Кравчук пожалівся на сусідів-олігархів з Кончі-Заспи

11 січня 2008, 14:23
Колишній президент Леонід Кравчук у ці новорічні свята відзначив свій день народження. 10-го січня Леоніду Макаровичу стукнуло 74.

Може, саме з цієї нагоди Кравчук зізнався, що іноді перевдягається в іншу людину, любить взяти на груди грамів 100 горілки, а українська діаспора в штатах спокушала його борщем.

До речі, день народження екс-президент особливим святом не вважає.

"Мене завжди дратувала нещирість і поклоніння перед посадами", - говорить Кравчук "Фактам". І додає, що поважає тих людей, "які приходили з теплими побажаннями завжди, незалежно від того, яку посаду я займав".


Своє 74-річчя Леонід Макарович відзначив у колі родини у своєму заміському будинку в Кончі-Заспі. До речі, сусіди, каже колишній глава держави, у нього там ще ті.

"У Кончі-Заспі наші "олігархи-напіволігархи" просто "з глузду з'їхали". Феєрверки не припиняються ні у свята, ні в будні. Ну добре б гуляли до 10-11 вечора, так ні ж, їм закон не писаний. Дехто з них може щодня змінювати автомобіль, але внутрішньої культури від цього, звісно, більше не стає. Вони навіть не задумуються, що поряд живуть люди", - жаліється попередник Кучми та Ющенка.

Кравчук відсвяткував день народження і пожалівся на сусідів-олігархів

"Чому я маю терпіти їхні капризи? На жаль, сьогодні ніхто не може їх приструнити", - з жалем відзначає Кравчук.

Також розповів колишній президент про деякі сімейні новорічні традиції. Зізнався, що раніше на Новий рік завжди переодягався в іншу людину..:

"Чесно кажучи, я вже втомився. Раніше, коли мої онуки були маленькими, роль Діда Мороза завжди грав я, причому досить професійно. Брав напрокат одяг, клеїв бороду, готував мішок з подарунками і дзвонив у двері. Андрійко, коли став уже дорослішим, відразу мене впізнавав, а молодша Машенька вірила. Правда, коли сідала на руки, дуже уважно розглядала - аж надто знайомим здавався їй голос. "Діду, здається це ти, але начебто і Дід Мороз".

Між іншим, є у Кравчука вже і правнучка Оленка віком у два з половиною рочки.

"Оленка співає колядки, щоправда, поки за допомогою мами... Я подарував їй м'яку іграшку - щурика. Та ось ще й слона приготував... Приїде до мене в гості у удень народження поздоровляти, подарую їй", - зізнався напередодні дід Кравчук.

Раніше раз на рік уночі Кравчук ставав іншою людиною...

А ще розповів Леонід Макарович, що кулінарними своїми здібностями родину балувати припинив.

"Я вже два роки кухнею не займаюся", - каже він. Тож основна відповідальність по кулінарній частині лежить на дружині екс-президента Антоніні Михайлівні та невістці Олені.

"Син Олександр теж часто бере участь у приготуванні головної страви. Може, наприклад, м'ясо запекти", - додає він.

"Я бачу, що їм це цікаво, і не втручаюся. Хоча мені, може, щось і не подобається. Але, коли я почну готувати, їм не сподобається. Будуть, звичайно, мовчати, але з їхнього настрою я ж побачу: щось не так. Тому нехай вже краще самі готують", - відмазується Леонід Макарович.

Утім, останнім часом Кравчук, за його словами, намагається "їсти менше смаженої, жирної і гострої їжі". "Слава Богові, почуваю себе добре, але у моєму віці про здоров'я потрібно думати постійно", - пояснює. Хоча від алкоголю зовсім не відмовляється.

Екс-президент відхрестився від кухні і дав волю дружині та зятю

"Чому не дозволяю? Дуже навіть дозволяю. Можу випити горілки або гарного вина, але не більше 100-150 грамів. І красиво, і настрій піднімається, і тепло по тілу розливається. Головне, щоб це тепло не оглушало дух", - каже він.

А ще зізнався попередник Кучми і Ющенка, що з дівчатами нині вальсує вкрай рідко:

"Дуже рідко. Буває, якщо зазвучить яка-небудь пісня з моєї молодості або мелодія Штрауса, Чайковського, звичайно, хочеться потанцювати. А під бугі-вугі вже ноги не слухаються (сміється)".

До речі, Кравчук виявився противником поліфонії і супер-рингтонів на мобільних телефонах. А замість мелодії на його телефонному міні-апараті стоїть "просто повторюваний сигнал: біп-біп-біп".

"Я вважаю, що гарна мелодія повинна звучати в гарному виконанні, на якісній апаратурі, або, як кажуть, "в живу". Я від музики маю отримувати задоволення. А в мобільнику композиція звучить перекручено й примітивно. Тому ставити абищо на телефон я не хочу, а псувати улюблені мелодії - тим більше", - пояснює свою позицію він.

Кравчук розповів, як релаксує і скільки п'є

Також для отримання задоволення Кравчук, за його словами, воліє поїхати в Карпати або сходити в сауну, аніж гріти своє тіло на заморських берегах:

"Я більше сауну люблю. Лежу на верхній полиці і почуваю себе добре. А один раз улітку їздив відпочивати з онуками в Іспанію, був у Греції", - пояснює він.

Але більш за все, за словами Кравчука, любить він відвідувати Карпати: "Цього року був у Трускавцеві. Рідний клімат, водичка, а головне - свої прості українські люди".

Про те, як мився й голився Кравчук у громадському туалеті на міській площі, читайте на ТаблоIDі незабаром.

За матеріалами "Фактів"

Фото Дмитра Амідова, "Комсомольської правди в Україні", "Газети по-українськи", "Фокуса"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів