"Ти слухаєш, Путін?": Джамала на першій шпальті "The Guardian" та інших видань Європи

16 травня 2016, 13:31

Перемога українки Джамали на пісенному конкурсі "Євробачення" прогнозовано обурила Росію та сколихнула ледь не усі провідні європейські видання.

Росіяни на чолі з наставником російського конкурсанта Сергія Лазарєва Філіпом Кіркоровим заходилися виправдовувати свою поразку заполітизованістю конкурсу.

А європейські ЗМІ у своїй більшості радіють, що Путіну все ж таки не вдалося залякати Європу.

"Наступного разу будуть танки", - з такою цитатою вийшла стаття на "Daily Star"

Однією з перших про Джамалу ще до її перемоги написала британська газета "The Guardian". Особливу увагу привернула фраза над фото зі співачкою: "Ти слухаєш, Путін?".


У великому матеріалі йдеться про політичні аспекти пісні "1944".

"Європейці можуть показати, що вони "не байдужі до страждань" в Криму, який був анексований Росією, голосуючи за Україну на конкурсі "Євробачення", - пише "The Guardian".

Джамала на першій шпальті впливового британського видання

Підкреслюється, що історичний контекст пісні "1944" стосується як депортації кримських татар, так і нинішньої ситуації на півострові.

Розлогий аналіз реакції видань з інших європейських країн, зокрема, Франції, Іспанії та Австрії, зробила "Європейська правда".

Так, австрійське видання "Die Presse" опублікувало текст (за агенцією APA) з назвою "Київ чи Крим – де пройде пісенний конкурс-2017".

Видання цілком серйозно пише, що проведення "Євробачення-2017" в "українському Криму, який нині окупований Росією", багатьма справді розглядається як опція і це може призвести до політичних ускладнень. Причому в Австрії – країні, яку багато хто вважає одним із сателітів Росії – провідні ЗМІ не стримують виразів, критикуючи російську та радянську політику.

"У пісні-переможниці "1944" кримська татарка Джамала співає про вислання її народу з півострову. Параноїдальний радянський диктатор Сталін звинуватив кримських татар у співпраці з нацистською Німеччиною. Попри протести Росії проти політичного контексту, EBU дозволив цю пісню", – пише "Die Presse".

Ще одна ключова газета країни, "Der Standard", опублікувала в день завершення "Євробачення" статтю про путінську Росію.

"На щастя, ця людина не залякає Європу, що підтверджує перемога Джамали з "політично зарядженою" піснею "1944". Важливо спостерігати, чи помститься Путін за поразку", – пише видання, припускаючи, що Росія може підсилити збройне протистояння на Сході України.

Докладніше про реакцію європейських видань на перемогу Джамали читайте на сайті "Європейська правда"

Прінтскрін "The Guardian", "Daily Star", "Die Press", фото з Facebook

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів