Вакарчук: Я проти адміністративних заборон. Краще ігнорувати

6 серпня 2014, 11:19

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук вважає, що офіційні заборони стосовно артистів не є дієвими. На його думку, артиста краще ігнорувати, ніж забороняти.

В інтерв’ю "Эхо Москвы" Вакарчук поділився міркуваннями щодо можливих санкції України протии російських культурних діячів.

Як відомо, днями радник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що наразі розглядається можливість заборонити в’їзд до України 500 російським артистам. Це одразу викликало резонанс у пресі.

Вакарчук, концерти якого скасували у Росії, прокоментував можливі санкції. Він запевнив, що не підтримує заборону.


"Давайте з найголовнішого. В принципі, я ніколи не був прихильників будь-яких офіційних заборон. Я вважаю, що офіційні заборони - це крайній захід. Вони, як правило, не до кінця продуктивні, тільки викликають ще більше несприйняття та заходи у відповідь… Я вважаю, що пов'язувати теоретично людей, що не представляють спеціально державу, пов'язувати їх якимись офіційними заборонами - напевно, не найбільш конструктивна і не найефективніша міра", - заявив Вакарчук.

Лідер "Океану Ельзи" вважає заборони непродуктивними

"Я вважаю, що в будь-якій країні, в якій існують сильні цінності, консолідована позиція суспільства, є набагато більш ефективні заходи реагування на ту чи іншу неприйнятну позицію когось із відомих людей з інших країн. Як наприклад, неприхід на концерти, некупівлі квитків, бойкот цих концертів, що завгодно. Мені здається, це буде більш ефективним, принаймні", - зауважив музикант.

Вакарчук також додав, що на його думку заборони лише міцніше зав’язують вузол.

"Це величезна кількість людей... І якщо ці заборони вводити, то колись їх треба знімати. А коли? І за що? Якщо їх вже ввели? Тож з цією ситуацією треба бути дуже обережними. І я в принципі вважаю, що заборони офіційні будь-якого рівня контрпродуктивні. І в таких конкретних випадках, коли ми говоримо про людей мистецтва", - сказав Славік.

Крім того, він, в принципі, погоджується з думкою, що не варто змішувати політику і культуру.

"Але ми всі повинні розуміти, що ми ... у яких популярності більше, ніж у простих громадян, - у них і відповідальності більше. Тому що вони повинні дуже добре розуміти, що, навіщо, кому і з якої причини говорити", - додав Вакарчук.

Святослав погоджується з тим, що не варто змішувати культуру і політику, але зауважує, що публічна людина повинна думати, що і кому казати

"У мене, наприклад, завжди були мої принципи, і я їх ніколи в житті не зраджував: нікого не образив, не сказав нікому грубого слова, я ніколи не дозволяв собі неприємних висловлювань на адресу конкретної країни - узагальнювати дуже складно. І я дотримуюся цих принципів. Те, що іноді це не допомагає і ти все одно стаєш об'єктом заборон якихось, звинувачень - ну слухайте, я людина сильна достатньо, я переживу", - також підкреслив Святослав.

Тому всім іншим Вакарчук порадив не переходити межу і залишатися людьми.

"Але я ще раз скажу: я проти адміністративних заборон. Адміністративний заборона, якщо мова йде не про бізнес, а про людей мистецтва, вона так чи інакше міфологізує, героїзує; завжди знайдеться той, хто захищатиме, хто буде проти тощо. Це додатковий привід для піару і всього іншого. Найобразливіший, найдієвіший спосіб показати артисту його неприйняття - це його ігнорування. Повірте", - підсумував музикант.

Фото з Facebook "Океан Ельзи"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів