Піскун повісив над ліжком чоловічий подарунок

6 червня 2008, 11:38
Колишній генпрокурор Святослав Піскун повинен, просто повинен був би дружити із президентом Віктором Ющенком.

Це була б ідеальна пара: Ющенко, який із завидною стабільністю роздаровує усім ікони, і Піскун, який збирає ці твори мистецтва у колекції.

Піскун, який так ніжно обіймався із дружиною акордеоніста Табачника, зібрав у своїй іконо-колекції понад п'ятдесят ікон. При цьому Піскун заявив, що у нього "не дуже велика і дорога колекція ікон".

"Трохи більше 50 екземплярів. Ставлюся до збирання без зайвого фанатизму. Купую для себе тільки те, що сподобалося", - каже він "Делу".

"Купити новий експонат можу де завгодно. Навіть просто на ринку. Або у храмі, монастирі. Приміром, чудову ікону взяв у тій же Києво-Печерській лаврі. Цікавий екземпляр був придбаний у Софіївському монастирі", - зізнається Піскун.


З колекціонерами екс-генпрокурор, пише видання, не спілкується. І в аукціонних торгах участі не бере. "Я сам собі колекціонер", - каже він. Лоти на аукціоні, напевно, дорогі, припускає регіонал.

Сам собі колекціонер Піскун без фанатизму назбирав понад 50 ікон

За словами Піскуна, ікони дорожче 3000 гривень він не купував. А подаровані ніколи не оцінював. Й іншим не радить: "Адже вони (ікони) створюються не для того, щоб їх переводити у гроші".

Ікони екс-генпрокурор збирає, як він запевняє, не заради їхньої комерційної цінності. "Мене не цікавить, стара це ікона або сучасна. Мені все одно, коштує вона великих грошей або ж продається за копійки", - каже регіонал.

"Найголовніше для мене - скільки душі вкладено у лики Ісуса Христа, Божої Матері та інші біблійні образи", - пояснює він.

Найголовніше для Піскуна - душа в іконах

Причому вперше на предмет ікон Піскун проникнувся на службі Вітчизні, в армії. Слава тоді служив у Ленінграді, а дозвілля проводив культурно - у звільнення ходив у музеї та на виставки. Піскун зізнається, що побачене тоді справило на нього велике враження.

І одразу після служби, у двадцять років він отримав першу ікону. Її Піскун побачив у будинку одного з сіл Житомирської області. Ікона йому дуже сподобалася і він попросив господиню продати ікону. Проте бабуся з доброї волі навіть не взяла грошей, а просто подарувала її.

Перша ікона Піскуну дісталася за так

"Дуже красивий образ "Ісус Христос Вседержитель" свого часу презентував мені у Харкові покійний нині Євген Кушнарьов. Вона дотепер висить у мене у кабінеті", - ділиться Піскун.

Є також у екс-генпрокурора у колекції ікона, подарована дружиною Романа Зварича, Світланою, на день народження.

Але найкоштовнішим подарунком регіонал вважає презент владики Павла, настоятеля Києво-Печерської лаври. Коли Піскун став генпрокурором, той презентував йому древній і дуже рідкісний лик Миколи Чудотворця.

Цю ікону Піскун повісив його у спальні - над головою. Щоб щоранку ним насолоджуватися.

Піскун повісив у спальні над головою подарунок владики Павла

Усі свої ікони Святослав Піскун розвісив у себе вдома. Навіть у сина-школяра у кімнаті висить 12 ікон. Хлопцю, пише газета, подобається.

А ще у колекції регіонала є іконопис з містичним минулим. Це картина із зображенням лику Ісуса Христа. Її колись подарував Піскуну на день народження добрий знайомий з Росії. Під час Великої Вітчизняної цей святий образ нібито обнесли навколо села, і німці у нього увійти так і не змогли.

Фото Дмитра Амідова та фото "Ліги", "Львівської газети"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів