Шустер живе у Києві як у Флоренції

22 вересня 2006, 17:49

Ведучий "Свободи слова" і "Третього тайму" Савік Шустер намагатиметься стати футболістом! Однак не зараз, а в другому житті.

Зараз же футбол – це його пристрасть. І якби раптом довелося обирати між політичною і футбольною журналістикою, Шустер безапеляційно заявляє, що віддав би перевагу другому: "Адже це задоволення".

Стати відомим футболістом у цьому житті Савік не зміг, оскільки свого часу отримав травму, після того завадили "об'єктивні обставини", еміграція. А до цього він грав у юнацькій збірній Литви.


Якщо вдасться прожити ще одне життя, то каже, що став би напівзахисником, а якби ще й підріс – то й воротарем.

Насправді ведучий дуже любить ходити на стадіон. "Уболівати, кричати, коли грає "Фіорентина". Лаятися матюками. Щоправда, італійські матюки більш елегантні, ніж російські. Тим не менш...", - сказав він в інтерв'ю газеті "Факты и комментарии".

Втім пристрасть до футболу та італійської збірної, зокрема, вилізли Шустеру боком. Коли він приїхав до Києва, у нього був на голові хвостик. Однак, готуючись до "Свободи слова", Савік зрозумів, що "програму про політику з хвостиком робити не можна" і підкоротив його.

Після Чемпіонату світу Шустер поїхав зі своїми дітьми, юнаком та дівчиною, до Парижу. На той час у нього вже було доволі довге волосся. "От гуляємо ми центром, і я бачу салон відомого перукаря. Заходжу, сідаю в крісло і кажу дітям італійською (вони виросли у Флоренції і російської взагалі не знають), щоб вони почекали мене в парку", - розповідає ведучий.

"У цей час задзвонив мобільний, я взяв його і... Прийшов до тями, коли побачив, що мій хвостик зрізано! Більш потворної стрижки мені ще ніколи не робили! Потім зрозумів, що перукар, прийнявши мене за італійця, таким чином помстилася за поразку французької збірної", - додав він.

В Україні Шустер живе вже півтора роки і каже, що йому тут дуже добре, навіть трохи краще, ніж у Росії: "Звичайно, Москва - захоплююче місто! Там весь час щось відбувається. Для журналіста це дуже добре".

"У Києві більш спокійна атмосфера. Але тут є відкритість, свобода слова. Справжня! Тому і працювати цікаво. Я відчув усю принадність спокійного міста, де лишається більше часу для себе. Тому що у Москві 90 відсотків часу проводиш у пробках!", - додав він.

Водночас важче було пристосуватися до Києва дружині Шустера, Ользі. Вона москвичка, була арт-директором каналу "Россия" і тут також працює на телебаченні.

"Москвичам у Києві важко. Я ж європеєць. Народився у Вільнюсі, працював у Мюнхені, Празі. Жив у Флоренції. Там особлива швидкість життя. У москвичів нічого такого немає! Вони живуть серед бульварів. На те, щоб перейти вулицю, треба витратити 45 хвилин!", - пояснює Шустер.

"Для москвича Київ - хохляцьке село. Попервах у нас із дружиною було багато дискусій на цю тему. Я весь час їй казав: "Припини дивитися на світ московськими очима!". І зараз вона живе тут абсолютно гармонійно. Ми знайшли квартиру на вулиці Городецького, біля Театру імені Франка. Надзвичайне місце! Живу, як у Флоренції. Ходжу пішки в булочну, газетний кіоск, кав'ярню", - додав він.

Усього Шустеру вистачає і в плані продуктів. Єдине, що він везе з Італії – то це оливкова олія. "Саме з Флоренції. Там найкраща оливкова олія у світі!", - переконаний він.

А от вина ведучий із Італії не возить. Каже, що це не має сенсу: "Потрібна надто велика кількість. Якщо йдеться про оливкову олію, то мені потрібно п'ять пляшок на рік. Їх привезти - не питання. А, скажімо, 50 літрів вина... Важко. Доводиться купувати тут. Воно дуже дороге", - зауважує Шустер.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів