Тінейджер Льовочкін попивав пивко, а Червоненко тікав на товарняку

15 липня 2009, 15:17
Відпочинок у піонерському таборі в дитинстві не всім був до душі. І якщо депутатка Ольга Герасим‘юк бавилася сеансами спіритизму, а підбитий Шуфричем Сергій Льовочкін - пивком, Євгену Червоненку там зовсім не подобалося.

"А я так сказав батькам: "Краще я буду розвантажувати вагони, тільки не знову в піонертабір", - заявив Євген Червоненко у своїй розповіді "Сегодня".

"Мене дратувала профашистська обстановка у таборі: вожаті командували, однолітків дратувало моє курчаве волосся, національність - єврей. Ми билися, але я був один, а їх 7-10", - бідкається заступник київської мера Черновецького.

Як каже Євген Альфредович, він швидко зрозумів, що так довго не витримає, і влаштував втечу. Червоненко розрахував, скільки хліба знадобиться для поїздки з Криму в Дніпропетровськ і купив 150 грамів ковбаси. До вокзалу він добирався на попутках.

"Я чесно казав, що грошей у мене немає, але мені треба, і я доросла і серйозна людина", - розповідає чолов‘яга.


Червоненко у таборах дратувала фашистськість

"Потім сів у товарний вагон і навіть виїхав з Криму, але на другий день мене помітила міліція і відправила назад", - зізнається Червонець.

Коли ж блудний Женя повернувся у табір, його кривдники поставилися до нього вже як до героя, і бійки припинилися. А піонервожатим він пригрозив: "Не сподобається, знову втечу", тож вони стали більш лояльними.

Водночас депутату від Партії регіонів Сергію Льовочкіну відпочинок у таборі швидше сподобався, ніж не сподобався. Скажімо, там Сергій міг від душі пограти у футбол, а потім... сходити на пиво:

"Іноді після матчів йшли з хлопцями за пивом. Підліткам тоді його не продавали, але знаходилася добра душа, яка допомагала придбати ящик".

Льовочкін: знаходилася добра душа, яка допомагала придбати ящик пива

"Втім, подібне траплялося рідко", - осікся Льовочкін.

Вміла порозважатися у таборі і телеведуча та депутатка Ольга Герасим‘юк. Після відбою вона з подругами влаштовувала сеанси спіритизму.

"І у нас виходило! Приходив дух Єсеніна і відповідав на наші питання! Хоча у мене є підозра, що йому дуже сильно "допомагала" моя сусідка", - зі сміхом розповідає Ольга.

Каже, одного разу "привид" навіть дав пораду, як познайомитися з хлопчиком, який дуже сподобався:

"Треба прийти в їдальню, сісти за його стіл і з'їсти його кашу - буде привід поспілкуватися".

Також не обходилося у дитячих таборах без пліток і любовних інтрижок.

До Герасим‘юк приходив дух Єсеніна

"Вихователі тяжко вкладали нас спати, щоб нарешті піти на побачення, а ми й не думали про відпочинок. Ми прикидалися, що спимо, і чекали їхнього відходу, щоб посмакувати роман Тетяни Володимирівни та Сергія Івановича. Взагалі, ми намагалися їм допомагати. Я, приміром, носила листи своєї піонервожатої до коханого та його відповіді їй", - розповідає Герасим‘юк.

І це ще не все.

"Більше за все запам'яталися не лінійки, на які треба було йти під барабан і гімн, а те, як, щойно вимикалося світло, ми починали розповідати одне одному страшні історії. Дотепер пам'ятаю "моторошну" фразу "Віддай своє серце!", при якій оповідач ривком простягав до тебе руку. Бр-р-р!" - жахається власним спогадам сердечна жіночка.

Відвела душу у дитинстві і депутатка Ксенія Ляпіна, бо мала змогу пограти у театрі: "Я в дитинстві дуже любила театр, і коли ми ставили спектаклі, я в них, звичайно ж, брала участь".

"У "12 місяцях" мені дісталася роль негативного персонажа, але я не засмутилася, мені подобалися характерні ролі, коли треба не просто бути гарною, а треба було грати", - пояснює Ляпіна.

Ляпіній подобалися характерні ролі, коли треба не просто бути гарною, а й грати

Водночас комуніст Олександр Голуб з дитячого табору "Юність" під Львовом виніс яскраві спогади про спілкування з піонерами з інших країн.

"Діти з Японії тоді привезли із собою кулькові ручки, а у 1970-х це було неймовірно! А угорські школярі приготували свої національні страви - такі гострі, що їсти їх було неможливо", - згадує депутат.

"Але більше за все здивували розповіді наших однолітків про те, що вони можуть вибирати, які предмети вчити, а які - ні", - зізнався Голуб.

Голуба в дитинстві здивували іноземці...

Також серед любителів дитячих таборів значиться ім‘я бютівця Андрія Портнова.

"У піонерському таборі я був і сурмачем, і барабанщиком, і якщо раптом знадобиться сурмити у Верховній Раді, до мене можна звертатися у першу чергу, я завжди готовий", - жартує він.

Фото Дмитра Амідова (ТаблоID), Радіо Свобода, "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів