: виглядала вона не дуже... Її привезли в інвалідному візку, переклали на ліжко, потім занесли сумки, і почався "шмон". Я весь цей час просто стояла, дивилася, і у мене був шоковий стан…" - згадала Абаплова.

Абаплову звільнили у травні, і вона вирішила повідати про те, як "зріднилася з Тимошенко"

Сусідка по камері також зауважила, що дуже поважала Тимошенко.

"Я її поважала як єдину жінку, яка зуміла пробитися і всіх запхнути за пояс. Тому що, за великим рахунком, у всіх наших політиків рильце в пушку. Але чомусь Тимошенко, яка могла втекти - не втекла. І опинилася у в'язниці, і відбувала покарання", - наголосила Абаплова.

Жінка запевнила, що з самого початку відмовлялася "стукати" на Тимошенко.

"Ми зустріли з нею Новий 2012-й рік, а вже 2-го січня начальник оперчастини викликав мене і сказав, що я повинна подивитися, що в сумці у Юлії Володимирівни... Я сказала: "Вам треба - ви і дивіться... Я чужі листи навіть не читаю, я не лажу у людей по сумках, я ж не злодійка!", - заявила Абаплова, яку засудили за оформлення липових кредитів.

Співкамерниця Тимошенко вирішила очистити сумління правдивим інтерв'ю?

На запитання, чи правда, що до Тимошенко застосовували безпрецедентні міри ізоляції, Абаплова розповіла:

"Правда, звичайно. Ось належить, щоб в камері СІЗО було освітлення. У нас там горіла лампа, але такої жахливої яскравості! Ліжка стояли якраз навпроти. Все в очі. Виспатися неможливо. Далі: перекриті вікна, зверху решітки, а зверху решіток ще козирки пластикові до самого низу".

"Те, що там апаратури було натикано, - це і так зрозуміло. Відеокамера стояла просто над ліжком Юлії Володимирівни. Спочатку була невелика, але там, мабуть, погане зображення було. Коли трапилася ситуація 6 січня (Юлії Володимирівні стало погано), цю камеру замінили на трохи більшу. А потім - не забуду цю ситуацію - Юлія Володимирівна повертається із зустрічі з адвокатом, а там висить така ... Телескоп! І прямо на її ліжко спрямована, і ще так чітко спрямована: як би вона не сіла, все одно видно папери", - розказала співкамерниця.

За словами Абаплової, Тимошенко постійно встромляли палиці у колеса.

"Ось пересування. Вона каже: "Ви розумієте, що Юлі важко мене носити на своєму горбу. Ходунки можна?" - "Ні, ходунки не можна, лікарі не дозволяють". - "Чому лікарі не дозволяють?" - "Тому що лікарі вважають, що недоцільно..." Ходунки у нас з'явилися, коли німці приїхали і першим пунктом написали, що обов'язково при такій хворобі мусять надати ходунки. І вже тоді Юлія Володимирівна стала більш-менш самостійно пересуватися", - розповіла тезка Тимошенко.

Одразу після звільнення Тимошенко вдягла підбори, забувши про свою спину

Також Абаплова розповіла, що прокурор з нагляду за СІЗО відвідував їх щодня.

"Він спочатку з Юлією Володимирівною сидить, гигикає, посміхається, весь із себе лабузниться. А потім спускається вниз і у дворику починає доповідати ситуацію. А з вікна-то все чути! І от у ситуації, коли її не пускали телефонувати, прозвучала фраза: "Нехай повзе", - поділилася Юлія.

Також Абаплова розповіла про день, коли Тимошенко начебто побили.

"Це була п'ятниця, 20 квітня. Юлія Володимирівна була на зустрічі з адвокатом. У четвертій вона повернулася. Як звичайно, ми увімкнули новини і сіли вечеряти. Юлія Володимирівна, правда, їдець такий собі - практично нічого не їсть, тільки кашу гарбузову. Не любить вона харчуватися", - почала згадувати співкамерниця.

Тоді, за словами Абаплової, до камери зайшло керівництво Качанівської колонії з висновком німецьких лікарів про клініку "Укралізниці", куди Тимошенко планували перевезти лікуватися.

"Через дві секунди ще раз відкриваються двері: "Можна?" - І на порозі комісія МОЗ повним складом", - додала жіночка.

Сусідка Тимошенко по камері "пролила світло" на умови ув'язнення Юлії Володимирівни

Однак перш, ніж погодитися їхати лікуватися, Тимошенко хотіла порадитися з адвокатами, та їй не дозволили.

"Приблизно о дев'ятій годині вечора мене видалили з камери - перевели до санчастини. Прийшов начальник караулу на зоні, два метри на зріст. Вони удвох з Коваленком (перший заступник начальника колонії), як я розумію, почали намагатися витягти Юлію Володимирівну з ліжка", - розказала Абаплова.

"Чому не можна було почекати до понеділка - не можу зрозуміти. Я весь час думала, чому вони так прискорено її вивезли? Я не знаю цієї причини. Але від неї реально позбувалися… Я чула крики... Я-то знаю її голос, я ж чотири місяці не відходжу від неї, щодня з ранку до ночі, зріднилися вже. Вилажу на вікно. І тут дивлюся: вони її виносять - начальник варти, а слідом Коваленко тягне. Вона загорнута у плід. Видно лише голову. Все інше замотано", - розповіла Юлія.

Після повернення Тимошенко, за словами Абаплової, уперше заплакала.

"За ці чотири місяці, які я була з нею, вона в принципі сльозинки не пролила. У неї такий стрижень, її просто не зламаєш. А тут вона лежить, плаче і каже мені: "Юля, я такого приниження в житті не відчувала". Сильна вона людина. Лежить, хмуриться", - зазначила Юлія.

"А я ж чотири місяці щовечора і протягом дня мастила їй спину. На ніч в будь-якому випадку, тому що інакше вона не засне. А тут навідріз відмовляється... Я розумію, що це вже абсурд якийсь. Не витримала, кажу: "Що взагалі відбувається? Ви так різко стали соромитися мені спину показувати? "А вона каже:"Юль, у мене синці на тілі. Я боялася тобі показувати", - розповіла Абаплова.

За словами Абаплової, Тимошенко була вся у синцях

Співкамерниця також додала, що потім у ванній Тимошенко показала їй синці на руках, подряпини на спині та синець на животі.

"Вона реально відчувала себе приниженою, це було видно по обличчю. Я думаю, що в принципі у неї навіть в голові не вкладалося, що вони можуть таке зробити, за нею ж вся Європа стояла…" - зауважила Абаплова.

Нагадаємо, у березні 2012-го у пресі з'явилося припущення, що сусідку Тимошенко по камері у Качанівській колонії - підставна "стукачка". Мова йшла саме про Юлію Абаплову.

Фото "Факты", з сайту "БЮТ", з сайту "Аргумент", з соцмережі "Одноклассники" та з Facebook

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів