Українка проведе у відкритому космосі 13 годин

6 липня 2006, 11:57

Прийнято вважати, що в Україні є лише один космонавт, що полетів у космос із часів незалежності.

Але незабаром в українців може з'явитися новий привід до космічної гордості. У серпні на орбіту збирається донька українця, американка Хайді Стефанишин-Пайпер, повідомляє Бі-Бі-Сі.


Хайді народилася в 1963 році у родині українця та німкені і чудово говорить українською мовою - і навіть, за чутками, в дитинстві їздила в табори українських пластунів у США.

Вона розповідає, що свого часу до Штатів приїхали її батько та його брат, однак в Україні лишилися ще їхні два брати і дві сестри.

За кілька тижнів Хайді планує вперше побувати в космосі і двічі вийти у відкритий космос, а потім, якщо життя дозволить, хотіла б відвідати Україну.

За її словами, вона дуже чекає польоту, тому що для нього їхня команда тренується вже чотири роки. "Три роки назад ми мали летіти. Але був інцидент із Колумбією, і тепер ми чекаємо", - додає космонавтка.

Планується, що у космосі екіпаж, що складається з 6 осіб, проведе 12 днів. При цьому Хайді буде доручено два з трьох виходи у відкритий космос, кожен з яких триватимме близько шести з половиною годин.

Хайді чудово спілкується українською і після польоту має бажання поїхати до України... разом з братами.

TabloID

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів