Співчуваємо, Нотр-Дам: зірки влаштували сумний флешмоб через пожежу в соборі

16 квітня 2019, 10:09

Ввечері 15-го квітня в Парижі сталася подія, що сколихнула весь світ. Собор Паризької Богоматері - Нотр-Дам де Парі – охопила пожежа, яка знищила значну його частину.

Найімовірніше, вогонь спалахнув через недбалість реконструкторів. Будівля не просто постраждала, а вигоріла всередині та частково обвалилася.

Однак у Франції, як пише "Європейська правда", не мають сумніву, що зможуть відновити собор. Вже від сьогодні починається кампанія зі збору коштів на його відновлення.

До речі, одним із перших, хто вирішив пожертвувати гроші на реконструкцію Нотр-Дама, є чоловік актриси Сальми Хайєк, французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно.


Як повідомляють Fox News, бізнесмен виділить майже 113 мільйонів євро на відновлення постраждалої пам'ятки.

 
Фонд французького магната Піно виділить 100 мільйонів на реконструкцію собору

Тим часом сама Сальма, як і купа західних, російських та українських зірок, висловила жаль з приводу пожежі.

"Як і більшість, я глибоко шокована та засмучене, коли бачу, як краса Нотр-Даму перетворюється на дим. Я люблю тебе, Париж", - написала актриса.

У стрічці Instagram усі небайдужі влаштували цілий флешмоб із фото на тлі собору та словами співчуття.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Вчерашние печальные события, связанные с Нотр-Дамом, невольно напомнили о моей поездке в Париж. Это было ровно 4 года назад - в апреле 2015. В Париж я отправилась с важной миссией – представлять французской публике фильм «Поводырь» в рамках «Дней украинского кино». На память остались фото и впечатления, которыми я поделилась с bestinua: “...о самом Париже можно говорить часами. Я много ходила пешком, жадно вглядывалась в город, боялась что-то пропустить, не заметить. Я ленивый турист, довольствуюсь тем, что вижу, не вчитываясь в путеводители. В этом есть свой кайф, ты воспринимаешь красоту в чистом виде, не отвлекаясь на дополнительную информацию. Поразительно, как легко в Париже рождается красивое”. А сейчас можно сказать: “как легко его можно потерять” 💔 #myparis #notredamedeparis #parisfrance

Публикация от Jamala (@jamalajaaa) 15 Апр 2019 в 10:27 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Тільки сьогодні в інтерв‘ю загадувала своє парижське дитинство і розповідала, що дуже люблю Париж за те, що роками там все стало і незмінно. Але, як виявилося, вже в ті самі хвилини почалася пожежа в Соборі Паризської Богоматері. Нема сил дивитися відео і світлини палаючого даху такої неймовірної споруди. Я буда в Нотр-Дамі десятки разів. Якось, на католицьке Різдво була на службі. а в дитинстві я просто любила прийти туди і посидіти розглядаючи вітраж, сотні маленьких візерунків... здавалося, що листівочний вид з набережної напроти на Нотр-Дам - вічний, так було 800 років до нас і буде ще стількі ж, як мінімум. Я дуже вірю і сподіваюсь, що вдастся врятувати хоч щось і відновити 🙏🏻 не може просто так згоріти такий витвір мистецтва. Сумно і боляче 🥺 #godsafenotredame 🇫🇷

Публикация от Katya Osadcha (@kosadcha) 15 Апр 2019 в 2:11 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Как такое могло случиться? Для меня Собор Парижской Богоматери - это не просто один из самых невероятно красивых готических памятников Европы, но и детская мечта. Ещё в начальной школе, моя тётя в Москве показала мне кассету с французским мюзиклом Notre-Dame de Paris с Гару. Купив такую же, я затёрла её до дыр уже дома. Я даже выучила наизусть все арии! Чуть позже я прочла Гюго. И даже не быв в то время в Париже, я ощущала любовь и привязанность к городу и собору. Когда я впервые посетила Париж, первое место куда я пошла была вовсе не Эйфелева башня, а Собор Парижской Богоматери... 💔

Публикация от 𝐒𝐚𝐧𝐭𝐚 ❤️ 𝐃𝐢𝐦𝐨𝐩𝐮𝐥𝐨𝐬 (@santadimopulos) 15 Апр 2019 в 10:46 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Світ втратив найкрасивіший собор,символ Франції,який надихав не тільки віруючих,але й поетів,художників,музикантів,акторів,людей всіх національностей і віросповідань...Цікаво,що собор побудовано в стилі «пламеніючої готики»...Пророче співпадіння.😳Але!Це не людина,яку неможливо воскресити!Нотер Дам можливо і потрібно відновити!Ця біда повинна нас об‘єднати,всіх цивілізованих людей!Всіх європейців!✋🏻

Публикация от Ольга Сумская (@olgasumska) 15 Апр 2019 в 9:29 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Nothing is eternal 💔

Публикация от Svitlana Bevza (@bevza_svitlana) 15 Апр 2019 в 1:07 PDT

Президент Петро Порошенко та його конкурент на виборах Володимир Зеленський, які лише напередодні були у Парижі, теж висловилися з приводу трагедії.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Молю Бога, аби ніхто не загинув під час пожежі у Нотр-Дам де Парі. Цей собор особливо важливий і для українців – там відбувалися служби по Голодомору. В цьому соборі я брав участь у інтронізації Бориса Ґудзяка, який ставав Владикою греко-католиків. Висловлюю слова підтримки Президенту @emmanuelmacron і народу Франції. Je prie Dieu pour que personne ne soit mort dans l'incendie à Notre Dame de Paris. Cette cathédrale est particulièrement importante pour les Ukrainiens - les messes en hommage aux victimes du Holodomor y étaient célébrées. Dans cette cathédrale, j'ai participé à l'intronisation de Mgr Borys Gudziak, qui est devenu l'évêque des catholiques du rite byzantin. J'exprime mon soutien au président Emmanuel Macron et au peuple français. #PrayForParis #NotreDame

Публикация от Петро Порошенко (@poroshenkopetro) 15 Апр 2019 в 2:11 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Нотр-Дам - це цілий всесвіт. Цілий пласт світової культури, створений багатьма поколіннями. Просто безмежно жаль, що ми його втрачаємо. Мої співчуття президенту Макрону, всім французам, всім людям, які цінують світову культурну спадщину. Шок і біль для всіх нас. La cathédrale de Notre-Dame de Paris est un véritable monde emblématique! Un joyau unique de la couche culturelle mondiale bâtis par plusieurs générations. C’est avec beaucoup de tristesse au coeur que nous la voyons envahie par les flammes. Mon soutien au President de la République, monsieur Emanuel Macron, à tous les français et a tous qui respectent le patrimoine mondial. Nous sommes choques de ce fait, douleur pour nous tous.

Публикация от Владимир Зеленский (@zelenskiy_official) 15 Апр 2019 в 11:40 PDT

У статті "Європейської правди" зазначено, що ніхто не ставить під сумнів відновлення Нотр-Даму. Про це, зокрема, заявив президент Еммануель Макрон.

"Те, що сталося – це жахлива трагедія. І хоча битва ще не до кінця виграна, найгіршого вдалося уникнути", - сказав він.

Письменниця Ірена Карпа, яка живе і працює в Парижі, запостила собор вже після пожежі.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Нотр Дам для парижан - неймовірно потужний символ. Навіть якщо ти не католик, не мистецтвознавець і далеко не турист, що хоче селфі на тлі ротонди, тобі дуже боляче дивитися, як палає те, що здавалося вічним. Люди плакали, просто стоячи на набережних і мостах. Католики тихо співали славень Діві Марії - дуже сюрреалістичний момент був, стояти отам серед ночі. А ми з @lc_trebuchet говорили про те, що буквально щодня проходили повз - то собаку гуляти, то на метро, і сприймали Собор як щось, що стоїть непорушне і буде там завжди, щось, на що дивишся боковим зором. Це так прикро - розуміти крихкість мистецтва. Нічого нема вічного, яка б система безпеки не була потужна, які б міцні не були музейні стіни... Все прекрасне - як мандата з піску, якій рано чи пізно судилось розвіятися, як ми говорили з @juliaweber.biz Тим більше треба цінувати моменти краси. Вони швидкоплинні. #paris #notredame #notredamedeparis #fire #france

Публикация от Karpa Irena (@qarpa) 16 Апр 2019 в 12:44 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Я слабо помню свой визит в Notre Dame de Paris в первый вояж в Париж, слишком уж была увлечена своим внешним видом на фоне парижских достопримечательностей, поэтому красоты главного собора Франции остались разве что на нескольких фото в архиве старого компьютера (тогда еще не было телефонов с сенсорными экранами и облачных хранилищ)😑 Спустя девять лет я вернулась в Париж, встречать пятый десяток годков и вселенная, судьба, всевышний, а может случай распорядился так, чтобы это время осталось випамяти навсегда. Помню, я проснулась! живая! относительно трезвая в воскресенье 14января, в квартирке на Площади Бастилии, светило яркое солнце и пахло свежим кофе и омлетом😋 Мне 40 и один день, со мной чудесная компания и я а Париже. Завтрак с круасанами, кофе, по бокалу шампанзины и в Нотр Дам неспешным прогулочным шагом. Зима не сезон для Парижа, если понятие не сезона как-то относится к Парижу. Но людей действительно не много. Естесственно фото возле каждого куста и фонаря, эмоции бродят, хочется успеть объять необъятное! К Собору дочапали ровно к двенадцати, не загадывали, Но получилось так, что как только мы зашли,закончилась одна месса, и можно было процти в ряды. Все-таки это действующий собор. Пока мы глазели, тихонько снимали, сидели, там где в принципе нельзя сидеть, если ты не молишься, я успела вздремнуть с видом на терновый венок Христа🙈 Просто закрыла глаза и прилегла на плечо подруги. Три минуты и я огурчик😍 энергетика Ну очень успокаивающая, несмотря на поток людей. А потом началась следующая месса: орган, хор, свет сквозь витражи по бокам и абсолютная защищенность. Мы еще пол часа снимали бумеранги на площади перед Собором, ели блинчики с нутеллой, грелись на солнце и разглядывали стайки китайских туристов...😍 Смешные они. Как и мы, наверное. После вчерашней трагедии уцелели каменные стены, удалось спасти реликвии и вроде даже остался стоять алтарь. Конечно же Собор восстановят, но, как это могло случиться во Франции в 2019 году, с одной из главных реликвий мира!? Эх...