Новоспечений міністр культури Кириленко бачить Мухарського своїм заступником

22 грудня 2014, 12:14

Новий міністр культури В’ячеслав Кириленко зізнався, що хотів би взяти собі у заступники скандального шоумена Антіна Мухарського через його "лагідну українізацію".

Що ж до себе, то Кириленко упевнений у користі власного досвіду на новій посаді.

Про це міністр розповів Катерині Осадчій у "Світському житті".

Кандидатура Кириленка на посаду міністра культури викликала обурення у соцмережах. Деякі культурні діячі навіть збирали у Facebook підписи проти його призначення.


Утім, сам міністр гадає, що може стати корисним на новій посаді.

"Я вважаю, що мої навички та досвід будуть корисними не тільки для мене самого. У в парламенті я опанував практично все, тепер нехай інші опановують. Багато підростаючого покоління до парламенту пройшло. Нехай беруть владу в свої руки", - зауважив Кириленко.

Кириленко вважає, що у парламенті йому вже нема що робити, а в уряді якраз є

На запитання, чи радився він з дружиною щодо посади, міністр сказав:

"Особливо я в неї не питав, але так натякнув. Кажу: "Якщо буде запрошення в уряд, то я, напевно, погоджуся". Вона запитала: "А що - є"? Кажу: "Ну, може таке трапитись". Решту вона довідалася з голосування парламенту, коли затверджувався уряд".

З дружиною Кириленко не радився, у чому чесно зізнався на камеру

У день призначення Кириленко спілкувався зі своїм попередником - Євгеном Нищуком.

"Я приїхав до Євгена, ми поспілкувалися ввечері 2-го грудня, коли відбулося призначення, десь, може, годину-півтори. Я йому подякував від імені всіх нас за роботу і ми, я вважаю, розійшлися добрими знайомими. Але в цій справі немає нічого особистого. Я Євгена знаю давно, він дуже гарна, світла людина", - поділився Кириленко.

Крім того, новоспечений міністр здивував наміром зробити Антіна Мухарського своїм заступником.

"До дискусії я готовий. Згодний також з тим, що в кожній сфері не тільки менеджери повинні працювати, але й люди з творчого середовища. Із задоволенням запросив би на посаду заступника, наприклад, Ореста Лютого - Антіна Мухарського. Я вважаю, що його лагідна українізація, така сучасна, модерна - буде дуже до снаги міністерству", - заявив Кириленко.

"Лагідна українізація" Ореста Лютого приваблює міністра Кириленка

На зауваження ведучої про радикальність поглядів Мухарського, В’ячеслав відповів:

"Я ж сказав, у нього є різні проекти, то я вважаю, що лагідна українізація - вона політкоректна. Я не знаю, як би він відповів на таке запрошення, але я планую зробити його офіційно".

До речі, екс-міністр культури Євген Нищук у коментарі ТаблоID зауважив, що не припинятиме працювати над культурною галуззю.

"…Навіть за цей час, протягом якого я не є міністром, в мене не став меншим графік, графік зустрічей з митцями, з громадськими активістами. Вони кажуть, що хочуть за мною йти, і неважливо, в якому я буду статусі", - поділився Нищук.

Нищук заявив, що не залишить культурну галузь, але на якій саме посаді - поки не зізнався

"З одного боку, я не приховуватиму, я отримав певний шок, хоча я не був одержимий посадою, я знав, що це тимчасово, але тут важливий момент, коли ми були на такому етапі, що от-от – і в нас приходять європейські програми, над якими ми працювали. І мені прикро, що пішов не лише я, а й змінилася вся команда", - додав він.

"Ми пропрацювали культурну стратегію, яку можна тепер допрацьовувати. І мені шкода цих речей. Я не знаю, як в мене складеться, але я за будь-яких обставин я працюватиму над культурною політикою", - резюмував Євген.

Фото "Української правди", "Світського життя" та з Facebook Мухарського, фото ТаблоID

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів