Ківалов заважав жити своїй доньці

3 травня 2007, 13:16

Спадковість часто буває не лише на генетичному, але й на професійному рівні. Так, донька народного "Підрахуя" Сергія Ківалова пішла стопами батька й обрала для себе юридичну освіту.

Наразі регіоналка Тетяна Ківалова є директором юридичної фірми "ТСК" і радником київського мера Леоніда Черновецького з правових питань. При цьому, зрозуміло, з Одеси доньці екс-голови ЦВК довелося перебратися у столицю.

"Мій син рік вже навчається у Києві, тому мій будинок тепер тут. Я ж на громадських основах курирую юридичні питання в Київраді у Черновецького. Як адвокат. Поки мені подобається, дуже цікава команда. Багато юристів працюють за зарплату в півтори тисячі гривень, тому що бачать для себе перспективу в державній службі", - поділилася подробицями Тетяна Ківалова в інтерв‘ю журналу "Публічні люди".


Фото "Публичные люди"

Та обирала професію юриста донька Ківалова не сама. Саме батько, якого згодом в народі охрестили "Підрахуєм", скерував Тетяну.

"У кожної людини відношення до світу, всі стереотипи і комплекси закладаються в підлітковому віці. Я закінчувала англійську спецшколу і мріяла піти на романо-германський. Це один вектор. Інший же полягав у тому, що я протягом всіх шкільних років вирізала з юридичної літератури, яка надходила додому (а батько виписував багато видань), усі зміни в законодавстві і підклеювала в старі кодекси. Щоб, не дай Боже, нічого не впустити. В результаті я майже зненавиділа це заняття, але воно увійшло в мою плоть і кров", - згадує Ківалова своє дитинство.

"Тим більше що мама теж — юрист, тітка — юрист. Взагалі, династія. І коли в 10-му класі прийшов час вирішувати, я сказала татові, що хочу на романо-германський, і тато сказав мені — а він у таких випадках звертається до мене в чоловічому роді: "Ти розумієш, мій рідний, мова — це дуже гідно, але потрібна ще професія". І я пішла на юридичний", - додала донька колишнього голови ЦВК.

Фото "Публичные люди"

Проте, як запевняє Тетяна, такі родичі, а тим більше такий батько як Сергій Ківалов – не завжди був плюсом її біографії.

"У юності це дуже допомагало і заважало. У чому допомагало — говорити не буду, і так ясно. А заважало в тому, що в студентські роки будь-які мої заслуги "списували" на тата — "ну звичайно, до дочки Ківалова — особливе ставлення". Мої успіхи в міжнародному приватному праві, що я вивчала в ті роки, сприймалися як "таткові успіхи". Іноді це було страшенно образливо", - наводить зізнання Ківалової журнал "Публічні люди".

Та й у 2004-му після історії з фальсифікаціями під час виборчої кампанії доньці Ківалова перепало.

"Мою юридичну фірму трясли по всіх статтях. Навіть з пенсійного фонду приходили, шукали якісь міфічні 20 мільйонів доларів. Зараз смішно, а тоді було не до сміху.

Фото "Публичные люди"

Цікаво, що й сина свого донька Ківалова назвала на честь батька Сергієм.

"Сьогодні Сергію сім з половиною років, і ми з ним вже можемо говорити на будь-які теми. Він зовсім дорослий і іноді просто вражає мене своїми міркуваннями про життя, гідність, дружбу. Так цікаво! Він щораз питає, коли я прийду додому, тому я біжу до нього вечорами, а не в спортзал або салон краси", - запевняє Ківалова.

І взагалі, серед чоловіків наразі сина вона ставить на перше місце. А до чоловіків як виду ставиться з обережністю.

"Ніколи не закохувалася з першого погляду. Взагалі, я — людина обережна і зближуюся з людьми не відразу. Є неправильний комплекс: якщо чоловік починає до мене залицятися, одразу думаю: "Що йому від мене потрібно?".

Поки що з таким підходом до справ поряд з Тетяною Ківаловою можна побачити в основному тільки двох чоловіків – батька і сина. І при тому, що за її ж словами, Тетяна – людина дуже влюблива, поспішати з віднаходженням батька для Сергія-молодшого вона не поспішає.

Фото журналу "Публичные люди"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів