Бегбедер хоче Тимошенко в президенти

13 листопада 2007, 12:16

Вечір понеділка, впевнений французький письменник Фредерік Бегбедер, вдалим бути просто не може. Однак саме на цей вечір було призначено його прес-конференцію із українськими журналістами.

Презентуючи свій новий роман, французький сноб і позер, як він сам себе часом називає, зізнався про свої симпатії до Тимошенко, а також натякнув, що, може, напише про Київ.

Французький письменник Фредерік Бегбедер приїхав у Київ поговорити

Щоб добре писати, впевнений французький письменник, "треба бути незадоволеним своїм життям". А те, як часто і як легко пише Бегбедер, за його словами, "залежить і від кількості алкоголю, вжитого напередодні вечора". В будь-якому разі про те, аби написати про Київ, він вже подумує.

"Сподіваюся, що в майбутньому я напишу докладніше про Київ... Можливо, якби я писав про Київ, я б обрав ту площу, яка чотири рази за століття змінювала свою назву", - повідомив Бегбедер при згадці знакового місця його нового роману російського храму Христа Спасителя.


Бегбедер натякнув, що, можливо, колись напише і про Київ

Адже основна дія "Ідеаль", яку привіз у Київ французький письменник-провокатор, відбувається у Москві. При цьому Фредерік, який вже вдруге приїжджає в українську столицю, поділився деякими своїми спостереженнями.

"Я чітко бачу різницю між Москвою і Києвом. Москва - дуже анархічна, нерівна, її пейзаж - фрагментований. А у Києві масштаби самого міста, його вулиць - ближчі до людини, він скоріше нагадує Санкт-Петербург", - каже він.

"Та, думаю, найбільша різниця - у головах жителів цих міст. Не хочу робити передчасних висновків, та українці мені здаються більш класними", - потішив самолюбство українців іноземний гість.

Бегбедеру українці здалися класними, а росіяни трохи параноїдальними

"І не хочеться займатися демагогією, але росіяни зараз здаються більш параноїдальними. Може, це пов‘язано із тим, що тут була революція, яка допомогла розрядити атмосферу", - припустив задумливо Бегбедер.

Довелося Фредеріку Бегбедеру уточнити й свої політичні уподобання.

"На останніх виборах у Франції я не голосував за теперішнього президента (Ніколя Саркозі). Я вирішив проголосувати за ту даму (Сігалєн Руаяль), яка програла. Я взагалі вважаю, що ті, хто програє, більш літературні, ніж ті, хто виграє", - зауважив він.

Фредерік голосував за лівих - вони літературніші

Зрозуміло, відкараскатися від питань, пов‘язаних із українською політикою, Фредеріку також не дозволили.

Якось в одному з московських інтерв‘ю Бегбедер на питання, як він ставиться, до російського президента відповів: "Боюся".

На питання ж, яке ставлення письменника до Віктора Ющенка, Фредерік зізнався: "Його я боюся набагато менше".

Письменник зізнався, що Ющенка боїться менше, ніж Путіна

"А особливо мені подобається Юлія... Юлія Тимошенко, так?" - сказав епатажний француз.

І вже за хвильку, на чергове питання, вже безпосередньо стосовно Юлії Тимошенко, додав: "Я хотів би, щоб вона була президентом Європи".

Поза політикою Україну французький письменник знає також по Гоголю.

"Гоголь. Він же українець? Принаймні він народився тут, так? Мені неймовірно прикро, що він спалив другий том своїх "Мертвих душ". До речі, ми говорили про це з Мішелем Уельбеком позавчора у Москві", - сказав він.

Француз досі побивається за "Мертвими душами". А на питання, чи вважає він сам себе схожим на Гоголя, відповів: "Бородою?"

"Уельбек - це мій старший брат. І, як вдало якось сказав один журналіст, Уельбек розповідає про бідних, Бегбедер розповідає про багатих, але врешті-решт обидва вони розповідають одну й ту саму історію", - всміхнувся Фредерік.

І хоча роман Бегбедера про Україну і Київ - ще як вилами по воді писано, з легкої руки романтично-цинічного француза все можливо.

Адже навіть при тому, що у свої 42, за власним зізнанням, Фредерік Бегбедер, вже побоюється смерті, він з посмішкою заявляє: "Єдине, що лишається робити перед лицем смерті - це трахатися".

Бегбедер, "молодший брат" Мішеля Уельбека знає, що робити перед лицем смерті...

Фото Дмитра Амідова

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів