Міністр оборони Гриценко обожнює мити посуд

10 серпня 2007, 14:57

Перший військовий України, міністр оборони Гриценко в юності змусив свою маму плакати. А також Анатолій Степанович зізнався, що найбільше любить робити, і чим так задоволена його дружина.

Отже, як часто буває, на вибір професії Гриценка вплинули розповіді його татка. Батько теперішнього міністра оборони ким тільки не працював: зварником, слюсарем, механіком, водієм, машиністом екскаватора, автокрана, гірськрятівником, та й на ТУ-34 катався якийсь час.

"Батьківські розповіді підігріли мій інтерес до зброї, до військової техніки. І після восьмого класу я прийняв несподіване для всіх рішення – вступати у суворівське училище. Батьки й вчителі були шоковані, мама плакала", - згадує Гриценко.


Міністр оборони Гриценко пішов в армію через батька, а його мама плакала

Суворівське, само собою, сформувало майбутнього міністра. До речі, саме там Гриценко набув і перші навички кулінарного мистецтва, у результаті ходіння у самоволки.

"Але пару разів патруль таки спіймав, довелося відбувати наряд на кухні позачергово", - зізнається він.

З тих пір, а також коли після третього курсу з друзями жили на приватних квартирах, Гриценко навчився варити супчики, може і салат нарізати, і шашлик приготувати. Ну і звичайно, залізно вміє смажити картоплю та яєчню.

"Хоча, не повірите: мені найбільше подобається мити посуд! Дуже люблю після застілля упорядкувати ці гори брудних тарілок, щоб усе блищало і було розкладене по своїх місцях", - чесно зізнався Гриценко. І додав, що "дружина дуже ним задоволена".

Теперішня дружина міністра оборони, заступник головного редактора "Дзеркала тижня" Юлія Мостова, його друга дружина. З першою ж дружиною вони прожили цілих 24 роки.

Тож вперше з Мостовою Гриценко зустрівся майже 10 років тому, у грудні 1997-го. Тоді Юлія, за іронією долі, готувалася до інтерв'ю з міністром оборони Олександром Кузьмуком.

Гриценко на той час був полковником і керівником Аналітичної служби РНБО, і Мостовій порадили поспілкуватися спершу з ним.

За словами міністра оборони, зблизили його з Мостовою швидше за все "бурхливі політичні події після смерті Георгія Гонгадзе, на тлі тотального тиску на пресу".

"Коли я відчув, що покохав Юлю, одразу ж прийняв рішення і пішов з родини, ще не знаючи, чи буде взаємним моє кохання", - повідав Анатолій Степанович.

Так, залишивши, за його словами, все колишній дружині і дітям, Гриценко перебрався на приватну квартиру. На сьогоднішній день у міністра четверо дітей – двоє від першого шлюбу, двоє від другого.

"Мої старші діти - Олексій, йому 27 років, і Світлана - їй 24. У нас з Юлею є восьмирічний Гліб і Аня, якій два роки і п'ять місяців", - уточнив Гриценко.

Гриценко з дружиною Юлією Мостовою та молодшими дітьми - Глібом та Анічкою

"Гліб - це син Юлі та Олександра Васильовича Разумкова. Його тато помер, коли Глібу був всього один рік. Я всиновив Глібка, тепер це мій син. А маленька Анька — це вже наше спільне з Юлею надбання", - похвалився він.

Причому, за його словами, зі старшими дітьми вони з дружиною підтримують відмінні стосунки.

"Вони часто бувають у нашому будинку. Спілкуються з Юлею, діляться з нею своїми секретами та планами. Ми разом зустрічаємо свята, буваємо на морі, на риболовлі, учотирьох граємо в преферанс", - додав міністр.

До речі, з Глібом Гриценко частенько переходить на англійську, поповнюючи словниковий запас хлопчика. Каже, що завжди підвозить його у школу і ледве не до самої парти доводить.

Що ж стосується молодшої дочки, Гриценко розчулено згадує, якою була її мати у період вагітності.

"Це було щось космічне, таке незвичайне, зворушливе і величне! Вона чапала, як качечка, зі своїм животиком!" – говорить він. З Анічкою що батько, що мама Юля проводять не так вже й багато часу - робота, турботи.

А коли маля бачить папу міністра по телевізору, воно, за словами Гриценка, "губиться і не може зметикувати, що відбувається": "Очки бігають - то на мене, то на екран - і тут, і там татко".

От так і живуть, міністр і журналіст. До слова, перший запевняє, що професії й посади на взаєморозуміння чоловіка і жінки негативно не впливають. Просто Гриценко дотримується принципа: "І якщо ти у своїх статтях критикуєш владу, у тебе є повне право це робити".

Хоча, зізнається міністр, деякі матеріали дружини він бачить на кілька годин раніше, ніж інші читачі. "Але не раніше, ніж плівки майбутньої газети виїдуть у друкарню. Її статті - це її статті. Мої рішення - це мої рішення", - додав Гриценко.

За матеріалами "Бульвара Гордона"

Фото Анни Андрієвської, фото з сайту http://www.bulvar.com.ua, та з сайту http://www.president.gov.ua/, фото "Дзеркала тижня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів