Мільйонер з блоку Тимошенко збирається розводити гусок і... оленів

29 березня 2007, 17:42

Харківський бізнесмен з фракції Тимошенко Олександр Фельдман посідає 70 місце в списку найбагатших українців. Журнал "Фокус" оцінив його статки в 224 мільйона доларів.

При цьому Фельдман, людина широких фінансових можливостей, називає своїм улюбленим годинником витвір заводу "Клейнод" з логотипом Тимошенко.

У белетристиці смаки бютівця збігаються зі смаками заступниці київського мера Ірени Кільчицької. Проте, як виявилося, найбільш нерівно дихає Фельдман до тварин.

І тепер у нього крім колекції зброї, окімоно та вин, є й справжня колекція собак, про яку він розповів ТаблоID.

– З чого почалося ваше захоплення собаками. І чому саме мастифи?

– Тому що люблю великих собак і з дитинства мріяв завести будь–яку. У мене перший собака був московська сторожова. Потім я випадково побачив якийсь італійський фільм за участю неаполітанського мастифа і загорівся, довго не міг його знайти...

А потім я купив собі першого собаку – Елю, він жив у мене в будинку в Харкові дев'ять років. І був період, коли у трикімнатній квартирі жили три собаки і два коти.

Зараз із Олександром Фельдманом живуть двадцять мастифів. Фото надане редакцією журналу "Публичные люди"

– І всі три собаки – мастифи?

– Так, бордоський мастиф, англійський мастиф і неаполітанський мастиф. Зараз у мене приватний будинок, там є спеціальне місце під вольєр.

– Скільки ж у вас зараз собак?

– Двадцять. І планується ще...

– А куди ви їх потім діваєте?

– Роздаю, продаю. Моя ідея – взяти в Харківській області клаптик неродючої землі, якесь убите місце, і зробити справжнє українське село, український хутір, у якому я зроблю гарний розплідник для собак.

Куплю сюди ослика, гусочок, коника, млин... Тобто зроблю таке місце, куди діти можуть приходити і не дивитися через клітку, а перебувати серед тварин. Я хочу зробити так, щоб звірі, які житимуть на цьому хуторці, перебували поза загорожами. Ті ж олені…

Бютівець планує облаштувати хутір і мріє розводити собак, оленів, віслюків і гусок

– Навіть олені?! Адже це дикі тварини.

– А ми будемо робити їх свійськими! Є такий анекдот, коли хлопець приходить у ресторан і каже: "Мені, будь ласка, дику качку". А йому відповідають: "Ми для вас домашню роздражнимо". (Сміється). Все залежить від виховання тварин.

– А поки що вся ваша живність живе прямо з вами, біля вашого будинку?

– Так. Але уже треба робити окрему територію, тому що все–таки це незручно. Величезна кількість людей заходить, щоб взяти їх на прогулянку.

– Двадцять собак і спати не дають, напевно?

– Ні, вони нормальні, порядні собаки. Але коли одного собаку ведуть гуляти, інша банда починає їй заздрити. Все як у людей!

– Серед ваших вихованців є чемпіони?

– Так, мої собаки стали срібними призерами чемпіонату світу серед мастифів. Моя ідея полягає у відновленні статусу України. Колись Україна славилася південно–російськими вівчарками, а в Харкові, як і в Москві, був розплідник імені Червоної Зірки.

Я хочу вивести спеціально собак такої якості, щоб Україна займала перші місця. І, якщо вийде, якщо Бог допоможе, хочу зайнятися розведенням українського коня. Тих коней, якими колись Україна по праву пишалася.

Фельдман збирає окімоно, нецке і мушлі - всього потрошку

– Може, ви ще щось крім собак колекціонуєте?

– Нецке, окімоно, мушлі, холодну зброю. Всього потрошку.

– А хто і як залучив вас до колекціонування окімоно?

– З дитинства я колекціонував різні там складані ножички і мріяв про велику колекцію красивої зброї – а коли з'явилася така можливість, став займатися збройовою колекцією.

А захоплення окімоно прийшло саме по собі. На східній зброї часто зустрічалися дуже красиві декоративні елементи з кістки – квіти, сюжети, фігурки тварин. Мене це зацікавило як окремий вид мистецтва. Так окімоно поступово стало моєю головною колекцією.

Принаймні хтось в Україні може почуватися захищеним. Фото надане редакцією журналу "Публичные люди"

– А ще Володимир Щербань, пояснюючи наявність у нього колекції картин, сказав, що купував їх у вашому антикварному магазині. Хто ще з відомих особистостей буває у вашій крамниці?

– Я не займаюся магазином. Ним займається мій друг, до якого звертаються всі, хто всерйоз цікавиться антикваріатом. Серед його клієнтів є відомі політики і бізнесмени. Я і сам купую в нього багато речей.

– А в образотворчому мистецтві яким художникам віддаєте перевагу? Чому?

– Марк Шагал. Мене вражає його фантазія, любов до життя, талант. Це колосально сильна особистість.

Фельдман раніше був президентом клубу "Металіст". Згодом він продав клуб банкіру Ярославському

– А улюблена книга у вас є? Яка і чому саме вона?

– "Казус Кукоцького" з останніх прочитаних книг дуже зачепила. Ще "Важкий пісок" Рибакова. Це чудовий доробок про війну, людські долі і пристрасті. Складно сказати що ще… Белетристику я не читаю, люблю історичну, релігійно–філософську літературу. Зараз дуже багато гарних книг...

– Ваш улюблений фільм, актор, режисер?

– Люблю радянські фільми. Не соромлюся того, що іноді плачу, коли дивлюся фільм "Добровольці", "Вони боролися за Батьківщину" та інші. Дуже люблю фільми: "Міміно", "Любов і голуби".

Обожнюю Фаїну Раневську. Я багато читав спогадів про неї. Вражає її сила і доброта. Вона не зламалася і не озлобилася, незважаючи на те, що її дорога в кіно, м'яко кажучи, не була засіяна квітами. Вона особисто відповідала на всі листи, що писали їй люди, і роздавала все що в неї було.

Навіть коли її везли на медичної каталці в операційну – вона жартувала так, що лікарі не могли стриматися від сміху. Це можуть тільки люди, які дуже люблять життя. Чого коштують одні тільки афоризми Раневської?...

Музику як фон Фельдман не любить. І дійсно, навіщо в танку музика?

– А яка музика грає у вас в автомобілі?

– Я не люблю музику як фон, тому в автомобілі, як правило, музику не слухаю. Мені дуже подобається Володимир Висоцький, музика 20–х років, музика єврейських містечок...

– Чи є у вас які–небудь уподобання в одязі. Яка ваша улюблена марка?

– У мене немає брендоманії. Люблю все, що зручно і красиво сидить.

Подарунок від Тимошенко для бютівця - найцінніший

– А якої марки у вас годинник?

– Різних. Улюблений годинник – той, котрий подарувала Юлія Тимошенко в перший день роботи нинішнього скликання парламенту.

(Від ТabloiD: Тимошенко подарувала депутатам годинники заводу Клейнод зі своїм логотипом на циферблаті).

Але насправді у Фельдмана є шикарний золотий "Bovet" з турбійоном ціною понад 100 тисяч доларів. Схожий годинник прикрашає руку Бориса Колесникова з Партії регіонів.


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів