Зірка "Теорії великого вибуху": Дякую, Києве, що повернув мене

27 червня 2017, 15:59

Американська акторка та вчений-нейробіолог Маім Бялік, котра нещодавно побувала у Києві та закохалася в це місто, написала колонку за мотивами від своїх вражень.

Та головним чином говорила вона не про архітектуру, дух столиці та низькі ціни. Зірка "Теорії великого вибуху", котра називає себе "технічно на ¾ українкою", поділилася своїми емоціями та думками від повернення на землю, пов’язану з найтрагічнішою сторінкою в історії її родини.

Повний текст колонки є на сайті Grok Nation.

Маім Бялік написала колонку про те, що означало для неї повернення в Україну

"Коли мені сказали, що я зніматимуся в рекламному ролику в Києві, я завагалася. У новинах про Україну я чула про сильний політичний неспокій, але я знала дуже мало і мусила дослідити сама. Правда в тім, що, чесно, я не змогла б знайти Київ на мапі, навіть якби від цього залежало моє життя – вказала б десь поруч, але я в буквальному сенсі гадки не мала, де знаходяться в Україні ті міста, про які я чула", - зізналася Бялік.


Як пожартувала акторка, те, що американці не знають, що в світі де розташоване, це частина їхнього "імперіалістичного шарму". Та "технічно" Маім виявилася навіть не наполовину українкою, як досі вважала, а на ¾. Вже будучи в Києві, вона з'ясувала, що місто, де перед Другою світовою мешкала її угорська бабуся, знаходиться на території сучасної України.

"Я небагато знала про Україну, бо моя родина втекла з України", - написала Маім.

"Я знаю, ріже вухо, коли я говорю про Війну так, як я говорю, і мене – та багатьох євреїв – часто звинувачують у тім, що ми випинаємо історію наших гонінь, що ми поведені на стражданнях та Голокості. Але ось у чому справа: життя моїх дідусів і бабусь змінили погроми та нацистський режим, який прагнув прибрати євреїв – так само, як інші групи – з цієї планети", - зазначила актриса.

Зірка "Теорії великого вибуху" називає себе на ¾ українкою

Зі слів Маім, у її родині болісна тема того, що пережили її рідні, чому їм довелося тікати, рятуючи свої життя, зазвичай не піднімалася. Одна з бабусь одразу починала плакати, коли мова заходила про війну, польський дідусь не міг сказати про Польщу нічого доброго, а про те, що інша бабуся виросла в Польщі, акторка взнала вже в дорослому віці.

"Тож коли я дізналася, що їду до Києва, я вагалася. Ми втекли звідти, нащо вертатися? Ми ходили цими вулицями. Ми були громадянами. Ми робили свій внесок. Ми їли українські страви та говорили українською (і ідишем теж, звісно), і ми старалися бути частиною (населення). Такі міста, як Львів та Умань породили найкращих Рабинів та мислителів нашого народу. А в деяких містах євреям належало понад 75% крамниць. А коли прийшли нацисти, вони за лічені дні розстріляли десятки тисяч євреїв і покидали їхні тіла гнити в ямах", - підкреслила акторка.

"Тож як це було, повернутися назад? Це було дивно. І прекрасно", - зізналася вона.

Актриса поділилася своїми враженнями від Києва

На думку Бялік, люди та сам дух Києва – це неймовірна суміш "старого світу" та сучасності.

"Чоловіки напрочуд чемні та шанобливі по відношенню до жінок, без вдавання з себе мачо; є скромність та відчуття "маленького містечка", хоча це велике місто. Офіціанти прямолінійні та трохи командують, але це дуже мило… Київ геть не претензійний і не примхуватий; це добре обжите місто і, безперечно, урбаністичне", - поділилася Маім.

"Обабіч кожної вулиці в центрі міста висаджені дерева, є парки та статуї повсюди, і так багато відтінків червоного і зеленого, і жовтого, і блакитного на будинках, що височіють над скромними та розумними мешканцями, людьми, котрі досі оговтуються від тягаря та утисків комунізму – людей, які мають страшенну гордість, віру та любов до того, чого бажаємо ми всі: стабільності, щастя та успіху", - написала акторка.

"Їдучи до Києва, до місця, звідки втекла моя родина, я мала повернутися туди як американка. Як незалежна жінка. Як науковець. Як мати. Як донька. І так: як онука. Я привезла моїх дідусів та бабусь із собою до Києва, і моїх прадідусів та прабабусь також. Я жива, і моє існування – їхня спадщина. Я створена з їхніх ДНК", - наголосила вона.

На думку Маім, у Києві поєдналися старий світ та сучасність

"Коли я приїжджаю в такі красиві місця, як Київ, я не можу перестати бути собою; не можу не згадувати, що ми втратили тут. Ми втратили тут нашу мову і наші оселі. Втратили наших матерів і батьків, і наших братів і сестер. Втратили дітей і втратили коханих. Вони старалися зробити так, щоби ми зникли. Але вони змогли лише зігнути нас, не зламати", - додала Маім.

Як написала Бялік, вона до кінця свого життя повертатиметься в ці місця знов і знов, щоби доводити, що її родина все ще тут.

"Я ще поїду до Києва; але наступного разу поїду надовше, щоби мати змогу поїхати і в інші місця. Хочу ще раз приїхати в цю частину світу – хочу приїжджати доти, доки не побуваю всюди, звідки вони нас вислали. Колись я з'їжджу до Львова та Умані, з'їжджу до Мукачева та до Сувалок, до Білостоку та Одеси, і зроблю це з радістю та вдячністю. Як підтвердження простого факту, що я, єврейка, жива; і як найбільший акт відплати, який я лиш можу уявити: те, що я в місці, яке намагалося завадити моєму існуванню", - пояснила акторка.

"Я тут. Дякую, Києве, що повернув мене", - цими словами закінчила Бялік свою колонку.

Нагадаємо, фотографіями з поїздки зірка ділилася в своєму Instagram.

Фото з сайту Grok Nation та з Instagram Бялік

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів