"У мене немає відчуття провини": Кравець про закиди щодо розмивання кордонів "Кварталом 95" і пошук "ідеальних українців"

27 червня, 11:10
Олена Кравець

Акторка Олена Кравець зізналася, що не замислюється над тим, чи вірним було її рішення піти з "Кварталу 95". Вона усвідомлює, що воно на той момент було єдиним для неї можливим та єдиним чесним.

Чи розглядає вона можливість повернення та як сприймає звинувачення, мовляв, вони з колегами багато років розмивали кордони між Україною та Росією і просували образ меншовартісного українця, Кравець відповіла в програмі "Розмова".

Зі слів 47-річної Олени, з "Кварталу" вона пішла не тому, що "переросла" гумористичне шоу. Радше відчула, що сказала у ньому все, що мала сказати.


"Мені здається, що я висловилась. Якось внутрішньо перестала бути про розваги. Якась інша відбулася прошивка", - поділилася вона.

Акторка Олена Кравець

До рішення взяти паузу від участі в "Кварталі" Кравець підштовхнули і негаразди зі здоров'ям

Як висловилася акторка, ці двері вона для себе не зачинила з грюкотом, а залишила опцію привідкривати їх та цікавитися, як там справи, але не повертатися.

Що до закидів про "розмивання кордонів", то, наголосила Кравець, у особистому спілкуванні люди їй такого ніколи не кажуть, а навпаки, тепло згадують вдалі номери "кварталівців".

"Ми жили разом з усією країною. Тоді був такий контекст. У нас були повні зали, в нас було багато зйомок, було багато концертів, ми писали класні номери, які цитувалися", - зазначила зірка.

"Не було такого, що ми жили окремо від усієї країни. Тому що гумор - це трохи віддзеркалення. Наш гумор був віддзеркаленням соціальних подій і політичних подій тоді в житті", - підкреслила вона.

Телеведуча Олена Кравець

Олена наголошує, що жодного свідомого розмивання кордонів вони з колегами не чинили

Як вважає Кравець, перекладання відповідальності на минуле за те, що відбувається зараз, намагання звузити все до розмивання кордонів артистами - це "дуже маніпулятивна думка".

"Тоді треба звинуватити в цьому всіх людей, яким подобалося, які ходили на концерти і хотіли в нас працювати. Це дуже, знаєте, легко. Це простіше - перекласти відповідальність на щось у минулому, щоби виправдати... Ні, ми всі жили в іншому контексті життя, всі. Були помилки, звичайно. Чи могли б ми на це вплинути - так, але в історії немає ось цього часу "би", "якби". Якби у нас була зброя, а не була продана. Якби у владі тоді не було стільки громадян Російської федерації, якби... там багато чого", - сказала актриса.

"Просто звузити все до публічних людей, до артистів, які тоді просто робили свою справу, ні в якому разі не думаючи: "Зараз я розмию кордони і вибудую мости". Та ні! Просто жили всі, працювали, так само, як сьогодні люди працюють, тільки не було такого прискіпливого ставлення до того, що ти робиш. І зараз наділити це іншими сенсами дуже легко. Тому що ті ми не можемо зараз відповідати. Ми всі зараз інші, ми багато чого переміркували, переусвідомили. Але в мене немає відчуття провини за те, що ми просто жили, творили, робили якісно свою роботу і багато кого робили трохи щасливішими", - запевнила вона.

Колишня учасниця Кварталу 95 Кравець

Акторка вважає, що "Квартал 95" просто жив та живе разом із усією країною і жартує відповідно

Олена переконана, що "пошуком ідеальних українців", яким нема чим дорікнути, займаються ті люди, котрі не мають влади над власним життям.

"Коли ти - не хазяїн свого життя, то тобі завжди хочеться когось звинуватити. "Якби він, вона, жінка, чоловік, начальник, президент, Бог..." - тобто ти завжди шукаєш, на чиї плечі перекласти те, що тобі не дуже вдається, там, де ти не можеш дати собі ради або прийти до ладу якогось внутрішнього", - пояснила вона.

Як вважає Кравець, якщо кожен спрямовуватиме увагу на те, що робить він сам, то це буде менш меншовартісно і більш відповідально.

"Коли ти не маєш власних сенсів, ти починаєш їх шукати в іншому житті. Коли ти не маєш сміливості вийти на арену, ти починаєш критикувати тих, хто це робить. Коли тобі не вистачає сил піднятися з дивану і перестати бути диванним критиком, ти починаєш шукати, куди цю критику спрямувати і тобі ніби стає легше, але насправді ні", - зазначила Олена.

Акторка зізналася, що не розуміє, як у людей вистачає часу і наснаги на те, щоби писати негативні коментарі. Ба більше, з її слів, бувало таке, що їхні автори при особистій зустрічі з нею поводилися дуже приязно та зізнавалися, що на момент написання просто були не в дусі.

"Всі ці питання і весь цей негатив мене зараз пояснюється дуже тяжкими часами і дуже гострими емоційними станами. Я розумію, що багато хто з публічних людей сьогодні виступає як громовідвід", - припустила вона.

Нагадаємо, нещодавно Кравець розказувала, як вона хвилюється за свого близького друга Володимира Зеленського та як президент відповідає на її повідомлення.Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів