Янукович без спідньої білизни стоятиме поряд з Ющенком і Тимошенко

30 листопада 2006, 12:01

Українці люблять ставити пам’ятники своїм вождям. А потім, приблизно раз на півстоліття, так само голосно і пафосно, скидати кумирів з постаментів.

Але як тільки з’явиться новий хоча б більш-менш гідний державний муж, можна не сумніватися, що його бюст віділлють у бронзі, висічуть з граніту чи викують з металу.

Так, після помаранчевої революції в Україні різко побільшало ющенків, тимошенків та інших героїв Майдану, переважно у вигляді ляльок.

Побачити ж у ті часи портрет Віктора Януковича можна було хіба що на сусідському паркані, в компанії з нецензурною лайкою.


Тепер, з другим пришестям до влади біло-блакитних, усе змінилося, і Віктор Федорович посів почесне місце поряд з тими ж ющенками і тимошенками.

"Значить так. Плечі зробіть поширше"

"Значить так. Плечі зробіть поширше. І голову пригвинтіть поміцніше..."

Ні, до бронзи чи принаймні дерева Янукович поки не дотягнув. Хоча до цього прем’єру зовсім недалеко. Згадати лише його соратника Ріната Ахметова, зображеного на іконі.

Але поки Януковича хочуть виліпити з воску, підселивши до двійників Ющенка і Тимошенко, які вже більше року пиляться у музеї воскових фігур у Києві.

"... бо якщо відлетить, я вам щось інше відгвинчу"

Як розповів " Сегодня " директор музею Олексій Сажин, поки приступили до голови прем’єра – скульптор почав ліпити її з глини.

Щоб досягти повної схожості, працівники музею приїжджали до Кабміну і зробили заміри прем’єрського тіла – окружність голови, талії...

Мірки знімали прямо у робочому кабінеті Януковича. "Дані поки не розголошуємо, скажемо лише, що зріст буде "натуральний" – близько 190 см", - каже Сажин.

"А спідньої білизни не треба зовсім"

"А спідньої білизни не треба зовсім". Фото Анни Андрієвської

Виявилася у цій історії і ще одна цікава дрібничка. Директор музею зізнався, що Янукович поділився зі своїм двійником одним зі своїх костюмів і взуттям.

Цікаво, чи розщедрився Віктор Федорович настільки, щоб подарувати своїй восковій копії пальто "Бріоні", чи принаймні блискучі туфлі, про які писав ТаблоID?

А от місце, де буде стояти Янукович, вже відоме – його підселять до фігур Віктора Андрійовича і Юлії Володимирівни.

Замість живого Рибачука поставлять воскового Януковича?

Замість живого Рибачука поставлять воскового Януковича? Фото "Ліги"

Скульптори обіцяють, що першим, хто побачить їхнє творіння, буде, звичайно ж, прем’єр.

"У нас є домовленість... До того ж, наш скульптор – людина забобонна. Боїться, що якщо хтось побачить роботу раніше, вона може "не захотіти" вийти, почне "вередувати", і працювати буде складніше, доведеться перероблювати якісь деталі", - каже Сажин.

За словами майстрів воску, зараз вирішується питання, в якій позі стоятиме Віктор Федорович. Сажин каже, що важливо не лише досягти повної схожості, але й передати риси характеру прем’єра.

Скоріше за все, він стоятиме одягнений по-літньому – без пальто і шапки. До речі, спідньої білизни у двійника Віктора Федоровича, як і у всіх інших, не буде.

"Вона їм ні до чого. Її нема ні в Ющенка, ні у Тимошенко, ні в кого", - каже директор музею...

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів