Янукович вбив у Шуфричі великого стрільця зі званням

1 липня 2008, 14:41

Останнім часом Нестор Шуфрич відкриває публіці один за одним свої приховані спортивні таланти.

Так, нещодавно Нестор Іванович поваляв по татамі власного тренера. А тепер Шуфрич зізнався, що в його спортивному минулому чимало досягнень і в інших видах спорту.

Причому з його слів зрозуміло: якби одного дня Шуфрич не ступив на політичне поле, він отримав би всі шанси стати зіркою чи то тенісного корту, чи стрільбища.

В інтерв'ю "Делу" Шуфрич розповів, що його родина серйозно займалася великим тенісом. Батько був призером України, а бабуся - чемпіоном.


Отож батьки ще в ранньому дитинстві записали Нестора в секцію великого тенісу. Але хвороба нирок у семирічному віці, а потім її рецидив у 13 років поставили хрест на будь-яких заняттях активними видами спорту.

Шуфрич трохи не достріляв до майстра спорту міжнародного класу

Але юний Нестор вирішив не здаватися і шукав, де б застосувати свої фізкульт-здібності.

"Саме в цей час до Ужгорода приїхала на збори збірна України зі стрільби з лука. Побачив, як вони тренуються, і загорівся. Адже стрілянина приваблює будь-якого хлопчиська. Особливо вихованого на двірських іграх в "індіанців" і "Робін Гуда", - згадує Шуфрич.

Через 8 місяців новоявлений стрілець склав у Новій Каховці норматив кандидата в майстри спорту. А ще через рік там же, на Всеукраїнській спартакіаді, став одним з наймолодших у Радянському Союзі майстрів спорту і кандидатом до молодіжної збірної Радянського Союзу.

Проте й у дитинстві Шуфрич відзначався вмінням потрапляти у різного роду пригоди.

"У вільні від тренувань дні нас вивозили на баштан збирати кавуни. Якось ми збунтувалися і замість баштана відправилися на пляж. Недалеко від шлюзу Каховської ГЕС я переплив на інший берег - земляну косу, що йде від електростанції. А коли плив назад, відчув, що втрачаю сили. До берега ще далеко, а гребти усе важче. Ну, думаю, от і приплив", - згадує Шуфрич.

"На щастя, почув, як мені кричали з берега "шлюз" і "подивися ліворуч". Виявилося, що це відкривали ворота шлюзу, а втрата сил була банальною боротьбою з течією. Усвідомлення цього додало сил, і я виплив на берег набагато нижче за течією", - каже він.

Після закінчення школи перед Нестором стала дилема: продовжувати спортивну кар'єру або поступати у ВУЗ. Він обрав навчання, а стрільбу з лука залишив у минулому.

Проте 25 років потому Шуфрич знову взяв лук у руки. У 2006 році тренер збірної України з цього виду спорту Віктор Сидорук подарував йому спортивний лук.

"Подарунок для мене мав символічне значення. Маючи таке якісне спорядження в юності, упевнений, що зміг би досягти дуже високих результатів. На початку 80-х (коли я займався) імпортний лук коштував кілька тисяч рублів. Ціна однієї стріли була 50 рублів, а комплект коштував усі 600", - жаліється Шуфрич.

Шуфрич робить по 300 пострілів на день

Після парламентських виборів 2006-го Шуфрич вирішив здійснити свою юнацьку мрію про норматив на майстра спорту міжнародного класу.

"Спочатку були тренування заради задоволення. Однак, оцінивши мої результати, Віктор Сидорук, що називається, взявся за мене. Визнаю чесно: наприкінці 2006 року я готувався до участі в зимовому чемпіонаті України в Харкові. І намагався, щоб ніхто про це завчасно не довідався. Якщо на останніх Олімпійських іграх одним із призерів у стрільбі з лука став спортсмен віком за 50, чим я був гірше у свої тодішні 39?", - розкриває секрет Нестор Іванович.

За сім місяців тренувань Шуфрич вийшов на показник 300 пострілів на день, а з 600 можливих балів на тренуваннях набирав 592-594.

Проте взяти участь у турнірі Шуфричу завадила політика. Саме перед змаганнями Віктор Янукович запропонував йому очолити Міністерство надзвичайних ситуацій, "і знову стало не до стрілянини".

Янукович вбив у Шуфричі професійного стрільця

Однак зараз Шуфрич не втрачає надії на своє повернення до улюбленого виду спорту. Накупивши комплекти стріл, екіпірування і спорядження на кругленьку суму у 6-7 тисяч доларів, він продовжує тренуватися.

"На дистанції в 90 метрів зі спортивного луку стріляю без проблем. Якби знадобилося, зміг би потрапити в мішень і на відстані 150 метрів. Що стосується стрільби в довжину, то, думаю, з мисливського блокового луку зміг би вистрілити на 500-600 метрів без особливих зусиль", - хвалиться Нестор Іванович.

Фото з власного архіву Нестора Шуфрича, надані газетою "Дело"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів