Луценко розповів, як книжки його врятували

2 червня 2013, 14:10

У передостанній день роботи "Книжкового арсеналу" екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вирішив поповнити свою бібліотеку. Разом з сином Олександром він завітав на міжнародний фестиваль до музейного комплексу "Мистецький арсенал".

Юрій Віталійович передусім шукав книжку "Керування спільним", яку переклала правознавець Тетяна Монтян.

У коментарі ТаблоID Луценко розповів, які книжки допомагали йому під час ув’язнення та з ким з літературних героїв він себе ототожнює.

"Взагалі я люблю читати філософські речі, люблю гарну художню книжку, от сьогодні хотів купити "Століття Якова" Володимира Лиса… Люблю історичні речі", - поділився Юрій Віталійович.

 Луценко з сином прийшов на книжковий шопінг

На запитання про те, як часто він читає, Луценко зазначив:

"Останні декілька років у мене було багато часу… Але якщо казати серйозно, я завжди читав не менше 70-100 книжок в рік. Я завжди читав серйозні книжки, серйозні романи. У машині, перед сном, у вихідний, особливо у відпустку. Взагалі книжка – це переживання ще одного життя, даруйте за банальність. А в тюрмі я дізнався, що це ще й спосіб втечі".

За словами екс-міністра, особливо йому допомогли книжки українських авторів.

"Є три книжки, які мене сформували у дорослому віці. З одного боку після поразки 2010-го року мене фактично з песимізму врятувала Забужко з її "Музеєм" ("Музей покинутих секретів"). У в’язниці мене дуже підтримували українські майстри… Там, окрім всього, є ще проблема вічного шансону, який не можна переключити, і лайно-телебачення. Тому, наприклад, Прохасько і Андрухович мені були як подих свіжого повітря. І Винничук", - розповів Юрій Віталійович.

Твори Забужко, Прохаська і Андруховича стали для Луценка порятунком

"І третя річ, звичайно, класичні речі Кена Кізі, Голдінга. Коли я читаю Кізі "Політ над гніздом зозулі" – просто це я. Коли я читаю філософа Колаковського "Жрець і блазень" – це також моє розуміння і політики, і світу", - додав Луценко.

"Є в Павича така класна штука: "Читання – це коли ти вигулюєш мавпу, яка тягає з книжок горіхи". А я ще додаю, що ти змагаєшся також з автором, який теж випускає таку мавпу, яка з тебе витягає певну енергію. Тому це дуже цікаве полювання", - сказав кум Стеця і Порошенка.

Юрій Віталійович відмовився казати про своє самопочуття, але зазначив:

"Усі проблеми внутрішні потребують часу і спокою. З часом ніби гаразд, а зі спокоєм не дуже. Тому попри те, як я почуваюся, я намітив собі план, яким буду займатися".

До слова, у 2011-му році саме книгою Луценко привітав з днем народження Юлію Тимошенко 

Нагадаємо, 7-го квітня президент Янукович підписав указ про помилування Юрія Луценка.

Фото ТаблоID та фото з Facebook Луценка

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів