На ювілей Ахметову бажають "повернутися з базару"

21 вересня 2006, 17:20

На свій день народження, 21 вересня, Ринат Ахметов не п’є шампанське, не зустрічає гостей і не приймає дорогих подарунків. Не буде у цей день ні пишного святкування, ні навіть привітань. Та й самого Рината Леонідовича годі й шукати: його не було у Верховній Раді, і ніхто з однопартійців не знає, куди зникла найбагатша людина у цій країні.

У день свого ювілею Ахметов опинився в ідеологічній пастці. Справа в тому, що за слов’янською традицією святкувати 40-річчя – погана прикмета. Кажуть, це якимсь чином пов’язано із 40 днями, в які душа покійника має покинути землю...

Саме забобонність Ахметова змусила його сховатися подалі від сторонніх очей і скасувати всі торжества.


Але поки відомий олігарх перебуває невідомо де і займається невідомо чим, його друзі у парламенті про нього не забувають. Незважаючи на фізичну відсутність Ахметова, його дух ніби літав у кулуарах Верховної Ради цілий день, і всі його вітали...

Кореспонденту ТаблоID вдалося зібрати "теплі слова" для Рината Леонідовича від його політичних друзів і ворогів.

'На

На свій день народження Ахметову не можна й випити. Фото "Сегодня"

Найсвітліший подарунок, який Ахметов отримає, мабуть, вже завтра, зробить йому "регіоналка" Раїса Богатирьова . Вона готова віддати соратнику дуже дорогу річ – "всю свою любов". Щоправда, Богатирьова не уточнила, яким саме чином вона збирається демонструвати свої почуття...

Ще один не зовсім матеріальний подарунок влаштує Ахметову однопартієць Тимошенко Микола Томенко.

"Ми подаруємо Ахметову створення міжфракційного опозиційного об’єднання, яке буде вести європейську опозиційну діяльність", - пообіцяв Томенко. Навряд чи Ринат зрадіє такому подарунку, хоча на це, мабуть, він і розрахований.

'"Не

"Не плач, Ринат. У 40 років життя тільки починається, це я тобі кажу!" Фото "Острова"

"Регіонал" Тарас Чорновіл виявився більш практичним. Він обіцяє подарувати Ахметову "сувенір на спортивну тематику". "Я його зараз замовлю, і він буде готовий за тиждень", - повідомив Чорновіл. Що саме – депутат не зізнався, проте, зважаючи на любов Рината до футболу, не важко здогадатися, що це буде м’яч, футбольна форма або щось подібне.

А от соціаліст Іван Бокий вирішив нагадати Ахметову про табу. "40 років не заведено святкувати. Це погана прикмета, є така народна традиція: якщо відсвяткуєш 40 років, будуть не ті вектори життя, які обрала людина", - попередив він.

Комуніст Леонід Грач заявив, що "купувати подарунки у комуністів немає грошей", тому він вирішив розповісти цілу притчу.

"На Сході в 40-річчя кажуть: "Пора повертатися з базару". Тобто до 40 років людина має закінчити своє громадянське становлення, стати заможною, досвідченою, мудрою. Я бажаю Ахметову, щоб він почав "повертатися з базару". Це є мій подарунок йому", - сказав Грач.

'"Ех,

"Ех, Ринат, погуляти ж хочеться!" "Терпіть. Кажу ж, не можна" Фото Анни Андрієвської

Нарешті більш-менш цінне дістанеться Ахметову від його соратника Євгена Кушнарьова .

"У мене є робота харківського скульптора – це 36 мініатюрних статуеток зі слонової кістки на Біблейський сюжет. Дуже тонка високохудожня робота", - розповів він.

При цьому Кушнарьов не бачить проблем у тому, що Ахметов є мусульманином, а його подарунок – з християнської сфери.

"Витвір мистецтва – це витвір мистецтва! І неважливо, чи зображено сюжет з Біблії, чи з Корану. Ми однаково захоплюємося і християнськими храмами, і мечетями", - вважає він.

Щось суттєве має перепасти донецькому багатію від "простого радянського гармоніста" Яна Табачника. Бо минулого року Табачник отримав від Ахметова годинник "Vacheron Constantin" з турбійоном щонайменше за 50 тисяч доларів. Тепер черга Яна Петровича.

'"Ну

"Ну нічого, наступного року так погуляємо!" Фото Анни Андрієвської

"Минулого року я подарував (Ахметову) коня на скаку – красиву бронзову авторську роботу", - розповів Табачник, але так і не зізнався, що за подарунок буде цього року.

Найвідвертішу ж відповідь на питання: "Що подаруєте Ахметову?" дав один депутат з Партії регіонів на умовах анонімності: "А що я можу подарувати Ахметову? "Криворіжсталі" в мене немає, а інше йому не треба...".

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів